Samsung Galaxy Tab S6 - letett valamit az asztalra

A Samsung Galaxy Tab S6, hasonlóan a konkurens csúcstáblákhoz, nem olcsó. Cserébe nem sok kifogása lehet annak, akinek valóban szüksége van erre a műfajra és androidos platformban gondolkodik.

Hardver, One UI, DeX

A teljesítmény jelentősen javult az elődmodellhez képest, mivel az eddigi gyakorlattól eltérően nem az egy generációval korábbi csúcsszett mellett döntött a gyártó. A Galaxy Tab S6 6 vagy 8 GB operatív memóriával és 128 vagy 256 GB, 1 TB-ig bővíthető belső térhellyel érhető el a Snapdragon 855-ös lapka mellett. A tároló szabványa már 3.0-s, így a teljesítményben és a sebességben szignifikáns javulás figyelhető meg, ami az asztali mód felhasználói élményében is tetten érhető. A 7 nanométeres, nyolcmagos, három klaszteres szett egy maximum 2,84 GHz-es, három 2,42 GHz-re skálázott és 4 maximum 1,78 GHz-en ketyegő Kryo 485-ös maggal dolgozik, a grafikus gyorsításért pedig az Adreno 640 felel.

[+]

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Samsung Galaxy Tab S6 Huawei MediaPad M5 Apple iPad Pro Samsung Galaxy Tab S5e
Rendszerchip Snapdragon 855 HiSilicon Kirin 960 Apple A12X Snapdragon 670
AnTuTu Bench. 7.x 367823 pont 177933 pont 556653 pont 156756 pont
Geekbench 4.x (single/multi) n/a (Geekbench 5: 749 / 2540) 1635 / 6036 pont 5020 / 18361 pont 1719 / 5840 pont
GFXBench Car Chase onscreen 1080p 24 fps 9,7 fps 117,4 6,4 fps
GFXBench Car Chase offscreen 42 fps 18 fps n/a 12 fps
GFXBench Manhattan onscreen 57 fps 26 fps 291,2 fps 17 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 101 fps 43 fps n/a 29 fps
AndroBench Sequential Read 1468,64 MB/s 289,28 MB/s n/a 296,95 MB/s
AndroBench Sequential Write 521,45 MB/s 175,94 MB/s n/a 213,33 MB/s
AndroBench Random Read 190,31 MB/s 44,83 MB/s n/a 75,71 MB/s
AndroBench Random Write 172,72 MB/s 69,52 MB/s n/a 18,47 MB/s


[+]

A lapkakészletet leszámítva, ilyen specifikáció mellett a Note10 széria teljesítményével sem volt gond, a szokás szerint lomhán megformált animációk pedig egy ideje a normál beállítások között mérsékelhetők. Az Android 9-es alapokra épített One UI 1.5 mellett integrált verzióban is elérhető a DeX. A sebesség és a feladatvégzés teljesen zökkenőmentes, a normál és az asztali nézet közötti váltás gyors és stabil, már, amikor nem akad meg egy tizedmásodpercre. De mindig ugyanarra a tizedmásodpercre, szóval kalkulálható. A rendszer jelzi, hogy a két nézet közötti váltás előtt mentsük, amit kell, ezzel együtt az appok minden alkalommal, adatvesztés nélkül maradtak a gyorsítótárban. De erős multitask esetén azért nem árt menteni, biztos, ami biztos.


[+]

Egy dedikált hardveres DeX gombot továbbra is elfogadnánk. A bekapcsológomb kétszeri nyomásra és nyomva tartásra konfigurálható ugyan, de a DeX sajnos nem opció. Az intelligens asszisztenst előrántó extra kezelő viszont nem hiányzik. A Bixby még mindig angolul kommunikál, a Rutinok és a Bixby Home viszont lokalizáltak, így nyelvtudás nélkül is használható, utóbbi ekkora méretben még jól is néz ki. A SmartThing-el összekapcsolva központi vezérlőként is funkcionál a tablet, illetve az angol komornyik.


[+]

A One UI 1.5 nem ismeretlen, a Tab S6 majdnem mindent tud, amit az S10 vagy a Note széria, csak nagyobb kijelzőre optimalizált elrendezésben. Az edge panel viszont itt úgynevezett tálca és csak alkalmazásindítókat tartalmaz. Ránézésre egyébként minden ugyanolyan. Kérhetünk alkalmazásmenüt vagy csak főoldalas megjelenítést, elérhetőek az alkalmazásikon jelvények és gyorsmenük; a gyorskapcsolópanel tartalma és elrendezése testreszabható, vannak témák és egy rakás extra.

[+]

A rendszernavigáció lehet hagyományos (átrendezhető virtuális gombokkal) vagy teljesen gesztusalapú. A Kéz és egyéb mozdulatokban engedélyezhetjük a dupla koppos ébresztést és az intelligens képernyőzárat (nem zárol a készülék, amíg nézzük), viszont a felemeléssel való ébresztés és az intelligens jelzés (rezeg, ha van új értesítés) hiányzik. Nincs Always on Display sem, amit ugyanúgy nem értünk, ahogy az előbbi kettő hiányát sem. Egy értesítő LED azért igazán elférhetett volna, ha már szoftveresen is spóroltak.

[+]

A többablakos feladatvégzés viszont megy asztali mód nélkül is. Az osztott képernyős elrendezés alapvető, erre még dobhatunk appokat átméretezhető lebegő alkalmazásokat, a Blutooth chippel, gyorsulásmérővel, giroszenzorral és beépített lítium-titanát akkumulátorral szerelt S Pennel pedig mindent lehet, amit a Note szériában. Vezérelhetjük a médialejátszókat, lapozhatunk a galériában, tehát továbbra is tud távirányítóként működni, mondjuk egy prezentáció során. A Gyorsfunkciók is, amelyek a toll eltávolításakor ugranak elő, ugyanazok; a felületen a toll töltöttségi szintjét is ellenőrizhetjük.

[+]

Tökéletesen működik a kézírás digitalizálása, ekkora felületen, a Tab S6-hoz mellékelt normál méretű S Pennel pedig a bevitel is kényelmes. Az alkalmazáskínálat természetesen tartalmazza a Microsoft szolgáltatásokat, az azokkal teljesen kompatibilis Samsung Notes-t és a Google szoftvercsomagot. Ezen kívül nem hányták tele a rendszert, csak fájlkezelő, számológép, óra, naptár, böngésző, emlékeztető, Samsung Flow és GameLauncher van. Persze első bekapcsoláskor felajánl egy rakás mindent (pl. Netflix), de nem kötelező telepíteni. A hangrögzítő viszont hiányzik. Több fiókot a Biztonságos mappával és a Dual Messenger opcióval is regisztrálhatunk a rendszerbe.


[+]

A tesztpéldány ugyan LTE képes, de a kizárólag WiFi-s modellel is lehet hívásokat bonyolítani és GSM alapú üzeneteket küldeni, ha engedélyezzük a funkciót. Ha mindkét eszköz (telefon és tablet) be van jelentkezve a Samsung Accountba, a hívások és üzenetek mindkét készüléken kezelhetők. A Samsung Pass automatikus bejelentkezés is elérhető, illetve a Digitális jólét teljes arzenálja. Szoftveresen annyi kifogásunk azért mégis lenne, hogy a görgetősávot nyugodtan ki lehetne tenni portré és fektetett nézetben is a jobb, illetve a bal élre, mivel a tartalom középre orientálódik. Kisebb kézzel kényelmetlen elnyújtózkodni a görgetősávig.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés