Samsung Galaxy S6 edge+: plusz méret, plusz tudás, plusz pénz

Hardver + TouchWiz

A Samsungnak sikerült a szakmát jócskán meglepnie a villámgyors Exynos 7420-szal, amely a Cortex-A57-es magokat szintén bevető Snapdragon 810-nél fürgébb, kevesebb hőt termel, és kevesebb energiát eszik, köszönhetően a 14 nanométeres FinFET gyártástechnológiának. A négy 1,5 gigaherzes Cortex-A53, a négy 2,1 gigahertzes Cortex-A57-es és a nyolc 772 megahertzes Mali-T760 IGP mag teljesítménye annyira jó, hogy a Samsungnak nem volt oka az órajeleket feljebb húzni és a túlmelegedést kockáztatni, az Exynos fölénye az év végéig alighanem úgyis kitart. Nincs meglepetés: a teljesítménytesztekben az edge+ a napi használat során is villámgyors, és bár hallani olyat, hogy idővel a TouchWiz felület belassulhat, mi ilyesmivel egyáltalán nem találkoztunk: az UI, a böngészés, a játékok és az alkalmazáskezelés pattogós volt, késedelem nélkül.


[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy S6 edge+ Honor 6 Plus HTC One M9 LG G4
Rendszerchip Exynos 7420 HiSilicon Kirin 925 Snapdragon 810 Snapdragon 808
AnTuTu Benchmark 5.x 70948 pont 44824 pont 56588 pont 49597 pont
Vellamo Browser 5224 pont 3206 pont 3599 pont 4131 pont
Vellamo Metal 2503 pont 1419 pont 2181 pont 2241 pont
Geekbench 3 (single) 1495 pont 906 pont 1182 pont 1100 pont
Geekbench 3 (multi) 5170 pont 3216 pont 3792 pont 3495 pont
GFXBench Man. onscreen 15 fps 8,6 fps 23 fps 9,3 fps
GFXBench Man. offscreen 25 fps 8,1 fps 23 fps 14,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 37 fps 17,4 fps 49 fps 24,5 fps
GFXBench T-Rex offscreen 57 fps 16,4 fps 49 fps 34,32 fps

Az edge+ ráadásul 3 helyett 4 gigabájt DDR4 RAM-ot kapott, hogy a nagy memóriaigényű TouchWiz kényelmesebben futhasson, így multitaskingban is topon van a készülék. A microSD viszont ezúttal is kimaradt, és bár az UFS 2.0-s belső tárolók (létezik 32 és 64 gigabájtos kiszerelés, a rendszer 7 gigabájtot foglal) annyira gyorsak, hogy a legfürgébb kártyákat is megszégyenítik, megint sokan csalódhatnak a bővítési lehetőség hiányának láttán (nekik alternatíva lehet a DualSIM-es Galaxy A8, annak is az exynosos változata). Bár a napi használat során az S6 edge+ sosem melegedett fel túlzottan, ez alól kivételt jelentett a kinti forróságban, a napfény alatt való fotózás, ami a fém/üveg házat felforrósította (mondjuk ez annyira nem meglepő).

Az egykezes használatra bőven van megoldás az S6 edge+ esetében is A Samsung Galaxy S6 edge+ is támogatja a phablet méretben igen hasznos osztott képernyőd módot
[+]

Az S6 edge Android 5.0-s TouchWizzel startolt el, majd 5.1.1-esre váltott, az edge+ pedig már ezzel indult útjára, így nem meglepő, hogy a két variáns szoftverfelülete lényegében megegyezik. Éppen ezért a sok érdekes és hasznos funkció és szoftver bemutatására ajánljuk tavaszi cikkünk megfelelő fejezeteit, itt főleg a különbségekre és eltérő tapasztalatokra fókuszálunk. A főoldalon 4 x 4, 4 x 5 vagy 5 x 5-ös az ikonkiosztás. Van osztott képernyős mód, amely az alkalmazásváltóból vagy gombjának hosszú lenyomásával érhető el. A kamerát a home kétszeri, a Google asszisztenst pedig hosszú lenyomásával lehet előhívni. Azok az appok, amelyek osztott képernyős módban futtathatók, ablakos módba és lebegő ikonméretre is lekicsinyíthetők, ha a készülék jobb vagy bal felső sarkából átlósan elhúzzuk az ujjunkat. A Samsung az egykezes használatra is gondolt: aktiválható, hogy a home háromszori lenyomásával a képernyő egész tartalma kisebb legyen és az egyik sarokba rendeződjön, ugyanez a billentyűzettel, a tárcsázóval, a számológéppel és a feloldó mintával is működik.

