Samsung M8910 Pixon12 - tucatkamera

Külső

Ha elémtennék a Samsung Jetet, az S5600-t, a régi Omniát, meg ezt... hát biztos kéne gondolkodnom, hogy melyik melyik. Persze egyből látszik, hogy Samsung (rá van írva, szóval nem nagy művészet), de ezek az érintős izék nekem annyira egyformák, mint a kínaiak. Nagy tepsi ez is, jókora (3,1 inch) kijelzővel, alul pedig a szokásos három gomb, ezúttal is a két szélső látja el a hívások kezelésének nemes feladatát, a középső pedig a menüt nyitja meg (és zárja be), hosszan nyomva pedig a futó alkalmazások listájával szórakoztatja a nagyérdeműt.

Samsung Pixon12
[+]

Oldalról már jobban tudnám azonosítani a Pixon12-t (van neki egyébként gyári száma is, M8910), mert a telefon jobb felén a hangerőt szabályozó és a kamerát elsütő gombok között egy kicsiny, kör alakú billentyű hivatott arra, hogy életre keltse a fényképezőgépet. Ennek olyan csillogós narancsszínű széle van (ami nem mindig látszik), elég kis mütyürke, mégis egyedi. Bal oldalon csak a microSD bemeneti nyílását takaró ajtócska, illetve a képernyőzár gombja helyezkedik el.

Samsung Pixon12
[+]

Felülre került a microUSB csatlakozó, halleluja, viszont 3,5 mm-es jack bemenetet hiába keresünk az eszközön. Nagy sírásra nincs ok, a Pixon12-höz mellékelt füles ugyanis szétszedhető, így saját hangkeltő csatlakoztatására is nyílik mód, de az eredeti tartozék sem piskóta (az furán is nézne ki a fülünkben), ugyanis profi, agybadugós kialakítású headset került a csomagba.

Samsung Pixon12
[+]

A hátlapon ott tehénkedik a lényeg: maga az optika, amely olyan hangsúlyos kör alakú motívumot kapott, hogy a tényleges luk, amin a fény befelé halad így még kisebbnek érződik. Ez az egész miskulancia jól ki is emelkedik a hátlapból, az asztalra tett készülék erre ül fel. Az optikát automatikus retesz védi, amely igen hasznos, hiszen nem kell félnünk, hogy a szennyeződések miatt nem tudjuk majd teljes pompájukban csodálni a hatalmas képeket.

Samsung Pixon12
[+]

A hátlap fém, a kőkemény fajtából, a Pixon12 nem is egy pehelysúlyú jószág, de ez így van jól. Az már kevésbé tetszett, hogy a tesztkészüléken ez olyan könnyen járt le, mint Gubacsi úti utcalányról a bugyi, ha kellett, ha nem, a komplett hátlap állandóan le akart mászni. Megint nincs szerencsénk a tesztkészülékkel, lehet, hogy a többi Pixon12 nem ilyen, de ismét el kell mondjuk, hogy akkor is ótvar dolog ez, ha egy Samsung gyárból akár csak egyetlen ilyen csúcsgép is kikerül.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés