Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz Den Hadnagy #5838 üzenetére

    Hay!

    Én nemrég váltottam "vissza" egy 2400G-XB1X összeállításra. A PC-t alap dolgokra használom, szerintem pontosan ugyan olyan memóriáim vannak. Eljutottam addig, hogy 3000-en mennek, ezidáig úgy tűnik, stabilan. Nem a legelfogadottabb teszt program (rész) az AIDA (stress system memory), de egy percen belül hibát dob, ha nem stabil a RAM. CB pl lement, használat közben sem fagyott 3200-on, de az AIDA eldobta. 3000-en órákat fut, semmi hiba...
    Egyébként, ha nem bencs eredményekre hajtasz, akkor jelentős eltérést a 3000-3200 között nem veszel észre, sőt, amire én használom, ott a 2400-3000 között sem. Egyébként az alap 2400-on teszteld, ha ott hibázik, akkor nagy valószínűséggel tényleg a memória hibás, egyébként függhet a laptól, IMC-től...meg alapon a RYZEN sarokpontja a "rossz" memória kezelés (mármint pl az Intelhez képest, ami egy álom, de az XMP, ugye az ő szabadalmuk asszem...). Meg jelenlegi árak mellett 30e alatt mire számít az ember fia, még működjön is?! :P

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

Új hozzászólás Aktív témák