WayteQ xTAB-100 - iPad olcsón?

Külső

Nem kellett sokáig gondolkodni a formaterven, hiszen az xPAD-70-et addig növelték, amíg a 10 hüvelykes kijelző ráfért. Szerencsére közben szolidabbra vették a képernyő körüli keretet, ami azért jobban néz ki. A piacon lévő tabletek túlnyomó többségétől eltérően a WayteQ ugyanúgy a 4:3-as oldalarányt alkalmazza, mint az Apple az iPad esetében. Így ez a készülék is szélesebb, ám rövidebb, mint mondjuk a Galaxy Tab vagy más modellek. Nem gyúrtak rá a vékonyságra, ettől függetlenül jó fogása van, viszont a súlya lehetne kevesebb. Minőségi kifogás nem igazán hozható fel ellene, ami főleg az alacsony árához képest igen jó. Normális anyagok, korrekt összeszerelés jellemzi. Nincs nyikorgás, lötyögés, csúnya illesztés, ellenben kicsit ront az összképen, hogy a tesztkészülék kijelzője többszörös pixelhibával küszködött.

WayteQ xTAB-100
[+]

Az előlap fő komponense egyértelműen a kijelző, amely ugyebár 10 hüvelykes, felbontása 1024 x 768 pixel. A kapacitív, multi-touch panelen azért érezni, hogy nem csúcsgépnek szánták. A betekintési szög nem túlzottan nagy, és egy iPad-hoz képest a képminőség is láthatóan gyengébb. A kijelző alá kerültek az Android szokásos kezelőgombjai, érintős változatban. Nem igazán tudtam rájönni, miért kellett aszimmetrikusan elhelyezni őket, elég furcsa hatást keltenek így és szintén hiba, hogy nincsenek megvilágítva. Felülre tették a kamerát, ami nem igazán fotózásra, inkább videohívásokra használható. Mellé jutott még egy fényérzékelő, más egyéb nincs itt.

WayteQ xTAB-100
[+]

A hátlap még az előlapnál is egyszerűbb. A matt, puha tapintású és ujjlenyomatálló burkolatot csak a gyártó logója töri meg. Kamera itt nincs és más egyéb se, ez a tablet leglényegtelenebb része.

WayteQ xTAB-100
[+]

Az oldalain is folytatódik ez a trend, legalábbis ha a bal felét nézzük, ott ugyanis szintén nincs semmi. Alulra került a sztereó hangszóró, felül találjuk a bekapcsolót. Ugyanakkor a jobb oldalán egy egész sornyi érdekesség van. A sort a hangerőszabályzó nyitja, majd jön a töltőcsatlakozó (sajnos nem szabványos), aztán következik a 3,5 mm-es jack, majd a mikrofon, egy miniUSB, egy reset kapcsoló, egy miniHDMI és végül egy microSD foglalat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés