Hirdetés

Samsung Galaxy On7 - nem ide szánták

Kamera, multimédia

A 13 megapixeles hátlapi kamera természetesen autofókuszos, ahogy azt a samsungos szoftvertől megszokhattuk, van érintőfókusz, de a sebessége és a pontossága hagy kívánnivalót maga után, sajnos semmilyen lézeres vagy PDAF-rendszer nem segíti a munkáját. A beállítási lehetőségek száma átlagos, kacsolgathatjuk a vakut, állíthatunk időzítőt, effekteket, képméretet és képarányt, rácsvonalakat, azonnali, néhány másodperces visszanézést, geotagginget, dupla home-os gyorsindítást, panorámát, szép arc módot hangerőgombbal exponálást és zárhangot. Van professzionális mód is, de közel sem olyan részletes, mint elvárnánk, a fehéregyensúlyt tudjuk állítgatni sémák szerint, az ISO-érzékenységet babrálhatjuk és az expozíció-korrekcióba tudunk még belenyúlni.

Samsung Galaxy On7 kamera
[+]

Mostanában nem kedvez az időjárás a tesztkészülékeknek, de az általánosan gyenge fényviszonyok ellenére a nappali képek egyáltalán nem borzasztóak, a dinamikatartomány szűkössége ütközik ki nagyon, elég hamar találunk kiégett részleteket, ezen a HDR mód sem segít sokat. A fotókon egyébként látható némi mosottság is, a homológ felületek viszonylag könnyen zajosodnak, éjszaka pedig végleg bajba kerül a kütyü, ilyenkor gyakorlatilag minden hibát elkövet, amit egy mobilos kamera el tud követni. Az 1080p felbontásban, 29 fps sebességgel elkészült tesztvideó ide kattintva érhető el, a képminőség itt is hasonlóképpen alakul, mint az állóképeknél, a hang pedig átlagos, a zajszűrés hiánya tűnhet fel néha.

Samsung Galaxy On7 Screen Shot Samsung Galaxy On7 Screen Shot

A videolejátszóban gyakorlatilag semmi érdekes extra nincs, feliratfájlokat nem kezel, alapszintű videóvágás sincs, cserébe az ac3 audiokodeken kívül mindent lejátszott 1080p felbontásig, a hardver pedig bőven elegendő volt ahhoz, hogy ezeket szaggatás nélkül képes legyen lejátszani. Ha letöltünk egy komolyabb videolejátszót az áruházból, akkor az ac3 támogatást megoldhatjuk, viszont 2K tartalmakkal így sem érdemes próbálgatni, elég képregényes lesz az élmény. A zenei minőség egész jó, az erősítése egy átlagos fejhallgatóhoz még éppen megfelelő, de érdemes valami kisebb fülhallgatóval próbálkozni. A gyári fülhallgató a Galaxy S3 óta ismert, earbud kialakítású EHS61, aminek a minősége bőven hagy kívánnivalót maga után, leginkább csak telefonálásra alkalmas. FM rádió van, Budapesten körülbelül 15-16 frekvenciát talált, RDS információkat nem mutat, rögzítés viszont van, ilyenkor fix a hangerő.

Samsung Galaxy On7 a LeTV Le1s társaságában
Arany köntösbe bújva: Samsung Galaxy On7 a LeTV Le1s társaságában. [+]

A zenelejátszó az újabb Samsungokból ismert felülettel és funkcionalitással bír, az Adapt Sound segítségével hangolhatjuk össze a telefont, a fülhallgatót és a fülünket, ezen kívül pedig különböző EQ-kat állíthatunk be, van egy csöves erősítős, egy SoundAlive+ névre hallgató, illetve egy hagyományos, amivel egyrészt magas-mély, másrészt vokál-instrument skálán mozoghatunk, illetve rendelkezésünkre áll hagyományos, frekvenciatartományonként állítható kiemeléses hangszínszabályzó is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés