Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz szabi__memo #9272 üzenetére

    Hát most mit mondjak? Nekem ilyen van, leírok róla mindent, az talán segít a döntésben.
    – Kb. 3 éve használom, sok ideig egy gyufásdoboznyi helyen, lényegében semmi légáramlás nem volt, nagyon fel is forrósodott. De már az elejétől raktam pár bordát a kritikusabb alkatrészekre. Vesztesége kicsi.
    – Volt, hogy az Atom lapot, két darab 3.5"-os vinyót és egy DVD-t vitt bizonyos esetekben. Feszültségeket tartotta.
    – A 12 Voltot nem szabályozza, csak kapcsolja egy FET-el azt, amit kap. (FET az adatlap szerint nincs alulméretezve). 3.3 - és 5 Voltot maga állítja elő, nincs vele gond.
    – A napokban derült ki, hogy a power good lába nem ad jelet az alaplapnak, hogy indulhat. Hogy mióta ilyen, nem tudom. "Javítottam" egy R-C kör beiktatásával.
    – Kivettem mérni a rajta levő két elkot, még mindig névleges kapacitás fölött voltak.
    – Védelem? Mivel maga állítja elő a feszültségeket, valamilyen figyelés szerintem van benne, vezérlő IC részről. A 12 Voltot pedig ugye a külső táp is kell, hogy figyelje. A -5 és -12 közül valamelyiket terv szerint nem állítja elő!

    Összességében nem rossz vétel ez, és más lehetőség tudomásom szerint nincs, ha az ember külön PICO-t akar. – legalábbis ilyen árnagyságrendben. Amit láttam paneltápot, azok se igen tűntek jobbnak. Olyan tipikus kínai termék, a jobban sikerültekből. És találtam tesztet, ahol nagyjából le tudja adni a ráírt teljesítményt.
    Egy gagyi dobozos ATX szabályoz az 5 Volthoz például, a 12 lehet 18 is, a névleges teljesítményt nem tudja.
    Egyszóval saját felelősségre!

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák