Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TonTomika

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy Hitachi 5K750 - H2T750845S - 750GB-os, 2.5"-os notebook HDD-m, ami egy kicsi NAS-ban üzemelt egymagában egy Intel Atomos alaplap tőszomszédságában 24/7-es üzemben. FreeNAS fut rajta, ZFS fájlrendszerrel. Márciusban vásároltam itt PH!-n, 2 napot futottként, laptopból kiszerelt példány, így a garancia nehézkes kérdés. A kezdetektől fogva adott ki néha egy fura cincogó zajt kb 5 percenként egy cincogás (de ezt sem folyamatosan), az elsőtől meg is ijedtem, de a HD Sentinel nem írt rá semmilyen hibát. Tökéletesen működött egészen keddig.

    Néha produkál furcsa hangok kíséretében leállást. Az elsőnél amit észrevettem azonnal leállítottam (reggel), majd este a munkából hazaérvén beletettem egy USB tokba és a HD Sentinel szerint hibátlan a diszk.

    Visszatettem a NAS-ba, és szerinte is hibátlan volt minden, így megfigyeltem a folyamatot, 3-4 napig megint hibátlanul működött, majd ismét produkált egy ilyen jellegű leállást.

    Beszereztem mellé egy 320GB-os 3.5"-os desktop HDD-t és megpróbáltam a CloneZillával klónozni az egész diszket, erre viszont sajnos nem volt hajlandó, mert kisebb az új lemez mint a régi. Természetesen a hely elég lenne, kb 250GB adat van rajta, amit át kéne mozgatnom.

    Milyen egyéb USB-ről futtatható eszközök vannak még, amivel ZFS-t tudnék klónozni kisebb diszkre? Windowst maximum virtuális gépként tudok futtatni, így leginkább a pendriveról bootolható linux alapú csodákat tudnám jól hasznosítani. Mi lehet a baja? Hardveres gond?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • TonTomika

    aktív tag

    válasz liksoft #6146 üzenetére

    Szia!

    Köszi a választ, igen, valóban annyira nem fontos adatok (azok külön HDD-re vannak mentve, amik csak a backup idejére vannak bekapcsolva és konnektorbaba dugva), csak "kellemetlen" lenne ha eltűnne a családi médiatár. :) Leginkább az bosszant, hogy ilyen hamar elhalálozott a HDD.

    Idő közben találtam egy olyat, hogy GParted-al újraparticionálni a diszket a megfelelő méretre az adatok megtartásával, így a CloneZilla is működne, viszont a GParted meg a ZFS-t nem támogatja, szóval ez nem járható út, így marad az általad említett megoldás.

  • TonTomika

    aktív tag

    Szia!

    Történt velem, hogy csinálnom kellett volna egy Win telepítőt, miközben rá volt dugva egy USB külső diszk a gépre. Nem tudom, hogy kapkodás, vagy figyelmetlenség miatt, de nem az pendriveot, hanem a véletlenül az 1TB-os HDD-t formatáltam és kezdte rá felírni az adatokat a bootcamp, de végül valamiért megállt. Ezután vettem észre a hibát.

    OS X-et használok, feltettem a Wondershare Data Recovery programot, file recovery, deep scan. Futott vagy 4 órán keresztül, megtalált mindent. Lementettem egy mappát, de egyetlen fájlt sem tudott olvasni. Fájlnév, méret, kiterjesztés stimmelt, de minden program sérült fájlra hivatkozik. A program "Validaty" oszlopa szerint minden fájl Good státuszt kapott.

    Mit tudnál javasolni az adatok visszanyerésére? Milyen más programmal próbálkozhatok? Csak egy autorun.inf van a lemezen, meg egy mappa, szóval elvileg felül még nem íródott semmi, max az eleje. Ellenben ez most MBR - NTFS drive, eddig meg maces GUID - HFS partíció volt. 1TB-os lemez, 601GB adattal.

    Az is jó ha valami windowsos vagy linuxos programot ajánlsz, csak valahogy vissza tudjam nyerni a fájlok egy részét.

    Előre is köszönöm a válaszodat.

    [ Szerkesztve ]

  • TonTomika

    aktív tag

    válasz liksoft #7941 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat!

    Közben gondolkodtam, három kérdésem lenne még:
    Érdemes-e esetleg megpróbálni újra formatálni a diszket a régi felállásra (GUID - HFS)? Így a logikám szerint a régi felállásban nézne ki a partíció eleje. Vagy ezt sürgősen felejtsem el, mert még több kárt okoz, mint hasznot?

    Érdemes-e Windowson próbálkoznom a GDB-vel, ha úgy tudom ahogy a neve is fémjelzi FAT32 & NTFS, a kérdéses partíció meg HFS?

    Milyen programokat ajánlanál erre a feladatra? Jöhet windowsos, osx-es és linuxos is akár.

    Köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

  • TonTomika

    aktív tag

    válasz liksoft #7946 üzenetére

    Hmm, oké. Ettől függetlenül engem még mindig érdekelnének azok a windowsos programok, amiket említettél, hátha sikerül valamivel megoldást találni. Nem baj, ha kell hozzá windows.

Új hozzászólás Aktív témák