Xiaomi MI-3 - odavág a nagyoknak

Bevezető, tartozékok

Ahogyan azt olvasóink megszokták, a tesztkészülékeket leginkább kétféleképpen szerezzük be. Az egyik eset, hogy a gyártó hazai képviselete (vagy a sajtóügynökségük) küldi el nekünk az újdonságokat, akár többet is egyszerre. A másik eset, hogy GSM boltból kapjuk kölcsönbe a tesztkészüléket, konkrétan két bolttal van jóideje szoros kapcsolatunk. A képlet egyszerű: az itthon hivatalosan is megjelenő modellek általában az első módon jutnak el hozzánk, míg a többiek, illetve a speciális ritkaságok esetében a második utat vesszük igénybe.

Xiaomi MI-3
[+]

És aztán van egy harmadik út is, amely ritka, de számunkra természetesen ez is járható, ez pedig az olvasói felajánlás. Mindez akkor különösen izgalmas, ha nem az olvasó jelentkezik nálunk, hanem az óriási véletlen és a szerencse összjátékának köszönhetően jön össze az áhított kapcsolat. Most ez történt, én kerestem meg Bálintot, aki az első meglepődés után nagyon készségesen felajánlotta, hogy kölcsönadja készülékét, melyet alig 2 héttel korábban szerzett be a messzi Kínából. Ezúton is óriási köszönet a felajánlásért neki.

Xiaomi MI-3
[+]

Hogy miért is voltam ennyire izgatott, amikor őt felhívtam? Hát azért, mert ez a telefon nem más, mint a Xiaomi MI-3, amelyet már a bemutatásakor óriási érdeklődés övezett, hiszen ez most mindenképp a piacon lévő legkomolyabb kínai mobil, és bizony nem csak kínai összevetésben. Ne is rohanjunk ennyire előre, a készüléket szerencsére komplett dobozzal együtt kaptam, bár nagy meglepetések nem értek a kicsomagoláskor. A meglepően nagy, ám lapos dobozban a telefonon felül némi leírás, egy SIM tálca nyitótüske, valamint USB kábel és töltőfej fogadott (utóbbihoz európai adaptert is adtak).

Xiaomi MI-3
[+]

Külső

Szögletes, nagy és impozáns, ezek villanak be először, ha ránézünk a MI-3-ra. A nálam töltött időszak alatt volt, aki Sony-nak, más pedig Lumiának nézte és mindkettőben van némi igazság. A szögletes, egyenes vonalak az Xperia sorozatot, míg a félkörívés oldalsó rész a finnek Lumiáit idézi meg. Ugyanakkor mégse mondható, hogy szimpla másolat lenne, a legtöbben csak pislogtak, hogy miféle szerkezet került hozzám megint. Ez a példány ezüst színű volt, ám további színekben is kérhető, viszont az előlap minden esetben fekete és ez nagyon is jól mutat így. Nem kis példány, hiszen méretes kijelzőt szereltek bele, és nem törekedtek az ultravékony keretre. Ezáltal átlagos kézzel nem érhető át, viszont a 8 mm-es vékonysága és a lekerekített szélek miatt kellemes kézben tartani. A 145 grammos súly jól eloszlik a testén, egyáltalán nem érezni nehéznek, zsebben sem. Minőségileg igazán nehéz fogást találni rajta, a magnézium ötvözetű hátsó rész és az üveg előlap remek párost alkot. A burkolat unibody, kifogástalanul van összerakva, nincs lötyögés, nyikorgás, illesztési probléma, és külön öröm, hogy a hátsó rész matt, ezért az ujjlenyomatokat nem gyűjti (a koszra az ezüst színe miatt kicsit érzékenyebb). Tapintásra amúgy se nem fémes, se nem műanyag, kellemes.

