Sony SmartWatch – az eddigi legjobb

Hibák, üzemidő és összegzés

Habár az előzőnél egy sokkalta kiforrottabb és jobban összerakott termékről beszélünk, sajnos a SmartWatchnak is megvannak a maga bogarai. Az egyik a fentebb említett csatlakozási probléma, ami sajnos nem csak az első üzembe helyezésnél volt tapasztalható, hanem a későbbiekben is ledobta magát a telefonról – mentségére legyen szólva, hogy az esetek többségében, mindenféle különösebb beavatkozás nélkül újra rátalált a gazdaeszközre. Valószínűleg egyedi eset, de egyik alkalommal a csatlakozást jelző vibráló beakadt és egészen addig nem hagyta abba a rezgést, amíg ki nem kapcsoltam a kütyüt. A kezelés sem a legtökéletesebb: a kijelző néha összetévesztette a simogatás gesztusát a koppintással, igaz, némi gyakorlással hamar meglehetett szokni ezt a tulajdonságát.

Sony SmartWatch
[+]

A SmartWatch meglehetősen furcsa tulajdonsága még, hogy kijelzője a napfényben konkrétan olvashatatlan, ami valljuk be, egy óránál nem egy utolsó szempont. Noha a panel mellett ott figyel a fényérzékelő, a felhasználó jogosan hiheti azt, hogy inkább dísz, mintsem konkrét funkcióval bíró készség. Egy sokkal jelentéktelenebb, ám mégiscsak említésre méltó kellemetlenség a készülék egyedi fejes kábelével történő töltése: ha szíjon van, a csatlakozási pontok érzékenysége miatt sokszor megszakad a kapcsolat a kütyü és a töltő között. Ha szíj nélkül dugjuk a gépre már jobb a helyzet, igaz, ebben az esetben sem érdemes mozgatni az eszközt, jobban járunk, ha találunk egy stabil pozíciót neki az „etetés” idejére. Sok energiát amúgy nem igényel a cucc, alig két óra töltéssel csontra feltölthetjük őfelségét, amit aztán – használattól függően – 2-3 napnyi üzemidővel hálál meg.

Noha a kijelző napfényben történő olvashatósága egy meglehetősen negatív tényező, ha összességében nézzük, remek kiegészítőt hozott össze a japán vállalat. Az eye candy külső, a tartozékok, a korrekt üzemidő és számos apróbb kényelmi funkciók teszik igazán kellemessé a darabot. A babrálás mestereinek külön vonzó lehet a kütyü nyílt forráskódú szoftvere, aminek köszönhetően saját alkalmazásaikat is elkészíthetik rá. A termék jelenleg meglehetősen borsos áron, 29 990 forintért beszerezhető, ami valljuk be, nem az átlagos vásárló pénztárcáját hivatott kímélni. Egy remek füles annak, aki nem akar ennyi pénzt kiadni egy kütyüért továbbá mellőzni tudja a kiegészítőkhöz járó, pusztán kényelmi funkciókat szolgáló tartozékokat és az sem zavarja, hogy plusz két gombot is kell nyomogatnia: a SmartWatchot is biztosító SpeedShopnál a LiveView most meglehetősen akciós áron, mindössze 7990 forintért kapható.

T.Gavroche

A tesztkészüléket a Speedshop biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Hirdetés