Sony Ericsson MBW-100 - BT óra

April majd megoldja

Finoman mondva sem volt bökkenőmentes a készülék használata. Az első probléma, amivel szembe találtam magam, az a lemerült és ezáltal nem járó óra volt. Rutinosan kihámoztam a töltőt a dobozból, majd elkezdtem keresni a csatlakozót. Miután minden létező helyet felfeszítettem, megszégyenülten felcsaptam a használati útmutatót, és rájöttem, hogy kifelejtettem a töltő átalakítóját, ami csipeszként illeszkedik az óra oldalára, és ezzel érintkezik a csatlakozóval. Tökéletes megoldás, csak első alkalommal egy kicsit meglepő, de utána minden további nélkül kényelmesen alkalmazható.

A második problémával párosításkor találkoztam. Először egy Motorola V3x-szel próbálkoztam, a telefon meg sem találta az órát. Majd sorban végig próbáltam minden telefont, ami otthon volt: Nokia 7373, Sharp Gxtizenakármennyi, i-mate Jaq, Samsung i600, Nokia 6230. A következő esetekből valamelyik történt meg véletlenszerűen: vagy meg sem találta a telefon az órát. Vagy megtalálta, de nem tudott kapcsolatot létesíteni. Vagy megtalálta, létrejött a kapcsolat, de azonnal megszakadt. Már azon gondolkodtam, hogy feladom a dolgot, de tettünk még egy próbát egy régi, sokat megélt K700i-vel, és láss csodát, a kapcsolat elsőre létrejött. Tanulság: Az óra csak Sony Ericsson mobilokkal működik.

Maga az óra két fő részből áll. A hagyományos számlapot az oldalsó tekerő kihúzásával állíthatjuk, ugyanúgy ahogy a normál órák esetén, azonban a digitális kijelző minden funkciója a telefonunkról veszi az információt. Ez egy OLED technológiával készülő display, nagyon fényes, minden helyzetben látható, ráadásul minden szögből is.

A felső gombot lenyomva láthatjuk a telefonunk által mutatott időt és a dátumot digitális formában, valamint itt láthatjuk az óra töltöttségét is. A középső gombbal a zenelejátszót vezérelhetjük. Egyszer lenyomva elindítja, vagy megállítja a hallgatott zenét, hosszan nyomva pedig a következő számra ugrik tovább. Egyéb zenelejátszó funkciókat nem vezérelhetünk vele. Az alsó gomb a menü elérésére szolgál, amelynek négy nagyon egyszerű menüpontja van. Az elsőben ki-be kapcsolhatjuk a Bluetooth-t. A másodikban a beérkező üzenetek értesítését kapcsolhatjuk ki-be, míg a harmadikban a Bluetooth kapcsolat megszakadásáról szóló értesítést állíthatjuk. Az utolsó menüpont a párosításra szolgál.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés