Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Acheron

    őstag

    Sziasztok!

    Tegnap este végre össze tudtam pakolni az új konfigot (Asus ROG strix X470-F Gaming, R5 2600X) , egyelőre a sikerélmény elmaradt, elindítani még nem sikerült (pontosabban elindul, kép nincs)

    Elég későn kezdtem hozzá, éjjel 2 körül lettem kész, már nem volt kedvem nekiállni debugolni - majd ma délután.

    A Q LED ha jól emlékszem sárgán világít, ami DRAM hibát jelez, első körben ezeket nézem meg. G.Skill 16GB Trident Z DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GTZB RAM -ok mentek bele.

    Ezeket még akkor vettem, amikor azt hittem, Intel konfigot építek, de elvileg ettől indulnia kellene. (A QVL listában benne van ugyanezen RAM GTZR (LED -es) verziója)

    Az A2 - B2 slotban vannak jelenleg, kicsit csereberélem majd őket, remélhetőleg nem a modulok hibásak.

    A topikot böngészve találtam Dyingsoul fórumtárstól egy bejegyzést, aki majd' ugyanezt a konfigot rakta össze, és a régi VGA ugyanígy nem indult el az 1. 16x PCIe slotban, csak az alsóban.

    Ezt is megnézem, mert a GTX 1080 még nem ért ide, így a régi HD7970 -el próbáltam, meglehet, ugyanaz a hiba.
    Amin még morfolok, hogy az 1. m.2 slotba (az 1. PCIe slot mellé / alá) bekerült egy 860 EVO SSD, nem ez okoz -e valami kavart. Remélem azt nem kell kibányászni onnan, nem lenne könnyű a hűtő (nem a gyári) miatt.

    Ha esetleg van még ötletetek, amit ki tudok próbálni, ha ezek nem mennének, megköszönöm!

    Remélem, csak valami bagatell hiba, és délutánom már vidám Windows telepítéssel múlathatom :)

Új hozzászólás Aktív témák