Samsung Wave 723 - a kisebbik hullám

Főmenü, szoftverek, internetezés

A középső fizikai billentyű lenyomásával a főmenübe jutunk. Ez megegyezik a Wave-ben megismert menüvel (és hasonlít az iOS főmenüjére), egyetlen nagy eltérést kivéve: a háttérszínt világoskékre változtatták, amit sajnos nem állíthatunk át. Ez nem tesz jót az összhatásnak, hiszen kiemeli a középszerű felbontás miatt jelenlévő pixeles éleket, amit talán mérsékelni lehetne egy fekete háttérrel. Az ikonok sorrendjén kézzel is változtathatunk (ehhez a bal felső sarokban található Edit gombot kell megérintenünk, majd szabadon rakosgathatjuk a piktogramokat), de bekapcsolhatjuk az adaptív menüelrendezés opciót, mely hatására mindig a legutoljára használt alkalmazás kerül az első helyre. Egy oldalon tizenkét applikáció parancsikonja szerepelhet (négy sor, mindegyikben három ikon), ehhez hozzájön a képernyő alján szereplő három alkalmazás, melyek minden oldalon (sőt, a készenléti képernyőn is) látszanak. Alapértelmezésben itt a tárcsázás, a névjegyzék és az üzenetkezelés ikonjai találhatóak, azonban ezt is teljes mértékben testreszabhatjuk.

A Samsung mérnökei jó szokásukhoz híven elhalmoznak minket előre telepített szoftverekkel. Kapunk egy komoly tudású naptárat, melyet szinkronizálhatunk az Exchange naptárunkkal, az SNS szolgáltatásokat a Facebook, MySpace és Twitter kliensek látják el, a fiókjainkat egyben is tudjuk kezelni a My Accounts menüpontban. Ezeken kívül kapunk tudományos számítások elvégzésére is alkalmas számológépet, fájlkezelőt, jegyzetek és emlékeztetők írására szolgáló alkalmazást, hangrögzítőt, keresést (ezt nem csak a menüből, hanem a középső gomb kétszeri megnyomásával is előcsalogathatjuk), valamint három előre telepített játékot.

Az interneten a beépített, Dolphin 2.0 nevű böngészővel szörfölhetünk. A szoftver tudása kellemes, egyszerre öt oldalt nyithatunk bele, elmenthetjük őket a kedvencek közé, feliratkozhatunk RSS-feedekre. Más kérdés, hogy a 240 x 400 képpontos felbontás nem sok mindenre elegendő, általában a bekezdések nem férnek ki (landscape, azaz fektetett módban sem), így gyakran kell a zoom funkcióhoz nyúlnunk, ami sokat ront a felhasználói élményen. Dupla klikkre azonnal nagyíthatunk/kicsinyíthetünk az oldalon, azonban a szoftver nem tördeli a paragrafust a kijelző méretéhez igazítva, így a funkciónak nem sok haszna van. Összességében elmondhatom, a készüléket nem az interneten való böngészésre találták ki.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés