Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tokimoric

    csendes tag

    Szevasztok fiatalok!

    A gondom a következő: CMKY Composit PDF

    Flyereket kizárólag PS-el gyártok, képi effektek + felirat effektek miatt. Ezért az Illustrátor felejtős.
    Ezek A flyerek nem tesco-s hirdetések, hanem inkább művészi megjelenésűek, ezért a sok effekt, mind a képeken, mind a feliratokon. A végeredményt egy szép nagy TIFF file-ba küldöm. Csak azért írom le ezt, hogy az Illustrátor nekem semmi kép nem pálya.
    Nem ügyfelezek, nem ez a munkám, csak néha megkérnek, azt megcsinálom.
    Na most ugye ebből kiderült, hogy fingom nincs mi az a CMKY Composit PDF, pedig mot ez kéne.
    Olvastam én Adobe Acrobat Distiller-ről, meg postsrcipt-ről, meg még a pöcsöm tudja miről, egyik sem hangzik túl jól.

    A kérdés:
    Photoshoppból ki lehet menteni úgy a PSD file-t, hogy az megfeleljen a CMKY Composit PDF-nek, ha igen, mire kell figyelni a PSD file-ban található layerekkel kapcsolatban?
    Vagy mi az a verzió ami esetleg helyettesítheti a CMKY Composit PDF-et. (Bár azt mondják csak ebből tudnak dolgozni, semmi másból.)

    Két verziót csinálok PSD-ből.
    1. Az a változat ahol minden van, mask, adjustment layer, effekek, mifene külön layereken. Ez a "munka" verzió.
    2. Az a változat, ahol már csak az effektel egybegyúrt font layer (raszterizálva, mint kép), és a szintén effektekkel már egybedolgozott kép (téma) layer szerepel.

    Melyiket lenne jó CMKY Composit PDF-be menteni, már ha ez lehetséges egyáltalán?

    Előre is köszönöm a felvilágosítást.

Új hozzászólás Aktív témák