Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz nygma #8 üzenetére

    http://www.hup.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=5364&mode=nested


    Volt ''szerencsem'' tegnap par percre beletekinteni abba a bizonyos win2k forrasba (200 megas .zip).
    Amennyit lattam belole, valodinak tunik. Bennevan a kernel src, a RTL (kb a libc windozos megfeleloje, gyakorlatilag a system/ alatti dll-ek forrasa) es meg a windozzal jovo aprosagok (passziansz, screensaverek, wordpad, clock stb) is.

    Ami erdekes volt, hogy volt benne egy core file is, amit a /bin/vi elszallasa okozott valakinel :)
    Azert erdekes, mert a core dumpban benne volt a teljes env, amiben pl. bennevolt az usernev ($MAIL-bol), hostnev stb ami alapjan ugy tunik hogy a www.mainsoft.com-tol szarmazik a stuff. Ok ilyen wine-szeruseget fejlesztenek sokpenzert, allitolag az eredeti m$ forrast unixra portolva. Gondolom igy hivatalosan volt meg nekik (NDA alatt?) a win2k forras, csak valahogy kiszivargott onnan ;)
    Amugy valoszinu ez mar nem fordulna le windozon, ezt mar felig atportoltak unixra. Es nem csak x86, volt ebben ppc es ia64 lowlevel (cpu stuff, boot etc) kod is.

    Hianyzik is belole sokminden, pl. ntsf drivert sem lattam benne, sem explorert, se wmplayert.

    Egyebkent eleg vicces, a kod fele meg win 3.0-bol szarmazik, azota se modositottak, csomo datum 1989 meg 1995 kozotti.

    while (!sleep) sheep++;

Aktív témák