Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galocza

    aktív tag

    sziasztok,
    most jól bekavartatok... 8)
    amikor eszembe jutott, hogy jól jönne nekem is egy ilyen, kitaláltam a zalmant.
    aztán keresgéltem (így jutottam ide is), és itt se dícsértétek, és az egyik review is lyól lehúzta. (máshol dícsérték.)
    na jó, legyen tán osaki. ühüm, de az olvasottak alapján világon nincs (teac-ról nem is beszélve).
    uakkor agyondícsérítek (a sajtóval egyetemben) a medusát.
    azért írok, mert még mindig vacillálok. nem tudom, akarok-e + erősítőt, ha látnátok az asztalomat, megértenétek (ha 5 1/4 helyre be lehetne tenni, szavam nem lenne). medusát rá lehet kötni az 5.1 kimenetre erősítő nélkül is? mert akkor bevágom a fiókba oszt kész. árban nincs nagy különbség, úgy néztem, 1-2e fttal drágább a medusa mint zalman+mic.
    zalmanban jobban tetszik a csíptetős módszer amúgy, sosem használtam mikit játékokban sem (eddig). medusánál gondolom fel lehet hajtani, hogy ne zavarjon...

    szóval fő kérdések:
    -használható-e a medusa erősítő nélkül?
    -kipakolható-e a miki az útból?
    -tudjátok-e esetleg, ki a hazai forgalmazó, hogy célzottan küldhessem helyi számtechkiskerünket bevásárolni?

    köszi,
    g

  • galocza

    aktív tag

    bocs srácok,
    elolvastam az 1xxx hozzászólásból kb 500at, de a végét pont nem...
    szóval medusa nincs is már csak usbs? 8(
    akkor vissza a startvonalra...

    néztem a sharkoont (cosmic) is, nagyon szimpatikus, csak:
    -power supply?!? etetni kell? a többit is? a +erősítősöknél még ok, de ez meglepett.
    -ezt lehet kapni ebben a szép országban?
    -ez is ozaki-medusa rokon? hangban kb azt várhatom mint amazoktól?
    -fogsincs az árról, már ha kapható 1általán.
    amúgy mindene megvan ami nekem kell: szabályozás a madzagon, lecsatolható miki, nuku erősítő.

    szóval tudnátok nekem olyat ajánlani vmi olyat, ami
    -nem usbs
    -jól szól,
    -KAPHATÓ
    -nem zavaró miki
    -hangerő madzagon
    -árban kb a medusa nálam a max
    -erősítő nélkül is használható (már ha van hozzá)?

    köszi,
    g

  • galocza

    aktív tag

    válasz harry #1096 üzenetére

    köszi a választ,
    egyre jobban szemezek a sharkoon cosmic-kal.
    a baj az, hogy 1 azaz 1 forrást sikerült felfedeznem, itt:
    [link]
    de egy szót se írnak a szállítási költségekről. amúgy afféle nomatica-szerű dolognak tűnik, szóval a szállkölts akármennyi is lehet+átutalásos/bankkártyás fizetés köll nekik. ez a része nem tetszik...
    ha tudtok forrást a sharkoonra, ne habozzatok, légyszi osszátok meg velem!
    köszi,
    g

  • galocza

    aktív tag

    köszi a válaszokat.
    #1101: elolvasgattam én asszem jan elejéig-közepéig, csakhát a medusa-hiány pont utána szerepelt 8). a régieket is érdemes volt olvasgatni felhtapasztalatok okán.
    #1102: hát nem tudom. én a videokamerámat a nomaticátiól rendeltem (dupla vagy semmi, mo-n 2x! annyiért adták), be is voltam kakálva hogy mi lesz a dologból, azért az elég nagy érték (2xx e magyar kir forint). de kellemesen csalódtam, korrekt és kedves ügyfélszolgálat, időben megérkezett csomag stb. ez is hasonlónak tűnik + még csak nem is francia 8).
    igazából az esetleges magas postaköltség ill. a gari érvényesítésének nehézsége tarthat vissza. mindenesetre írtam a sharkoonnak, mondjanak nekem magyar forgalmazót, hátha.
    te amúgy hol olvastál a kellemetlen tapasztalatokról a pixmaniaval kapcsolatban?
    g

    affene, mégis francia

    [Szerkesztve]

  • galocza

    aktív tag

    válasz Bandus99 #1104 üzenetére

    no végeztem egy kis kutakodást, és a hwsw és az it.news.hu fórumában is nagyon szídjáka pixmaniat.
    ugyanakkor mit tehetek? úgy tűnik, megtaláltam álmaim fülesét, és sehol máshol nincs.
    írtam a sharkoonnak, hogy adjanak már meg nekem egy hazai forgalmazót, ill. számtech kiskeres ismerős elkezd majd vájkálni nagykerek raktárkészletében, de mindez nyilván leghamarabb holnap, hétfőn.
    a pixmaniatól is várok levelet, hogy mibe kerül a szállítás, nagy nehezen találtam infót (nem náluk), hogy 2300 ft, úgyhogy ez a nagyságrend, felérhető.

    csak az a sok panaszos ne lenne... 8(

    üdv,
    g

    de ha más nem lesz, lehet hogy rácsattintok a kérdésre egy bécsi utat oszt rohadjanak meg. áhhh, ismerem magamat, ilyesmihez lusta vagyok. 8(

    [Szerkesztve]

  • galocza

    aktív tag

    válasz Bandus99 #1106 üzenetére

    persze, majd ha lesz vmi a dologból, ide feltétlenül írok, ennyi minimum jár a sok infóért amihez itt sikeült hozzájutni.
    viszont max a beszerzés módja lehet érdekes: semmi összehasonlítási alap, még házimozi se - nem is akarok nagyon, se pénz, se hely. viszont van 1 meglehetősen kiterjedt (eredeti!) dvdgyűjteményem, és igazából ez is azért lesz, ha lesz, mert a minap eszembe jutott, hogy milyen hülye vagyok, hogy sztereóban hallgatom a dolgokat, amikor itt egy lehetőség, viszonylag emberi pénzért térhatású hangot kapni. + én is cs:sezem, és ott se hátrány az ilyesmi, én nagyon építek a hangokra (béna lövész->taktikus játékos 8).
    tehát amit a kütyüről írok majd, ne tessék készpénznek venni, alacsony az igényszint, 5.1gyel nincs tapasztalat, hangminőségben - köpjetek le, verjetek meg - elégedett vagyok a 2k ftos philipsemmel... 8)

    [Szerkesztve]

  • galocza

    aktív tag

    válasz #67688960 #1115 üzenetére

    az amit én akarok persze az egyikben sincs. pedig elővakartam volna csökkent képességű német nyelvtudásomat érte... 8)

  • galocza

    aktív tag

    na régen jelentkeztem, és sajnos nem azért, mert azóta is a fülest nyüstölöm, hogy nektek szép beszámolót írhassak róla.
    a következőkben csak sírás-rívás van, szóval aki nem ér rá, hagyja ki 8).
    a terv ugye sharkoon cosmic. a gúgli csak a pixmaniat adja használható találatnak, úgyhogy írtam a sharkoonak 2 hete hétvégén, adjanak már nekem egy mo-i forgalmazót. hétfőn 10kor megkaptam a választ (tessék majd összehasonlítani a magyar ügyintézéssel!) a kért infóval. a nagykernél szerepelt 3 csomagküldözgetéssel is foglalkozó cég, ebből 1 a saját boltjuk.
    én a másik kettőnek írtam még hétfőn levelet (mást is akartam, ami a sharkoon disztrónál nem volt), hogy van-e a tárgy, mikó', hogyé' stb.
    kicsit elfeledtek, múlt hét csütörtöki zargatásomra az egyik még aznap válaszolt: március közepe. lol. írtam a 3. helynek, ami a disztró saját boltja, hogy van-e, azonnal kaptam választ: a nagykerüknek van. azon melegiben meg is rendeltem. szombaton jött még levél a másik boltból, hogy majd csak e héten tudnak válaszolni, mert akkor tudják meg. összehasonlításképp: én pár óra alatt kaptam választ onnan is, a germánoktól is. felejtős.
    mind1, megrendeltem, kedd óta aktuális a kiszállítás, ma írtam, hogy mi is vagyon a dologgal. erre: ma mennek a nagykerbe (a saját anyacéghez!), ma vagy holnap tudják postázni.
    ergo a számítotthoz képest 1 hét késés, összesen két és fél hét tökörészés egy ilyen darab ára + kp.

    EDIT: ja igen, azt nem is írtam, hogy tán azért nem volt találat, mert a cosmicot kozmicnak írták...
    nagyon jó cuccnak kell lennie ezekután, hogy elégedett legyek.
    gratula annak aki végigolvasta, még nagyobb annak, aki értett is belőle vmit 8).

    [Szerkesztve]

  • galocza

    aktív tag

    válasz #67688960 #1166 üzenetére

    az ő üzletüktől:
    [link]
    ami ez:
    [link]
    ez a tárgy (remélem leaglábbis, hogy nem adios meg ivc jellegű poén):
    [link]
    és az ára:
    [link]

  • galocza

    aktív tag

    na jó, tényleg nem tudom, sírjak-e vagy nevessek.
    ma délelőtt hívott - az amúgy gyors, kedves és segítőkész - hölgy, hogy a t. kollégák vmit benéztek (vmi audics), és nincs a cucc 8). március eleje vagy vége - hogy melyik, az hétfőn dől el. mindezt 1 7 után, nagyker-saját kisker viszonylatban.
    kíváncsiságképp asszem csak utánanézek, mi a helyzet a sógoroknál...

  • galocza

    aktív tag

    válasz #67688960 #1169 üzenetére

    ugyan innen (zeg) nem a világvége, de jogsi és autó híján inkább csomagküldészetben gondolkoztam (bár van egy öcsém, akinek mind2 van 8).
    megnézve ezeket kiderült, hogy a cucc ugyan jóval olcsóbb (akár 30 ajró) az elköldése viszont plusz 5-10, ahol olcsó a cucc, drága a szállítás (találkoztam 30! ajrós szállítással is 8).
    1szóval kb uott tartok, külhoni vásárlás esetén nyerek időt, viszont ha probléma adódik, naon kínos. asszem megvárom, márc eleje vagy vége lesz-e a dologból 8).

  • galocza

    aktív tag

    válasz Allien #1170 üzenetére

    hááát...
    asszem neked a hq-2300d van/ volt.
    a dolby digital igazából az ac3 tömörítési eljárás védjegyzett neve, és így elvileg csak arra utal, hogy ilyet a füles tud dekódolni és megszólaltatni. szóval ebben még nincs átverés.
    a disznóság ott kezdődik, hogy az oldalukon ezt írják:
    ''Now you can watch movies, play video games, and listen to music - all in dramatic 5.1 surround sound.''
    a surround önmagában amúgy megint nem jelent 2nél több csatornát, de az ismertetőben 1értelműen leírják, hogy 5.1ben játszhatsz, ami nálam már megtévesztés...
    arról meg diszkréten hallgatnak, hogy a fülesben végül hány zajkeltő is van.
    én ezért ódzkodtam a panának meg a többinek a térhatású cuccaitól: mind átverés annyiban hogy csak szimulálgatják a 3dt.

Új hozzászólás Aktív témák