Hirdetés

Sony Xperia C4 - nem robban

Bár már bemutatkozott a C5 Ultra, a C4 alapvetően más ligában próbál szerencsét, a japánok a szelfikamerától várják a sikert. A hátlapra 13 megapixeles szenzor került.

Hirdetés

Hardver, UI

Nem a Sony az egyetlen gyártó, amely a Qualcomm mellett más megoldásokat kipróbál, ha chipsetről van szó. Vannak, akik maguk állnak neki összeütni valami versenyképes alternatívát (a Samsungnak ez különösen jól sikerült, de igyekszik a Huawei is), mások viszont körülnéznek a beszállítói piacon inkább. Ha levonjuk a Speadtrum és egyéb vadhajtásokat, akkor két versenyző marad, a jó öreg, mobilos fronton is egyre inkább magár találó Intel és a nagyon lentről indult, de ma már széles körben elismert, olcsóbb megoldásairól híres MediaTek. A Sony ez utóbbi bandát választotta (már nem először), így került a C4 burkolata alá egy nyolcmagos MT6752, amelynek Cortex-A53-as magjai 1,7 GHz-en ketyegnek, a grafikus gyorsításért pedig egy Mali-T760MP2 felel.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Sony Xperia C4 LG G4s Meizu m1 note Asus Zenfone 2 ZE500CL
Rendszerchip MediaTek MT6752 Snapdragon 615 MediaTek MT6752 Intel Atom Z2560
AnTuTu 5.x Benchmark 46083 pont 29899 pont 40179 pont 24197 pont
Vellamo Browser 2918 pont 2140 pont 2898 pont 1567 pont
Vellamo Metal 1304 pont 989 pont 1156 pont 769 pont
Geekbench 3 (single) 801 pont 616 pont 792 pont 464 pont
Geekbench 3 (multi) 4276 pont 1991 pont 3913 pont 1072 pont
GFXBench Manhattan onscreen 6,4 fps 5,8 fps 5,8 fps nem futott le
Manhattan offscreen 1080p 6,0 fps 5,2 fps 5,7 fps nem futott le
GFXBench T-Rex onscreen 16 12 fps 15 fps 12 fps
T-Rex offscreen 1080p 15 fps 12 fps 15 fps 7,1 fps


[+]

Ez a párosítás már több, kínai eredetű gépben bizonyította, hogy a Full HD felbontás sem okoz neki gondot, plusz a C4-ben bizony van 2 GB RAM is, ami jótékonyan hat az általános rendszersebességre, az alkalmazások egyidejű futtatására és a gördülékenységre is. Kifejezetten fürge, szolgálatkész és reszponzív a C4 menürendszere, ami az 5.0-s Androidra épül, de szokás szerint a japán gyártó ráhúzta a saját ruháját, amivel egyébként semmi gond nincs, egy elegáns, visszafogott, mégis sokoldalú felületről beszélhetünk.


[+]

Aki már látott mostanság Sony okostelefont, annak nem lesz sok meglepetés a menürendszerben. A témázható felület kezdőlapjaira szokás szerint widgetek helyezhetők el, itt van egy-két extra, mint a Soicalife, a Stamina üzemmód, vagy mondjuk a TrackID. A menü nagy ikonokkal operál, bal oldalról behúzható egy eszközsáv, amin a rendezés módja és szűrési paraméterek állítható. Az értesítési függöny kétlépcsős, újabb lehúzásra a gyorsbeállítások szerkeszthető ikonokból álló felülete csúszik le. A beállítások között találunk egy-két extrát, kalibrálhatjuk a kijelző színhőmérsékletét, van kesztyűs mód, kérhetünk egyszerűsített kezdőképernyőt, illetve egy csomó, egykezes használatot segítő beállítás is bekapcsolható (oldalra csúsztatott tárcsázó, ilyesmi). Lehet változtatni az óra kinézetét, a kezdőképernyőre kikerülő értesítéseket, illetve kikapcsolhatjuk a kijelző feletti értesítési ledet is.


[+]

A szoftveres felhozatal a Sony eszköztárából éppúgy merít, mint a népszerűbb androidos alkalmazásokból. Előbbiek közé tartozik a Socialife nevű app, ami egy helyre gyűjti a közösségi életünk darabkáit. Szintén ide sorolható a TrackID (zenefelismerő), a What’s New, ami a Sony hálózatából ajánlgat filmeket, zenéket. A Smart Connect szintén gyártói fejlesztés, bizonyos tartozékok csatlakoztatása bizonyos appok indulhatnak el igény szerint. A Movie Express és a Movie Creator két szoftver arra, hogy videókat manipuláljunk alapszinten, előbbi erősen kínai nyelven csapatja az infókat, úgyhogy inkább az utóbbival érdemes ebbe — szó szerint — belevágni.


[+]

Akad még fájlkezelő, rajzolószoftver, OfficeSuite az irodai dokumentumok kezeléséhez, van egy AVG vírusvédelmi app és persze a komplett Google-féle szoftvercsomag is felkerült a telefonra. Olyannyira, hogy a Sony már évek óta nem vesződik azzal, hogy saját böngészőt tegyen a készülékekre, a Chrome is megteszi. A szoftveres kínálat így is inkább a bőségesnek mondható kategóriába tartozik, noha néha a kevesebb több, egyre inkább elterjedt megoldás, hogy a gyártók inkább csak egy online áruházhoz adnak hozzáférést és a felhasználók maguk válogatják össze, hogy mire is van szükségük.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement
  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Előzmények

  • Bemutatkozott a Sony Xperia C4

    A japán gyártó legújabb, szelfizésre kihegyezett készüléke 5,5 hüvelykes, Full HD felbontású kijelzőt és nyolcmagos processzort kapott.

  • Sony Xperia C3 - C is emiatt zseléz

    Dedikáltan önarcképek készítéséhez javasolja a Sony azt a tepsit, ami a kezünk közé került. Emellett persze telefonnak sem rossz, de itthon hivatalosan nem forgalmazza a gyártó.