Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Fenyő #20241 üzenetére

    Az Asus lapomban nem sokat kellett tenni. Volt egy bios frissítésem, de utána minden VGA-val frankón üzemelt bármiféle macera nélkül. Mikor Ali problémát hallok az a legtöbb esetben szerk: Asrock (elírás) Acorp alaplappal vonható párhuzamba. Asus P5A-B-je nem volt senkinek? Életem első igazi és 100%-os lapja.
    A második is ASUS volt, az A7V asszem valami javított rev volt, meg a fullos deszka promise vezérlővel. Azután még volt egy olyan lapom ami igazán alaplap volt. Az pedig az Abit NF2 rev2. Azóta nem volt ilyenek. Azt vettem észre a Socket A idején, hogy nagyon ritka volt a szar lap, szinte bármit vehetett az ember, nem volt olyan kompatibilitási szívás mint az előző platformokon vagy a konkurens s370-en. s370-en csak intel chipsetet volt érdemes venni és nagyon alaposan megnézni milyen lapot vesz az ember. De a Via KT133-600 as chipseteivel szerintem nagyon komolyan bizonyított. Annak idején nem egy számítás technikussal találkoztam akik kijelentették, hogy a proszesszor az intel a chipset meg intel, minden más fagyáshoz vezet. Emlékszik valaki Oldman írásaira (PC-Guru aztán Gamer magazin). Az számomra agyhalál volt, mikor a thunderbird idején kijelentette, hogy az nem processzor ami leég ha nincs rajta hűtőborda, meg nincs rajta védőkupak. Még jó, hogy a s370 elejétől nem volt kupak kb a Tualatinig :U

    szerk: Az ánusz oldalairól tényleg lekerültek a régi lapok. Már csak AM2-től és s775-től van támogatás. :( pedig tavaly még volt 754-es is, még talán előbbiek is...

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Peter789

    senior tag

    válasz Fenyő #20241 üzenetére

    írok egy privit

    rajta vagyok a témán, hogy szerezzek én is egy MVP3-as és egy ALi-s lapot, mert érdekel a téma. sajnos pár jó lehetőségről sikerült már lecsúsznom, de előbb utóbb összejön biztos. persze 25EUR körül bármikor kapnék ilyen lapokat, de az meg vicc...

    ------------------------

    AMD vs. Intel: volt 2 féle Duron, TBred-B, volt ECS K7S5A és L7S7A2, Abit KT7A és NF7 lapom, valamint még pár kisebb másodgépek alatt. a K7S5A és L7S7A2 olcsó volt, de amikor "downgrade"-eltem a SiS retket a KT7A-ra, akkor nagyon meglepődtem hogy mennyit gyorsult a gépem az SDRAM ellenére. az NF7 + TBred-B elég jó páros volt. viszont mindig szidtam a "winfost", hogy instabil xar, mennyi kékhalál, rejtélyes akadások. aztán egyszer egészen véletlenül hozzámkeveredett először egy 2GHz-es Northwood, majd azt cseréltem 3GHz-es prescott-ra, és meglepődtem, hogy mennyire atomstabil az XP. AMD-vel betudtam az oprendszer hibájának a jelenségeket, de Intellel rá kellett jönnöm, hogy az XP jó, az AMD konfigjaim voltak xarok. node ennyi féle konfig? mindenféle RAM-ok, vidkártyák, tápokkal voltak, szóval nem volt olyan ami végigkísérte volna és az okozta volna a gondot. szóval én akkor elkönyveltem hogy bár tesztekben őrült erősek az AMD-k, ennek ellenére nem szívok velük többé, úgyhogy 8-10 évig csak Intel konfigokat használtam és élveztem a stabilitást. közben ismerősöknél többfelé találkoztam S939, AM2, AM3 konfigokkal és mindig megállapítottam, hogy mennyivel jobb az enyém mindnél. fura akadozások amikor tölt a gép a háttérben, néha 1-1 kékhalál, fagyás, reset még mindig...

    végül azért csak vettem egy AMD gépet, mert az intel alternatívája ezeknek mind bullsitt: Acer Iconia Tab W500 és ezt a legnagyobb megelégedéssel használom fél éve. rettentő jó cucc, bár természetesen nyersen leterhelve nem sok az az 1GHz duplamag, de office felhasználásban rettentő kellemes pörgős a kis vas és sehol egy beakadás, fagyás, kékhalál. szóval mostanra lehet ismét megtanultak stabil platformot készíteni, de számomra a socketA-tól AM3-ig az abszolút mélyrepülés időszakát jelentette az AMD-nek, ha megbízhatóságról van szó. aki azt mondja hogy de neki pedig jó, az lehet még nem használt márkás intel chipsetes lapban intel procit és nem tudja hogy milyen az a gép ami tényleg JÓ? :))

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák