Sony Xperia Z Ultra - a név kötelez

Extrák, adatátvitel

Nem csak az egyedi felületet kapjuk a Sony-tól, hanem szokásosan extra szoftverekkel is felvértezik a telefonjaikat. Jelen esetben a sort az AASTOCKS nyitja, ami egy árfolyam, részvény és tőzsdefigyelő program, nyilván elsősorban az üzletemberek körében lehet nagyobb haszna. Az Album egy átalakított képgalériát rejt, ebben minden, a telefonon vagy online tárhelyen és közösségi oldalon lévő képet megtalálunk. Adataink védelmére egy biztonsági mentésre és visszaállításra alkalmas megoldást kapunk, ami még a letöltött alkalmazásokat is kezeli. A gyárilag meglévő Evernote, Facebook, Google+ kliensek nem érdekesek, kapunk viszont egy szöveges vagy rajzos formában egyaránt működő jegyzettömböt. Külön érdekesség a File Commander, hiszen a Sony mobiljainál tipikusan hiánycikk volt a fájlkezelő.

Sony Xperia Z Ultra Sony Xperia Z Ultra

Már egy ideje az Xperia mobilok tartozéka az Intelligens csatlakozás, melynek lényege, hogy bizonyos tartozékok használatakor előre megadott beállítások aktiválódnak. Aki mobilon is a vírusoktól retteg, az hasznát veszi a McAfee Security-nek, de szerintem többet ér a NeoReader nevű vonalkódolvasó. Meglepődve és csalódottan vettem tudomásul, hogy az OfficeSuite dokumentumkezelőből csupán olvasós verziót kapunk. Egy ilyen szintű mobilnál kissé kellemetlen, hogy csak külön pénzért tudunk szerkeszteni. A Rajz nevű programban meglepő módon rajzolni tudunk, míg a Recorder a diktafont takarja. A Socialife-nál lehetőségünk van a Facebook és Twitter fiókunkat egy helyen kezelni, én inkább maradtam az önálló kliensnél. Programokat vadászhatunk a Sony Select-nél, ám ez csupán egy gyűjtemény, a kiválasztás után már a Play Áruház nyílik meg. Ha elakadunk a használatban vagy információra van szükségünk a telefonnal kapcsolatban, akkor a Támogatás segít. A TrackID funkcióját szerintem nem kell már magyarázni és miután a tesztkészülék a messzi Ázsiából érkezett, így ismét volt két, számomra nem értelmezhető nevű program, ezekhez nem nyúltam.

Sony Xperia Z Ultra Sony Xperia Z Ultra

Csúcskészülékhez illően adatátvitel esetén is teljes arzenál áll rendelkezésre. A négysávos GSM mellett ötsávos 3G biztosítja a működést. Az általunk tesztelt változat nem LTE-képes, ám az a verzió nyolc(!) frekvencián kezeli a 4G-t. Maximum 42 Mbit letöltési és 5,76 Mbit feltöltési sebességgel gazdálkodhatunk, ezen kívül van 4.0-s sztereó Bluetooth is. A WiFi is fullos, a/b/g/n mellett a legújabb ac szabványt is szereti, kétfrekvenciás, van hotspot, DLNA, WiFi Direct. Az NFC sem hiányozhat, valamint a microUSB, utóbbi MHL és OTG kezelésére is alkalmas, így tévére is köthetjük, valamint külső eszközöket csatlakoztathatunk rá. Természetesen a GPS-vevő is megvan, a behangolás gyors és pontos, ilyen kijelzőn meg igazán kellemes a navigáció. Tárhelyből nem lesz hiány, a belső memória közel 12 GB-os, ezt még 64 GB-tal lehet bővíteni microSD kártya segítségével.

Sony Xperia Z Ultra Sony Xperia Z Ultra

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés