Hirdetés

Skullcandy Barricade hangszórók bemutatója

Három különböző méretű, de nagyon hasonló Bluetooth hangfalat próbáltunk ki, amikben szerencsére nem csak a basszus mennyisége határozza meg minőséget.

A kicsi

Komoly elhatározásokkal indult neki a Skullcandy az idei évnek, szerencsére ezeknek szemmel látható és füllel hallható bizonyítékaival is volt már szerencsénk találkozni. Ilyen volt például a Grind Wireless, ami a gyártó legtöbb korábbi termékével ellentétben rendkívül szofisztikált megjelenéssel és a várthoz képest átlagon felüli hangminőséggel mutatta meg, hogy végre a Skullcandy sem a mélyek túlreprezentálásával akarja feltűnővé tenni a hangzást, hanem egy divatosan V-karakterű, jó részletességgel és térérzettel ellátott fejhallgatót öntöttek kényelmes csomagolásba. A célcsoportjukon persze alapvetően nem változtak, és továbbra sem orgonaversenyekkel vagy korai jazz zenével mutatták meg képességeiket a berlini IFA kiállításon, viszont már nem is úgy tűnt, hogy a legdurvábban dübörgő standot akarják összeállítani. Itt demonstrálták legújabb termékhármasukat is, a Barricade hangszórócsaládot, ezek érkeztek meg tesztasztalunkra a gyártó hivatalos képviseletének köszönhetően.

A Skullcandy termékek általánosságban nem voltak az egekbe árazva, szerencsére ez ezúttal sincs másképp, a legkisebb darab nagyjából 14 ezer forint környékén lesz elérhető, a közepesért nagyjából 25 ezrest kell majd letenni, a legnagyobb pedig várhatólag 39 ezer forintért válik megvásárolhatóvá. A nagy konkurensek sorába tehát nem a Harman/Kardon vagy a Marshall termékeit tehetjük, ezek a termékek inkább a JBL és a TDK Life on Record palettájával próbálnak versenyezni. Mindegyikről egységesen elmondható, hogy vízállóság szempontjából IP-védettséget élveznek, kialakításuknál pedig komoly szempont volt a strapabíróság, így túlságosan félteni remélhetőleg nem kell majd ezeket.

A Barricade-széria a Bluetooth hangszórókat, de nem csak a méretükben van különbség!
A Barricade-széria takarja a Bluetooth hangszórókat, de nem csak a méretükben van különbség! [+]

A Barricade Mini a három hangszóró közül a legkompaktabb, de korántsem zsebre vágható kütyüre kell gondolni, már csak azért sem, mert a hátulján látható szíj és egy karabiner segítségével gond nélkül feldobhatjuk táskára vagy akár a saját nadrágunkra is, 300 gramm alatti tömege nem lesz különösebben kellemetlen. Kezelése rendkívül egyszerű: egy szilikon ajtó mögött van a microUSB csatlakozó és egy bemenetként üzemelő 3,5 milliméteres jack, a kütyü tetején pedig a jól megszokott felállást látjuk: hangerőszabályzók, bekapcsoló és zenevezérlő gomb, a visszajelzésekhez pedig egy RGB led. A doboz felszereltsége átlagos, némi leíráson kívül csak microUSB kábel jár hozzá a töltéshez, ez utóbbira nagyjából ötórányi zenehallgatás után van szükség.

Tartozékok szempontjából elégséges: a hangszórón kívül microUSB kábel és némi leírás van a dobozban
Tartozékok szempontjából elégséges: a hangszórón kívül microUSB kábel és némi leírás van a dobozban [+]

Technikailag nagyjából azt hozza a Barricade Mini, amit egy ennyire kompaktra összesűrített, szimpla mono hangszóró ebben a kategóriában tud, csak hatalmas hangerővel. Szobaméretű helyiségekben próbálgatva egyszerűen nem kell erőteljesebb megszólalás, ráadásul a skála 80%-a felett kezd csak érezhetőbb torzításba, ami meggyőző. Az elhelyezésére nagyon oda kell figyelni, nem lehet úgy ledobni az asztal közepére, mint egy 360-as testvért, érdemes az oldalsó talpára állítva elhelyezni, lehetőleg úgy, hogy mindenki szemből hallja. Karaktere mélykiemelt és nagyon passzol a manapság divatosan kevert zenékhez, ha viszont ettől bármilyen irányba eltérünk, akkor azonnal fel fognak tűnni a dinamikai és egyéb hiányosságai: a passzív mélysugárzó minősége és mérete miatt egyhangú basszusok jellemzik, akusztikus zenével nem tud elég részletet megjeleníteni, a mono hangzás pedig rányomja bélyegét a térérzetre és a szeparációra.

A gumitalpak kialakítása a kicsinél a legegyszerűbb, ennek időnként hallható hátrányai vannak
A gumitalpak kialakítása a kicsinél a legegyszerűbb, ennek időnként hallható hátrányai vannak [+]

Túl sok érdekességgel egyébiránt nem szolgál, telefonálni sajnos mikrofon hiányában nem lehet teljes értékűen vele, nincs benne semmi különleges extra vagy kültéri mód, aki alkalmanként veszi csak elő a hangszórót, és egy baráti összejövetel alaphangulatát szeretné megadni némi zenével, annak jó választás lehet, aki viszont meg tud békélni egy hangyányit nagyobb, nehezebb és drágább megoldással, annak érdemes a következő oldalra lapoznia!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés