Xiaomi Hongmi - vörös rizs

Külső

A MI-3 külsőleg is igen dekoratív, feltűnő jelenség volt, a Hongmi esetében viszont láthatóan nem gyúrtak rá a megjelenésre. Csúnyának azért nem mondanám, de semmi érdekesebb részlet nincs rajta, főleg ebben a grafitszürke verzióban, egy piros, kék, zöld vagy sárga hátlappal azért könnyebb a helyzet. Ráadásul a méreteket illetően sem törekedtek a minimumra. 10 mm-es vastagság, 158 grammos tömeg, a kijelző melletti keret se vékony, ezek pedig az ergonómiát rontják, például az egykezes használatot nehezítik. A burkolat teljes egészében műanyagból készült, viszont láthatóan és érezhetően egyszerűbb anyagokat használtak. A gond nem is ez, hanem hogy a hátlap bizony halkan ropog-nyikorog, hosszában kicsit meg is csavarható az egész, ennyit jelent a unibody ház és a belső magnézium merevítés hiánya. Egyébként lötyögés, illesztési problémák nincsenek, tehát a gagyitól bőven messze van, viszont láttunk már ennél jobbat is.

Xiaomi Hongmi
[+]

A kijelzővel nem nagyon spóroltak, legalábbis a 4,7 hüvelykes méret, amit 720p HD felbontással párosítottak, megspékelve IPS panellel és Gorilla Glass 2 üveggel ezt mutatja. Bizonyára a képekről és/vagy a videóról is feltűnik, hogy egy matt fólia van rajta. Ez a tulajdonos utólagos extrája, a telefont már ezzel kaptam. Ez a kialakítása miatt kissé tompította a kijelző képességeit, viszont ezzel együtt is éles, tiszta képet, jó színeket kapunk, a betekintési szöggel sincsenek problémák. A képernyő alatt három érintőgomb vehetünk észre, és ezeket ráadásul pirossal festették fel. A gond az, hogy nincs megvilágításuk, ami sötétben kellemetlen perceket okoz. Külön érdekesség, hogy külső fény hatására viszont szinte fényvisszaverőként viselkednek, ezáltal utcán például szinte „izzanak”, tökéletesen láthatók. Felül előlapi kamera, közelség és fényszenzorok, valamint a hangszóró osztozkodik. Utóbbival nem volt gond, kellően hangos és minőségileg sincs vele baj. Aki az állapotjelzőt hiányolná, az alul keresgéljen, ugyanis a középső érintőgomb alá rakták. Egyedi és jópofa megoldás, viszont a LED nagyon apró és nem túl erős fényű, ráadásul ha ezt odatették, miért nem gondoltak magukra a gombokra is?

Xiaomi Hongmi
[+]

A hátlapon sokkal kevesebb inger ér minket, a szürke szín ezt talán még jobban kihangsúlyozza. Alul egy márkajelzés, felül pedig a kamera kicsit kidudorodó optikája, közvetlen közelében a LED villanó. A kihangosító nyílását a szélére helyezték, ami nem volt rossz ötlet, mivel a kicsit domború hátlap miatt asztalra téve se nagyon halkul le. Ebben az is közrejátszik, hogy elég masszív hangereje van, és bár mélyeket ne nagyon várjunk tőle, még maximumon ordítva is csak enyhén torzít.

Xiaomi Hongmi
[+]

Oldalt a bal térféllel nem kell foglalkozni, ott semmi sincs. Jobbra találjuk a bekapcsoló/lezáró és a hangerőszabályzó gombokat, alul van a microUSB és a mikrofon, míg felül a 3,5 mm-es jack került elhelyezésre. A mikrofonnak amúgy van egy párja, mely a hátlap legtetejére került, ez hívás közben, zajszűrésben jut szerephez.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Redmi 2 – nyolcmagos processzorral

    HD kijelzővel és nyolcmagos processzorral érkezik a Xiaomi Hongmi néven is ismert „filléres” okostelefonja.

  • Készül a Redmi Note

    A Xiaomi beharangozója is megerősítette a nyolcmagos processzorral érkező „filléres” modell létezését.

  • Megérkezett a Redmi Note

    Harmincezer forint alatti áron debütál Kínában a Xiaomi nyolcmagos processzorral és méretes HD kijelzővel felvértezett kétkártyás óriásmobilja.

  • Redmi Note – Kínán kívül is

    Az ázsiai régión kívül is piacra kerülhet a Xioami nyolcmagos processzorral és HD kijelzővel szerelt mérsékelt árfekvésű óriásmobilja.

Előzmények

Hirdetés