Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz hackeeeee #5188 üzenetére

    Igen, tegnap ismerős 6800 XT-jével kapcsolatosan kiderült számomra is, hogy a gpu okozza, nem a memória (én csak szándékos memória tuninggal tudom előhozni fast timing 2-őn, a chip nem okoz ilyet).

    Hát sajnálom akkor nagyon, hogy így kifogtad a fullos gyári vizezett kártyával :(

    A 2590 az 2490-2590-es range nálad, vagy a 2540-2640? Vagy a minimumhoz nem nyúlsz és csak a maximumot húzod? (utóbbi esetén ez kb semmit sem ér)

    Tehát itt ez az eredményed: [link]
    Average clock frequency: 2 250 MHz (ez egy 2200-2300-as csúszkának felelne meg)
    Az enyém: [link]
    Average clock frequency: 2 713 MHz

    A másik eredményed: [link]
    Average clock frequency: 2 268 MHz (ez egy 2218-2318-as csúszkának felelne meg)
    Az enyém: [link]
    Average clock frequency: 2 721 MHz

    Ezek bődületesen gyenge eredmények! Ezek az eredmények kb. a stock órajelek (nem tudom tartanák-e a 2350 ill. 2430-as órajelet 3dmarkban), ebben 0 tuning van így, és nem tettél fel eddig tuningeredményt!

    Ismerős kártyájával hasonlóan lehangoló eredményekre jutottunk. Volt artifact meg minden, végül 2460-2560MHz-es range volt a stabil és így 2500-2510MHz-es átlagot produkált, lefutott a Time Spy és azt hiszem 19.300 pont lett a Graphics Score. A probléma azért is volt, mert néha felboostolt 2560MHz-re és akkor összecsuklott.
    A másik probléma, hogy ehhez nem tudod a feszt lejjebb venni, ha beviszed 1150mV alá (MPT-ben korlátozva a maxiumot), akkor megint artifactolgat és összecsuklik.
    Ez csak azért is nagyon szomorú, mert nálam a 2550-2650MHz-es range stabil 1075mV-tal, de játékokra 1050mV is elég..., itt meg 1150mV kell neki. Nagyon gyenge chip sajnos. Féleg h a tied is :(

    Visszatérve a Te esetedre, most vagy nem használtad jól a csúszkákat, vagy én nem tudom mit nem állítottál be úgy, ahogy kellett volna, de nálad ennél is rosszabbak a pontszámok.
    Szerintem szánjál rá még1kört, még ha nem is feltétlen kell az extra kakaó, nekem bökné a csőröm h lehet vmit nem állítottam be jól.

    És végezetül, szerintem tök gáz, hogy 10%-os teljesítménybeli eltérés lehet chip és chip között. Ez rengeteg!!! 5%-ra azt mondom h jó, egye-fene, de hogy 10%, az már sztem bőven sok.
    Extra 10% teljesítményért már 6900 XT teljesítményt kapsz a boltban jóval drágábban :Y

    6900 XT-k között sem mindegyik tudja a magas órajeleket, akik maxolgatták sokan elhaltak 2600-2650MHz-nél, márpedig ezek alapján ha kifogsz egy olyan jó 6800 XT-t mint én, akkor nem tudom milyen arányban jutnak a 6900 XT-k 2600MHz fölé, de esélyesen hozod egy jó 6800 XT-vel a 6900 XT-k szintjét és spóroltál egy valag pénzt ha szerencséd volt, közben meg ugyanazt a teljesítményt kapod...

    Tehát szerintem adj még1 kört a tuning körbejárásának, legyen teljesen tisztázva mennyi az annyi, ill. ha nem jut a kártyád fullos drága verzió létére 2600MHz fölé (average clock time spy-os benchben), akkor vagy add el, vagy állj el a vásárlástól és keress sztem tovább amíg egy jó darabot ki nem fogsz, mert egy fullos vizezett kártya nehogy már a chip miatt korlátozva legyen...

Új hozzászólás Aktív témák