A Samsung Galaxy S6 edge+ is kapott edge funkciókat, az OnCircle szélesebb körű kapcsolatot tesz lehetővé a partnerekkel A Samsung Galaxy S6 edge+ oldalsó paneljére öt alkalmazásindító is kirakható
[+]

Nem lenne az új phablet edge, ha nem lennének edge funkciói. A bal vagy jobb oldalra kérhető és függőlegesen áthelyezhető edge fület előhúzva öt kedvenc névjegy elérhetőségét és elmulasztott értesítéseit lehet villámgyorsan megtekinteni, válaszolni vagy hívást indítani. Ehhez kapcsolódik az OnCircle vagy Bizalmi kör nevű új funkció, amely, ha a másik oldalon is aktív, akkor képek, fájlok, kézírás, emotikon és chat üzenet könnyedén küldhető ugyanerről a felületről. A tesztkészüléken az OnCircle még nem volt elérhető. Az edge panelről most már alkalmazásokat is lehet indítani, méghozzá ötöt, kikapcsolt képernyőnél végigsimítva az oldalakat pedig felugrik az idő, az időjárás, az értesítések és a hírek. Éjjeli óra is aktiválható, és az a látványos funkció is megmaradt, hogy ha a készülék fejjel lefele pihen, és bejövő hívás érkezik, a kijelző széle felvillan, kedvenc névjegyek esetében a hozzájuk rendelt színnel. Automatikus elutasító választ a pulzusszám mérőt hosszan megérintve lehet adni. Egy-két edge funkció tényleg praktikus, így nem bánnánk, ha más, lapos kijelzős Galaxy készülékbe is bekerülhetne.

A Samsung Galaxy S6 edge+ témaáruháza roskadozik a sok-sok hasznos és érdekes témától A Samsung Galaxy S6 edge+ Intelligens kezelője felügyeli a készülék egészségét
[+]

Egyre bővebb a témázási lehetőség, amellyel a TouchWiz megjelenését az ikonoktól és a hátterektől kezdve a menükön, a billentyűzeten, a tárcsázón és a betűtípusokon át a rendszerhangokig és a Samsung appok hátteréig jelenleg 166 séma alapján meg lehet változtatni, a lista folyamatosan bővül. A Nexus fanatikusoknak például ott a fehér Material Design téma mellett a Marshmallow-s Material Dark. Jómagam a teszt alatt többször változtattam küllemet, és a sok játékos vagy túldíszített mellett elegáns és visszafogott témák tucatjaira is akadtam, sőt: még a Nike is készített egyet – a cipőiről ismert cég egyébként az S Healthbe épülő modult is írt. Ha már az S Health-nél tartunk, a pulzusszám és véroxigén-telítettség mérés mintha sokkal megbízhatóbb volna, öt próbálkozásból ötször sikerült a mérés, és ma már a Samsung fitnesz appja simán bevethető fejlett aktivitáskövetéshez, persze ehhez kiegészítő kütyüre is szükség lehet. Az érintésalapú ujjlenyomat-olvasó gyors, pontos és megbízható, összesen négy mintát lehet bevinni, egy mintához pedig több ujjat is regisztrálni lehet. Továbbra is elérhetők olyan kapcsolódó extrák, mint a fórumokba vagy Samsung-fiókba való bejelentkezés ujjlenyomattal, vagy a fizetés Samsung Payen keresztül (hazánkban nem elérhető).

A Samsung Galaxy S6 edge+ böngészője ablakos és két ablakos módban is fut
[+]

A szokásos Samsung és Google appokon túl említést érdemel még a Microsoft irodai csomagja is. A tulajdonos egyfelől 100 gigabájt ingyen tárhelyet kap a OneDrive felhőszolgáltatásban, másfelől pedig telepítve van a Word, az Excel és a PowerPoint, amely együtt dolgozik a Microsoft felhőjével, így a munkát telefonon majd számítógépen is lehet folytatni aktív szinkronizálás mellett. Megmaradt a Samsung remekül felszerelt böngészője, amely a Flash-tartalmak támogatásán és a zoom alapú sortörésen kívül mindent tud, és fél tucat lap kezelése sem kottyan meg neki, ahogy a legvaskosabb honlapok betöltése vagy fluid görgetése sem, amely remekül optimalizálva van. Ekkora képernyőn ráadásul kényelmesebb hosszú ideig böngészni, mint a kisebbik S6 edge-en, és a magyarul is tudó remek Samsung billentyűzeten is élvezetesebb a bevitel az 5,7 hüvelyken, ami gyors és pontos.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés