Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    Ha esetleg valakit érdekel: holnap megyek állásinterjúra. Ha gondoljátok délután meg tudom osztani veletek a tapasztalataimat, és a kérdéseket. Egyelőre parázok rendesen.

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Superman #17 üzenetére

    Pesti székhelyű cég, most nyit vidéken irodát. A terület munkerő-kölcsönzés, -közvetítés. Gyakorlatilag toborzás.

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz tildy #19 üzenetére

    Akkor holnap mindkettőnket felvesznek, mert mi vagyunk az ideális jelöltek! :D

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    Noshát, túl vagyok életem első komoly állásinterjúján.
    Akkor a kérdések:
    - Mi volt a feladata előző munkahelyén?
    - Hogyan szűnt meg a munkaviszonya?
    - Miért szűnt meg a munkaviszonya?
    - Hogyan jellemezné munkáját előző főnöke?
    - Mik a jövőbeni tervei? (munka, magánélet)
    - Rendelkezik saját autóval? :O
    - Tudna finanszírozni egy saját autót?
    - Milyen idegennyelveket beszél?
    - Ha nálunk dolgozna, akkor milyen ötletei lennének az induláshoz?
    - Mennyit szeretne keresni?

    Ez az utolsó kérdés durva volt. Másokkal is beszélve arra jutottunk, hogy bruttó 200.000 Ft-ot kérjek. Mondom is nekik:
    - ''Én úgy gondolom, hogy ilyen területen és munkakörben 200.000 Ft-ot tartok reálisnak.''
    Kérdik:
    - ''Nettó?''

    Itt egy kicsit ledöbbentem. Keveset mondtam? :F Nekem a bruttó 200.000 is álomfizetésnek számít pillanatnyilag.

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    Új híreim vannak! Úgy tűnik, hogy ez első interjún nem kapáltam el magam teljesen és behívtak a következő körre. :DD Azt mondták, hogy kb 5 órás elfoglaltságot fog jelenteni, és tesztírásra, szituációs játékra és egy komolyabb interjúra kell számítanom. Lehet erre valahogyan készülni? Nem akarok nagyon bénának tűnni. :Y

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    Egy elég nagy dilemma előtt állok és szeretném a kedves fórumtársak segítségét kérni. Tudom, hogy a döntés az én kezemben van, de szeretném kikérni a véleményeteket, hogy ti mit tennétek a helyemben.


    A történet, és amit rólam tudni kell: 2,5 éves gyakorlatom van munkaerő-kölcsönzés, -közvetítés, fejvadászat területén. Diplomám szerint közgazdász vagyok, de nem dolgoztam még a szakmámban, mert nem találtam elég vonzónak. Emellett két nyelvet beszélek és van egy gazdasági informatikus I-es végzettségem is. Ezt csak azért írtam le, hogy nagyjából be lehessen határolni hogy mihez is értek és milyen képességeim vannak.

    Néhány hónapja megszűnt a munkahelyem, így kénytelen voltam más állás után nézni. Szakmámba vágót, olyant amiben van már gyakorlatom nem igazán találtam. Pedig higgyétek el, értek az álláskereséshez munkámból adódóan. A hozzáállásommal sincs gond, mert szeretek dolgozni, de itt vidéken eléggé korlátozottak a lehetőségek.

    Lényeg a lényeg, múlt héten kaptam egy lehetőséget. Egy olyan területen kellene dolgoznom, ahol nincs tapasztalatom, és különösebben nem is érdekel, de a pénz ugye nagy úr. Négyszer(!!!) hívtak be állásinterjúra egy szerintem igen elit helyre (cégnevet szándékosan nem írok), és a negyedik alkalommal közölték, hogy megfeleltem és lehetne kezdeni. Szokásomhoz híven anyagiakról mindig csak az utolsó interjún szoktam kérdezni. Nos, a válasz kicsit megdöbbentett: bruttó 80.000 Ft + jutalék. A jutalék pedig számításaim szerint maximum 50.000 Ft lehet ha nagyon ügyes vagyok. De inkább 20.000-30.000 Ft-al számolhatok, és az első két hónapban ez természetesen leredukálódik 0-ra, mivel bele kell tanulnom a dolgokba. A munkaidőm napi 10 óra lenne, és szombaton délelőtt is dolgozhatnék. Akárhogy számolok, ez nettóba (szigorúan csak 1-2 hónappal számolva) olyan 65.000 Ft lenne. Lehet, hogy később jobb lenne, de számottevően nem nőne a jövedelmem.

    Egészen a mai napig úgy is voltam vele, hogy elvállalom a munkát, de hála egyik ismerősömnek kicsit körülnéztem - még időben - a konkurenciánál, illetve saját cégen belül a fizetéseket illetően.

    A tapasztalatok: hasonló munkakörben nettó 100-120e Ft a kezdőfizetés + erre jön rá a jutalék. Ergo olyan 160-170e Ft-ot visznek haza az emberek. Saját cégen belül (más városban) a kezdő fizetés bruttó 160e Ft (nekem 80-at ajánlottak) és a jutalék átlagosan 100-150e Ft (nekem 20-30 lenne az itteni bérezés szerint a reális). Akárhogy számolok alapból hazavinnék 110 körül, és átlagosan ha jó vagyok, akkor még megkereshetnék ehhez ugyanennyi jutalékot nettóban. Ez már szép pénz.

    Igazából nekem nem azzal van a bajom, hogy keveset keresnék. Az fáj, hogy hülyének néznek. Tudom, nem értek még ahhoz amit csinálnom kellene, de kérem szépen nehogy már ekkora különbségek legyenek országos szinten! :(

    Más: megnézettem ennek a cégnek visszamenőleg az árbevételét. Ebből ugye vissza tudok következtetni a működésre. Számolgattam és ezek is azt a tényt erősítik meg, hogy nem úgy megy a bolt, ahogyan kellene. Felvázoltak előttem egy jövőképet, hogy így meg úgy, mennyire jó is lesz, és most valóban kicsit le van ülve a piac, de ha ügyes vagyok, akkor megkereshetem a nettó 150-200e Ft-ot is. De nekem ez valahogyan nem jön ki... Hülye lennék, és tényleg nem értek hozzá, vagy engem akarnak ''átverni''. A cég belső szabályzata előírja, hogy erre a munkakörre fel kell venniük egy embert, de mégis milyen áron? Leszorítják a bérköltséget és szarnak az egészbe? Hol jó ez nekem? Mi motiválna engem ezek után?

    Azon is gondolkodtam, hogy mi van, ha elkezdek dolgozni:
    Egy átlagos nap története:
    Bemegyek reggel fél nyolcra, tanulom az alapokat, este hullafáradtan a sok infótól hazaérek 10 óra meló után. Ez megy hétfőtől péntekig és még ott a szombat reggel is. Mindezért kapok 65.000 Ft-ot. Mellette nem igazán tudok semmit sem csinálni, mert nem lesz rá időm. Az esély arra, hogy elmenjek egy állásinterjúra gyakorlatilag nulla. Mert nem lesz mikor...
    Mi van ha nem dolgozok:
    Kapom a segélyt: asszem 35.000 Ft + elmegyek egy hétre valaki mellé culágernek és megkeresem a + 30.000 Ft-omat. Igaz, hogy nem irodában fogok dolgozni, és nem is leszek bejelentve, de csak egy hetet dolgoztam ugyanazért a pénzért, mint máshol egy hónapot. És mellette lesz még 3 hetem arra, hogy munkát kereshessek aktívan.

    Nos, szerintetek hülye gondolat? Telhetetlen lennék? Esetleg ésszerű lenne az utóbbi döntés? Mi a véleményetek?

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    Annyira nem kapcsolódik a témához, de azért megosztom veletek, mert számomra is új információval gazdagodtam a napokban.

    Jutalom: nem elég, hogy a bruttó fizetésem 54%-át kapom kézhez, de a jutalom/bónusz teljesen más, magasabb kategóriába esik. Igy eshet meg, hogy az első féléves bónusznak mindössze 46%-a kerül a zsebembe. Kevesebb, mint a fele a bruttónak. Tudom, fogjam be, mert más örülne ennek is, de ez már akkor is a vicc kategóriába tartozik. :(

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Thomas1 #584 üzenetére

    Mit csinál egy Unit Manager?

    Csoportvezetőként banki szektorban én kevésnek tartom a bruttó 250-260k-t, bár ezt Neked kell érezned. Milyen egyéb juttatásokról van tudomásod?

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Goose-T #634 üzenetére

    Lehet kapni fölötte is... ;) ;] A szabályozás a 400e HUF feletti részre úgy terjed ki, hogy az már adóköteles.

    MOD: még annyi, hogy a juttatások egy része nem számít bele a 400e HUF-os keretösszegbe. Magyarán elképzelhető, hogy kapsz 450-et, de ha ügyesen osztod el őket, akkor gyakorlatilag "adómentesen" nettóba kiveheted az egészet.

    [ Szerkesztve ]

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Gh0sT

    addikt

    válasz CyDoN #642 üzenetére

    Most megfogtál, mert nem tudom, hogy 400e HUF felett a cégre milyen adóterhek vonatkoznak. Az biztos, hogy ha kapok 450-et abból normál esetben 50e HUF adóköteles. Vagyis ténylegesen kb. 25e HUF-ot tudok kivenni, ugyanis közel kétszeres szorzó vonatkozik erre a részre.

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák