Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz HSM #29347 üzenetére

    Én ezt a FullHD/4K dolgot, a filmekre értettem, TV esetében. Optimális nézőtávolságból, már a FHD pixeleit sem látod (vagy nem optimális a nézőtávolság.)

    PC/játék esetén, az íróasztal behatárol. Nekem is FHD a 24" moncsim, és látom a FHD pixeleket, így az 1440 valóban hoz minőségi javulást.

    Samus
    Egyébént, általában az a kérdés szokott elhangzani, hogy 570/8GB vagy 580/4GB vásároljon az illető. Nem minden esetre igaz, de sztem az 580/4GB jobb választás.

    Persze ez akkor igaz, ha van merszünk lejjebb venni a texture detailst, azokat úgy sem feltétlen látjuk játék közben. A HSM által kitett kuka a GTA5-ből is azért nem életszerű, mert ki nézegeti azt olyan közelről, játék közben?
    Nem mellesleg, nem kompetitiv multi, így a 60fps sem szempont, 40-45 alá meg a GTX1050Ti vel sem esett, ez szinte biztos.
    Konzolon meg csak normal felbontás állítható, és azzal is csak 30fps max. ;]

    szerk:
    Egyébként, hogy saját magamat cáfoljam. Kicsivel fentebb egy fórumtárs kért egy GPU-Z képet, akinek szintén Sapphire 580-asa van, csak 4GB rammal.
    Nos, az övé Elpida modulokkal van szerelve, az én 8GB-sem pedig Micronnal.

    A legszembetűnőbb különbség pedig a memory bandwith volt, majdnem 10% a 8GB-s Micronok javára. Ha ez általános, akkor ez is lehet egy szempont a választáskor.

    Kiváncsi lennék az 570-esek milyen modulokkal vannak szerelve

    Sapphire RX580 4GB

    Sapphire RX580 8GB

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák