Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sándor -P20-

    senior tag

    Üdv mindenkinek.

    Ravasz, fogós kérdésem lenne a tisztelt topiclakókhoz.
    65X70X110 mm-es szűrőszivacsot hol lehetne rendelni a neten?
    Nevezetesen Resun P-1000L -hez kellene pár darab.

    Előre is köszönöm a segítséget.

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz bringasisti #20597 üzenetére

    THX... :R
    Ezt a céget nem találtam...

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    Lenne egy kérdésem a növényes témában nálam járatosabbakhoz.
    Az akváriumom eléggé low tech, tehát olyan növényeim vannak amik bírják a "sivatagi" klímát... :F
    Szóval az egyik elkezdett egy szép nagy virágzatot tolni.

    A kérdésem az lenne, hogy mennyivel csökkentsem a vízszintet a virágnak?
    Jelen pillanatban kb 1cm légréteg van az üvegtető, és víz között.
    Gondolom a virág nem fog örülni amikor hozzáér majd az üveg tetőhöz.
    Vagy kár görcsölni az egészen? :F

    A másik egy apróság, légpumpa témakörben.
    Annó volt a jó öreg Neptun. amit a gumiharang állitgatásával sikerült néma üzemmódra beállítani. Természetesen az összes tartalék alkatrészem már régen szétporladt. (Volt jópár év kihagyásom)
    Pár éve ismét belevágtam a témába, és egy resunnal kezdtem, amit sikerült némi kísérletezés után annyira elhalkítani, hogy elérte az elviselhető szintet. Sajnos pár hónapja elszakadt a gumiharang, és alkatrész hiányában a kukában landolt.
    Utána már csak a bosszankodás, mert a super silence jelzés csak a kikapcsolt állapotra vonatkozik... :(
    Vettem pár légpumpát, de elég legyen annyi, hogy már az akvárium megszüntetése is megfordult a fejemben.
    Utolsó ötletként rendeltem az Aliról, kemény másfél dollárért egy szemét (bontott) légpumpát. [link]
    Kapott egy DC/DC konvertert kemény 0,65 $ értékben, amivel a tápfesz csökkentésével tudom állítani a levegő mennyiségét, és ezzel együtt a zajszintet. Az egészet egy Noé idejéből származó ruter tápja táplálja.
    A lényeg. Keményen tolja a cuccos a levegőt, és szinte némán! :R

    [ Szerkesztve ]

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    Hi all!

    Az iránt érdeklődnék, hogy a citromsavas/szódabikarbónás Co2 generátorról van valakinek tapasztalata?
    Illetve az érdekelne, hogy van-e valami egyszerű megoldás a termelődött Co2 hatékony beoldására? Ha lehet valami Home made megoldás érdekelne.
    Így elsőre a cigarettafilteres megoldás a nyerő...
    Ja és azon is agyalok, hogy a porlasztót beleépítem a szűrőmbe a rotor elé... :F Utána még van kb 1.3méter cső az akváriumig, plusz a kiömlő nyílás is akvárium talaján van...
    Csak attól tartok, hogy a beporlasztott Co2 miatt nagyon zajossá válik a szivattyú.
    Ebben az esetben megy a porlasztás a nyomó ágba...
    Elég elvetemült ötlet?

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

  • Sándor -P20-

    senior tag

    válasz apple87 #29009 üzenetére

    Szerintem építs magadnak.

    Ez az enyém. Kb 3 éve készült.

    A profilok valamikor kerti ruhaszárítóként kezdték, de egy vihar közbeszólt, majd a roncsok hozzám kerültek, ahol újabb pár év várakozás után akvárium világítás lett belőle.

    Ez a Fiamé, kb két hónapja lett megépítve, amikor megdöglött a gyári tetőben a cső.

    Itt a ledszalag az alu profilból összecsavarozott keretbe van beleragasztva.
    Mindkettőben elméletileg cool white szalag van, az enyém mégis szinte sárga a másik mellett.
    Nem mondom, hogy tökéletes megoldások, de akkor ez volt.

    Az enyém egyébként átalakítás előtt áll.
    Már megjött a full pectrum ledszallag. ( (4vörös + 1 kék) A profilcsövek mellé felfogatok még 1 - 1 ledszalag profilt. A régi két szélső aluprofilra szánom a full spectrum szallagot, az újakba, pedig hidegfehéret.

    40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

Új hozzászólás Aktív témák