Xiaomi MI-3
[+]

A minőség az előlapon is folytatódik, a Gorilla Glass üveg feketesége mögött egy 5 hüvelykes fullHD IPS képernyő vár minket, a gyártó pedig külön kiemeli, hogy Sharp vagy LG panelt kapunk a pénzünkért. Nem is lehet igazán belekötni, a képe tűéles, a betekintési szögek jók (extrém lapos szögben némi fehéredés már van), bármilyen környezetben remekül olvasható. A tükröződés csökkentése érdekében nincs légrés a külső üveg és a panel között, ráadásul van úgynevezett kesztyű üzemmódja is, amikor bármilyen kézmelegítőben simán használhatjuk. A kijelző alatt három érintőgomb vár minket, ezek funkcióikat tekintve klasszikusak, én viszont kicsit modernebb ikonokat rajzoltam volna nekik. Meg is vannak világítva, úgyhogy este se lesz gond velük. Felül a sarokban egy MI jelzés utal a típusra, középen egy szolid hangszóró, tőle jobbra előlapi kamera, illetve közelség- és fényszabályzó szenzorok lettek beépítve. Nem maradt ám ki az állapotjelző LED sem, több színben tud világítani, viszont elég apró és szolid fénye van. A hangszóróval nincs gond, tisztán halljuk a másik felet, talán egy picivel több hangerő lehetne benne.

Kijelző-teszt
Mérés Xiaomi MI-3 LG G2 Nokia Lumia 1520 Samsung Galaxy S4
Fehér fényerő 430 nit 399 nit 344 nit 162 nit
Fekete fényerő 0,46 nit 0,29 nit 0,32 nit 0 nit
Kontrasztarány 1:935 1:1375 1:1076 1:1620
Színhőmérséklet 8149K 8261K 7148K 9050K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A hátsó rész leginkább egy óriási ezüst síkság, az egyhangúságot alul egy újabb MI jelzés (itt krómos változatban), valamint némi kötelező műszaki jelzések, a felső sarokban pedig a kamera töri meg. Itt sincs csicsa, szimpla négyszögletes optika rejti a fényképezőt, mellette a dupla LED-es vaku, ennyi.

Xiaomi MI-3
[+]

Baloldalt semmit se fogunk rajta találni, jobbra viszont ott a hangerőszabályzó és a bekapcsoló/lezáró billentyű. Ezek kiválóan működnek, kellően kemények, jó a nyomáspontjuk, vakon is simán kitapinthatók. Alulra került a microUSB, és mellette egy jókora nyílás rejti a kihangosítót. Egyrészt a lyukacsos megoldás azért ismerős, viszont az elhelyezésért feltétlen jár a piros pont, ez aztán nem fog elnémulni az asztalra téve. Egyébként a minősége nem éri el a hangerejét, mivel a mélyekből erős hiány van, maximumon meg már torzítani is tud, de csörgésnél bőven jó. Felül van a 3,5 mm-es jack, egy másodlagos mikrofon, valamint a SIM tálca. Meglepetésre normál méretű kártya kell bele, elvégre ekkora házban azért elfér ez is.

Xiaomi MI-3
[+]

Hardver, szoftver

Felejtsük el az MTK meg hasonló szavakat, a Xiaomi igazi felsőkategóriás kütyüt akart összerakni és így válogatták ki a hardvert. Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8274AB) kérem szépen, ez itt a nyálcsorgatás (egyik) kiváltója. Négymagos Krait 400 processzor, magonként 2,26 GHz-es órajel, Adreno 330 grafikus gyorsító, 2 GB DDR3 RAM (amiből kb. 1,1 GB szabad), igazi prémium csomag. A teljesítményére leginkább a félelmetes jelző illik, a benchmarkokban csak úgy repkednek a szuper pontszámok, bármelyik jelenlegi csúcsmodellt képes megszorogatni vagy akár túl is szárnyalni. Talán a Note 3 és a G2 azok, amelyek képesek lépést tartani vele, de legrosszabb esetben is a jelenleg kapható legerősebb mobilok közé tartozik. Ja, és ne feledjük, hogy a 4.4 KitKat jó eséllyel további gyorsulást hoz.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Xiaomi MI-3 LG G2 Samsung Galaxy Note 3 Sony Xperia Z1
Quadrant Standard 23182 pont 18663 pont 21131 pont 20648 pont
Linpack for Android (single) 460,623 MF. / 0,18 s 458,106 MF. / 0,18 s 445,922 MF. / 0,19 s 441,228 MF. / 0,19 s
Linpack for Android (multi) 1095,238 MF. / 0,15 s 1054,167 MF. / 0,16 s 1073,310 MF. / 0,16 s 937,037 MF. / 0,18 s
Smartbench 2012 Prod. 10207 pont 9851 pont 10011 pont 9870 pont
Smartbench 2012 Games 4462 pont 4359 pont 4420 pont 4469 pont
AnTuTu Benchmark 4.x 36575 pont 34066 pont 33325 pont 32045 pont
Geekbench 3 (single/multi) 951 / 2823 pont 858 / 2199 pont 888 / 2388 pont 913 / 2751 pont

Xiaomi MI-3 Xiaomi MI-3

A MI-3 eredetileg még 4.2.1-es verziójú Androiddal jött ki, ám hozzám már 4.3 Jelly Bean-nel érkezett, de az igazi durranás a MIUI V5 felület. Nagyjából fél órás nyomkodás után függő lettem és nálam most ez a TOP1. Hogy miért? Hát mert egy minden szempontból ízléses és extrém módon testreszabható, millió aprósággal kényeztető rendszerről van szó. Az ikonok színesek, de nem csilivilik, az animációk nem túljátszottak, a grafika elegáns és nem tolakodó, de mellesleg az egészet totálisan átalakíthatjuk, ha kedvünk tartja, mert milliószám tölthetünk le témákat, saját ikonkészlettel, nyilván háttérképnek is bármit betehetünk.

Xiaomi MI-3 Xiaomi MI-3

Amitől viszont lehidaltam, az a finomhangolások egészen elképesztő áradata. Az, hogy a lehúzható menübe egy egész rakat gyorskapcsolót beszórhatunk, még nem cucc, de hogy a kapcsolók használata után felhúzza-e magát a tálca vagy sem, illetve hogy alul vagy felül jelenjen meg, nem sok telefonban állítható. Ez persze csak egy apró példa, de a kezdőképernyők animációján keresztül a rácskiosztáson át számtalan okosság van benne, ezeket felsorolni legalább egy külön oldalt felemésztene. Az értesítő fény színe állítható a különböző eseményekhez, alkalmazásonként megadható az értesítések megjelenése és módja (ez mondjuk az iOS7-ben pont megvan), kikapcsolható a kikapcsoló menü, a hangerőgombok is felébreszthetik a kijelzőt, mindhárom alsó gombra definiálhatunk hosszú nyomvatartáshoz eseményt (a hosszú nyomvatartás ideje is állítható!), egyszerűen szuper. Kezdőképernyőt akármennyit létrehozhatunk, viszont itt sincs klasszikus főmenü, az alkalmazások egyből lapozással érhetők el, persze mappákba rendezhetünk bármit, ha már túl nagy a káosz.

Xiaomi MI-3 Xiaomi MI-3

Extrák, adatátvitel

Már maga a MIUI is egyfajta extrának tekinthető, hiszen a teljes grafikai átalakítás mellett számos finomságot hozzátesz a felhasználói élmény növeléséhez. Na persze ennyivel nem elégedtek meg a Xiaomi mérnökei, ezért felpakolták extra szoftverekkel is a telefont. Azt tudni kell, hogy a tesztkészülékben a kínai ROM verzió volt, ez a kínain kívül mindössze angol nyelvben (már van magyar is hozzá) és néhány specifikusan kínai programban is tetten érhető volt. Ezekkel persze nem foglalkoztam, de van ezen felül más is. Még a programokra térés előtt érdemes megemlíteni, hogy a Play Áruház és az Androidban megszokott Google programok hiányoznak. Ezek nagyjából 5 perc alatt pótolhatók (nem kell semmi root, meg ilyenek), megy a Gmail szinkron, naptár, névjegyek betöltődnek és már szedhetünk is le bármit a Play-ből. Van amúgy MIUI Market is, bár a kínai szövegek miatt egyszerű halandó onnan nem sűrűn fog letölteni bármit is.

