Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • andreosz

    csendes tag

    Tisztelt fórumtársak!
    Egy feketét szeretnék kérni [ennek] a meghiúsult üzletnek a kapcsán [zozo1414] - nek.
    A történet a következő: 08.31-én írtam neki hogy megvenném a kariját holnapi személyes átvétellel amire ő másnap válaszolt, hogy legyen 09.02-a. Beleegyeztem. Bő két óra múlva megkérdezett hogy jó -e nekem úgy, ha megjön az új karija, (amit már intéznek) akkor adja át a jelenlegit nekem. Kérdésemre, hogy mikor azt válaszolta hogy a héten. Beleegyeztem. Majd miután sokalltam a várakozást ma rákérdeztem, és azt válaszolta, hogy nem tudja eladni, mivel amit meg akart venni eladták. Ezzel részéről rendben van a dolog. Időközben tudtam volna venni másik kártyát ami megfelelt volna, de mivel megegyeztünk arról lemaradtam. Mivel csütörtök van így esélyem sincs már hogy a héten vegyek normálisat ami ide is ér. Jövő héttől pedig nem vagyok itthon egy darabig. Tehát gyereknek no game. Véleményem szerint ez tisztességtelen üzleti magatartás. Engem az adott szó kötelez és nem szokásom félrevezetni másokat. Ha úgy hirdeti eladó lehet, akkor nem is jelentkeztem volna rá. Más [oldalon] még fenn van a hirdetése, úgyhogy ebbe más is belefuthat. Egy fiatal 17-18 éves fiatalember az illető és remélem ebben a korban talán még javítható ez a hiányossága.
    Üdvözlettel: andreosz

  • andreosz

    csendes tag

    válasz Tottika #11159 üzenetére

    Lehet. De valamilyen figyelmeztetés csak járna. Te sem nagyon örülnél ha 2-3 hétig keresnél valamit ami megfelel neked. Megegyeznél valakivel, majd 3 nap múlva közölné veled, hogy mégse. Közben pedig felkerült és el is kelt ami szintén jó lett volna. Ezt nem tartom korrekt dolognak.

    [ Szerkesztve ]

  • andreosz

    csendes tag

    válasz danilla #11161 üzenetére

    Képeket nézegetni járok a Ph-ra. Egyébként az első hsz-ben ez is benne van "Ha valaki az üzlet során számodra anyagi kárt okozott, amiért fekete ponttal jutalmaznád, vagy pusztán inkorrektnek tartod és szeretnéd, ha ennek nyoma maradna" amit ezek szerint nem jól értelmeztem. Egyébként ha csak anyagi kár esetén lehet fekete ponttal jutalmazni a partnert, akkor nem sok értelmét látom a Ph megbízhatóság nézegetésének. Én is azt szoktam megnézni mielőtt valakivel üzletet kötnék, de ezek szerint ott semmi nem utal arra, ha valaki nem korrektül üzletel.Felrúg megegyezést, nem állja a szavát, csak azt lehet megtudni a fekete pontból, hogy az illető már tényleges anyagi kárt okozott másnak. Arra pedig nincs időm, hogy több mint 11000 hozzászólást végigböngésszek.

  • andreosz

    csendes tag

    válasz Tottika #11163 üzenetére

    Értelmező szótár szerint:" Korrekt:Erkölcsi értelemben: becsületes, példás, méltányos. "Korrekt eljárás, korrekt viselkedés"" Ha valaki eladóként hirdet valamit és elfogad rá egy ajánlatot, másnapi személyes átvétellel, majd az ő kérésére későbbre kéri az átvételt "elteszem neked" jelzéssel. Majd miután több napig nem jelentkezik és rákérdezek, kijelenti hogy mégsem eladó és felháborodik, mert szerinte az elteszem neked kifejezés nem jelenti azt, hogy te veheted meg. Szerintem az nem korrekt. Mindegy. Köszönöm a hozzászólásaitokat. Nem ragaszkodtam a feketeponthoz, de jó lenne ha az ilyen dolgoknak is maradna valamilyen nyoma ami könnyebben visszakereshető, mint rengeteg hsz. végigolvasása.

  • andreosz

    csendes tag

    válasz danilla #11166 üzenetére

    Igazad van :R . Először történt velem ilyen. Remélem utoljára is. Elég sok idegességet okozott. A kereső használata meg se fordult a fejemben. Kösz. További kellemes napot.
    Üdv, andreosz

Aktív témák