Xiaomi MI-3 Xiaomi MI-3

Szintén a MIUI-hoz kötődik a Themes nevű ikon, ahonnan kifejezetten témákat szedhetünk le, ezek háttérképpel, saját ikonkészlettel és színvilággal rendelkeznek. Remekül néz ki a Clock, amely a világórát, az ébresztőt és a dekoratív stoppert, valamint visszaszámlálót foglalja magában. Ugyancsak jópofa a magnókazetta jelképezte diktafon és a számológép se rossz, ahol kapcsolóval válthatunk profi módra. Van még iránytű, zseblámpa és kereső is (nem a Google), valamint az Assist névre hallgató hangasszisztens, amolyan kínai Siri, és bár akár Donald kacsa hangján is képes megszólalni (tényleg!), de csak kínaiul fogunk vele társalogni vagy sehogy, én az utóbbi mellett döntöttem. A Transfer nevű program egy speciális tartalommegosztó két készülék között. A Notes elég egyértelmű, szöveges és rajzos jegyzetek tárolására jó, a Weather egy kellemes időjárásjelző, ehhez persze órával kombinált widget is van. Explorer néven fut a fájlkezelő, ami részletes tárhely infóval és többféle nézettel operál.

Xiaomi MI-3 Xiaomi MI-3

A More Apps mappában vannak azok a bizonyos kínai szoftverek, amiket inkább átugrottam. Hasznos lehet viszont a MiCloud, ami felhőbe menti a megadott adatokat, az Updater a rendszer frissítésében segít (a MIUI-hoz 1-2 hetente jönnek új verziók), a Password a telefonunk, a Backup pedig az adataink védelméről gondoskodik. Az ijedősebbeknek van Virus Scanner, a Data Usage pedig figyelemmel kíséri a mobilinternet használatunkat. Ami viszont igazán ütős a MIUI-ban, hogy a feltelepített alkalmazásokat teljes kontroll alatt tudjuk tartani. Szabályozható, mi indulhat el automatikusan a telefonnal együtt, minden hozzáférési engedélyt egyesével engedélyezhetünk vagy tilthatunk, a megbízható programokat persze egy kapcsolóval „zöld útra” terelhetjük. Ha pedig valami problémánk van a rendszerrel, akkor a Feedback menüpontban rögtön küldhetünk visszajelzést.

Xiaomi MI-3 Xiaomi MI-3

A hardverhez hasonlóan adatátvitelben sem igazán kell kompromisszumot kötnünk. Egyetlen dolog hiányzik és az a 4G LTE, de mobilon talán a 42 Mbit-es letöltési sebesség is elég lesz. A WiFi a/b/g/n/ac szabványokat szeret, dual band, hotspot, WiFi Direct, ami csak kell. Bluetooth-ból 4.0-s sztereó verziót kapunk és bizony, NFC is van ám. A microUSB OTG-re képes, ami jól jöhet, ugyanis a memóriabővítés kimaradt. Ez inkább csak a 16 GB-os változatnál fájó pont (amiből 13,4 GB használható), a 64 GB-osnál kevésbé. Még ide tartozik a GPS vevő is, amivel semmilyen problémám nem volt, a Google térképpel és navigációval remekül működött. Ugyanez igaz a böngészőre, ami szupergyors, nagyítás, több lap nem para, ráadásul tud olyat, hogy éjszakai mód, ilyenkor a fehérből grafitszürke lesz, ami sokkal kevésbé fárasztó a szemnek.

Xiaomi MI-3 Xiaomi MI-3

Multimédia

Az a bizonyos szerénynek látszó optika egy 13 megapixeles Sony Exmor szenzort rejt magában és nem mellesleg a dupla LED vaku a Philipstől jön (van is ereje és mellesleg hófehéren világít). Szó sincs tehát gagyiról, és akkor még be sem léptünk a fotós felületre. Ugyanis ami ott vár ránk, az sem akármi. Alapból egyszerűsített módban megy a kamera, ami abban nyilvánul meg, hogy kevesebb beállítás érhető el. A kereső képernyőn a vakut, az elő-hátlapi kamera és a fotó-videó közötti váltást érjük el. Az opciók menüben azonnal hozzáférhető a HDR, a panoráma, az arcjavító és az effektusok. A további beállításokban állítható a képarány (4:3-ban 13, 16:9-ben 10 megapixelben fotóz), képminőség, geocímke, a hangerőgombok funkciója, kikapcsolható a zárhang, aktiválható a QR kódolvasó, időbélyeg, segédvonalak. Innen még egy szinttel továbbmehetünk (ez még az egyszerűsített mód!), ahol a fénymérés, villodzásgátló, szaturáció, kontraszt, élesség, arcfelismerés aktiválható.

Xiaomi MI-3

Aztán átkapcsoljuk profi módba és kapunk néhány meglepetést. Itt már a felbontás is állítható (azaz csak majdnem, mert a lista megnyitása helyett kilép a kamerából, ez volt az egyetlen szoftverhiba, amit felfedeztem a telefonban), szabályozható az arcjavító módja, de a finomságok a keresőnél lévő opcióknál vannak. A fehéregyensúly nem hogy manuális, de egyből kétféle változat van, egy referenciaméréses és egy Kelvin-skálás(!) változat, aztán van ISO és záridő (utóbbi manuálisan állítható) és a fókusznál megint csak van manuális verzió, de ekkor már az arcfelismerés hatékonysága is szabályozható.

Xiaomi MI-3 Xiaomi MI-3

Ilyen kiszolgálás mellett el is várjuk, hogy ne a szokványos kínai minőséget hozza a fotók terén. Viszont azt se mondhatjuk, hogy új fotós királyt avathatnánk, mert azért a képek minősége nem kiváló. Szerencsére épp kifogtam egy remek napsütéses időszakot a borús, fagyos időszakban, viszont így is vannak hibák. A képek széle például életlen és eléggé zajos, míg a belső rész sokkal jobb. A dinamika megküzdött a napsütéssel, de a HDR ezt ki tudja küszöbölni, viszont akad némi kromatikus abberáció is, a színek viszont jók, a fotók mentése pedig szó szerint csak egy villanásnyi időt vesz igénybe (HDR-nél kb. 2 másodperc), pedig a tömörítés nincs túlhúzva (akár 8 megabájt feletti fájlméret is lehet). Videóra váltva egyetlen hiányunk a 4K, amelyet egyébként ez a hardver elbírna (lásd Note 3), viszont az 1080p se rossz, főleg hogy meglepetésre 60 fps-ben rögzíti, amint azt az ITT letölthető felvétel bizonyít. Itt is akad egy kisebb szoftveres hiba, mert a folyamatos fókusz nagyon sűrűn utánállítja magát, olyankor is, amikor felesleges lenne, viszont a felvétel kép- és hangminőségére nem sok panaszunk lehet.

Xiaomi MI-3 Xiaomi MI-3

A kamera után térjünk át a zenére, itt is akad néhány fincsi részlet. A lejátszó teljes új felületet kapott, a zenék ugyanúgy válogatva vannak, viszont a kezdőképernypőn nem látszik egyből az albumok listája. Látjuk az albumképeket, az éppen játszott szám szolgál háttérnek, a lejátszás az értesítési sávról és a lezárt képernyőről egyaránt vezérelhető. Van ismétlés, véletlen lejátszás, a hangszínszabályzót viszont máshol érhetjük el, de csinálhatunk egyéni verziót is. Ehhez jön a MI Sound, ami a fejhallgató csatlakoztatása után négyféle előre beállított „hangzásképet” tud hozzárendelni, bár igazából ebből három a Xiaomi saját füleseihez van. Gyárilag ugye nem kapunk ilyet hozzá, úgyhogy elsőnek egy B&O Form 2-vel próbáltam, majd egy Sony agybadugós következett. Érdekes, de a Sony-val kicsit jobbnak tűnt a dolog, persze a választás úgyis a miénk, ha már ott a jack dugó. Aki unja a saját zenéit, az választhatja a rádiót is, ami szintén új külsőt kapott, a használata igen egyszerű. Érdekes, hogy szerintem nincs benne RDS, ennek ellenére villámgyorsan megtalált minden adót, hangerő bőséggel van, az adást pedig fel is vehetjük magunknak.

Xiaomi MI-3 Xiaomi MI-3

Üzemidő, összegzés

Az eddigiek után már azt várnánk, hogy valamit csak el kellett rontaniuk és persze az akkumulátor pont egy ilyen kritikus pont lehetne. De nem, mert a 8 mm-es házba egy 3050 mAh-s telepet is bepréseltek, ami nem semmi teljesítmény, hiszen a még nagyobb tepsi Note 3-ban alig van nagyobb. Meg is hozza az eredményt, mert egy napot igen könnyen elvan, közepes használat mellett (20 perc beszélgetés, majdnem 4 óra kijelzőidő, folyamatos szinkron, fotózás és videózás, benchmarkok futtatása, sok mobilnet) két teljes napot kibírt, ami elég korrekt dolog. Van néhány energiatakarékos opció is, ezeket én nem használtam, illetve az általános teljesítménykapcsoló is maximálisra volt állítva.

Xiaomi MI-3
[+]

Értékelés: Xiaomi MI-3
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 10 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Mit is mondhatnék összegzésnek? A Xiaomi végleg megmutatta, hogy a kínaiak képesek világszínvonalú termék elkészítésére, ha tényleg odateszik magukat. Nem véletlenül büszkélkednek a komponensekkel a honlapjukon, elvégre a Qualcomm, Sony, Philips, Sharp és LG a legnagyobb világmárkák közé tartoznak. Ezekből összeépíteni egy telefont, amelyre rátesznek egy szenzációs kezelőfelületet, megspékelik a legkomolyabb hardverrel, profi minőséggel, ízléses formával, hát ebből nem sok rossz jöhet össze. Tény, hogy a MI-3-nál is bele lehet kötni dolgokba, ezekből talán a kamera leglényegesebb, ami bár sokkal jobb, mint a kínai átlag, de ebben nem tud felérni a nagyokhoz. Viszont ezen kívül legfeljebb 1-2 apróság van még, ám minden másban bizony csak elismerősen bólogathatunk. A hardver abszolút elsőosztályú, kifogástalanul össze van rakva, a 4G-n kívül minden megvan benne, amit egy csúcsmodellbe illik belerakni. Talán nem véletlen, hogy az értékesítés kezdetekor 86 másodperc(!) alatt megvették a 100 ezer darabos kezdőkészletet. Ebben az ára is szerepet játszott, mivel Kínában a drágábbik 64 GB-os változatot is 100 ezer forint körül megkapjuk, ami erősen best buy kategória.

Lenne, ha ott élnénk, de itthon már más a helyzet. Bálint a saját példányát a kínai webshopból rendelve, majd levámolva, ÁFÁ-zva kb. 120 ezer forintra hozta ki, ami még mindig nagyon jó ár, ha nem a 16 GB-os változatról lenne szó. Mindezzel együtt az Ajánlott plecsnit meg kell adjam rá, mert ez a készülék bizony méltó ellenfele a nagy márkák felsőkategóriás típusainak. Ráadásul van hazai beszerzési forrás is gyártói garanciával, ami miatt ezúttal tényleg rásüthetjük ezt a plecsnit erre a készülékre. Ja, és hamarosan a Hongmi is bizonyíthat...

Xiaomi MI-3

Rusi

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Xiaomi MI-3
Xiaomi MI-3 Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 144 x 73,6 x 8,1 milliméter
Tömeg 145 gramm
Színvariációk fekete, ezüst, kék, sárga, pink
SIM-foglalat normál
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (441 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív, multi-touch IPS LCD érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8274AB)
Processzor típusa Quad-core 2,26 GHz Krait 400
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 330
RAM mérete 2 GB DDR3
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Szabadon felhasználható belső tárhely 13,4 GB
Memória bővíthetősége nincs
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 42 Mbps / 5,76 Mbps
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, dual band, hotspot, WiFi Direct
USB microUSB 2.0 (OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció rezgés
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.3
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek MIUI Market, Weather, Explorer, Torch, Compass, Transfer, Virus Scanner, Backup, Password, MIUI Feedback
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autofókusz Sony Exmor szenzor, Philips dual LED vaku
Másodlagos kamera van (2 MP)
Videófelvétel van (1080p@60 fps)
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3050 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, MIUI kezelőfelület

Azóta történt

Előzmények

  • Xiaomi MI-2 - lehetetlen küldetés

    Ár-érték arányban verhetetlen a Xiaomi újdonsága, napjaink legerősebb hardvere mellett a MIUI is jobb, mint valaha. Kár, hogy Magyarországon hivatalosan nem lehet beszerezni.

  • Xiaomi Phone M1 - Orient expressz

    Mai tesztalanyunkat sajnos nem lehet kapni Magyarországon, ami nagy kár, ár-érték arányban igen erős a Xiaomi versenyzője.

Hirdetés