Samsung Galaxy Note 3 Neo - barátságos óriás

Bevezető, tartozékok

Talán még a Samsung se gondolta, hogy a Note szériával nem csupán egy újabb sikert könyvelhet el, hanem egy teljesen új kategória alapjait teremtették meg. A phablet, mint nem hivatalos elnevezés azokat a mobiltelefonokat takarja, amelyek igen méretes kijelzővel rendelkeznek, egyfajta átmentet képezve a klasszikus okostelefon és a kisméretű tabletek között. Az első Note készülék óta sokat változott a kínálat, mostanra sok gyártó csúcsmodellje kvázi automatikusan phabletnek is mondható, a tabletek és okostelefonok összeolvadása pedig rendkívül közel került, köszönhetően az extrém méretűre nőtt képernyőknek.

Samsung Galaxy Note 3 Neo
[+]

Aki most óriás mobilt szeretne magának, van miből választania, mind gyártó, mind típus tekintetében. Azonban számos felhasználó van, aki vágyik a nagy kijelzőre, de nem szeretne vele arányosan nagy árat fizetni érte. Ha valaki egy olcsó(bb) phabletet szeretne piacra dobni, logikusan a nagy kijelzőnek maradnia kell, elvégre akkor épp a lényeg sérülne. Nem ismeretlen terület ez már a Samsungnak sem, a Mega és Grand modellek után pedig most itt a valóban „olcsósított”-nak mondható Note 3 Neo.

Samsung Galaxy Note 3 Neo
[+]

A VIP-Phone-tól elhozott doboz ezúttal is famintás, és méretéhez képest eléggé kitömték. A telefon alatt találjuk meg a tartozékokat, hálózati töltőfej, USB adatkábel és sztereó agybadugós füles vár minket. Némi extra is jutott bele, az egyik a füleshez járó többféle méretű szilikondugó, a másik pedig az S Pen tartalék ceruzahegyek, illetve a cseréhez szükséges célszerszám.

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Alcatel One Touch Hero vs. Samsung Galaxy Note 3 Neo

Külső

A Neo utónév nem járt drasztikus változtatásokkal a külsőt illetően. Kisebb eltérések azért mégis akadnak az eredeti Note 3 és e között, ráadásul lehet, hogy néhányan megköveznek, de szerintem a Neo jobban néz ki. Számomra a fő ok az oldalsó rész, amely itt sokkal jobban néz ki, matt ezüst, fémes hatású, nekem az eredeti krómos, csíkos megoldás nem igazán jött be. Sokan és sokszor jogosan szidják a Samsungot, hogy rengeteg azonos külsőre épülő készüléket adnak ki. Azonban úgy gondolom, a Note széria mindig is jól felismerhető volt, persze a hatalmas képernyőn túl is és talán úgy érzem, egyúttal ezek a legjobb külsővel rendelkező modellek a gyártó kínálatában. Minőségileg nem sok kifogásolható van, az összeszerelés kiváló, semmi lötyögés, illesztési probléma nincs, az anyagokkal sincs gond. Szemből üveg, oldalt némi műanyag és hátul a szintén vitát kiváltó bőrhatású felület. Nekem ez bejön, kellemes, egyáltalán nem gagyi tapintása van és noha műanyag ez is, de ezerszer inkább ez, mint a vakítóan fényes és ultrakényes megoldás. A Neo egy kicsit kisebb lett, de a változás csak néhány milliméter. Ugyancsak hasonló a helyzet a súlyával, a néhány gramm mínuszt nem nagyon fogjuk érezni, se nem nehéz, se nem pehely, jól eloszlik a nagy felületen.

Samsung Galaxy Note 3 Neo
[+]

Szemből a kijelző egyértelműen uralkodó elem, az előlap óriási részét elfoglalja. Képátlója 5,5 hüvelyk, viszont nagyobb változás a full HD helyett 720p felbontás alkalmazása. Nem kell azért megijedni, a képminőség így is igen jó, köszönhetően a Super AMOLED panelnek, ami szuper kontrasztot, tökéletes betekintési szöget hoz magával, továbbá napfényben is kristálytisztán látszik minden. Akik bedobnák a Pentile Matrix érvet, azoknak csalódniuk kell, mert itt bizony RGB elrendezés van. A képernyő alatt a szokásos három billentyűvel találkozunk. Középen a fizikai Home gomb, a két oldalán pedig 1-1 érintős megoldás. Felülre előlapi kamera, fény- és közelségszenzor került, no és a hangszóró, melynek hangereje és hangminősége egyaránt kiváló.

Samsung Galaxy Note 3 Neo
[+]

Hátul a már említett bőrt imitáló felület fogadja a szemünket, a szélén varrásmintával. A síkságot csak egy Samsung felirat, illetve a kamera optikája töri meg. Ez utóbbit egyébként átalakították, a lencse itt önállóan dudorodik ki a síkból, a vaku pedig szögletes lett és süllyesztve van.

Samsung Galaxy Note 3 Neo
[+]

Oldalt nem sok minden változott, a jobboldalon lelünk rá a bekapcsoló/lezáró billentyűre, míg a másik oldalon a hangerőszabályzóval futunk össze. Ez egyébként véleményem szerint kerülhetett volna kicsit lejjebb. Alul a mikrofon és a microUSB osztozkodik a helyen, utóbbi ezúttal csak 2.0-s. A felső élre került a 3,5 mm-es jack, a másodlagos mikrofon és a távirányításhoz használható infraport. Ne feledkezzünk meg a jobb alsó sarokból elővarázsolható ceruzáról, a S Pen stylus-ról sem, de róla később még lesz szó.

Hardver, szoftver

Az árcsökkentés egyik legegyszerűbb módja a hardveres specifikációk gyengítése. A Neo esetében is így történt, a négymagos Snapdragon repült, ami pedig a helyére jött, az egy egészen különleges szerkezet. A Samsung saját chipjét építették be, mégpedig az Exynos 5 Hexa 5260 típust. Ez egy szokatlan, hatmagos processzort tartalmaz, ahol alaphelyzetben a négy darab takarékos 1,3 GHz-es Cortex-A7 végzi a számításokat, ha pedig szükség van minden erőre, akkor becsatlakozik a két 1,7 GHz-es Cortex-A15 is. Grafikus gyorsítóként egy Mali-T624 dolgozik, a RAM mennyisége pedig 2 GB. Bármennyire is furának tűnhet, ez a megoldás működik, mégpedig egyáltalán nem rosszul. Ha megnézzük a benchmark eredményeket, akkor látjuk, hogy semmi ok a szégyenkezésre, ez egy erős csomag, még a 720p kijelzőt figyelembe véve is (simán elbírná a Full HD-t).

Teljesítmény-teszt
Benchmark Samsung Galaxy Note 3 Neo Alcatel One Touch Hero HTC Desire 816 Sony Xperia T2 Ultra
Quadrant Standard 12114 pont 5687 pont 12593 pont 9365 pont
Linpack for Android (single) 340,786 MF. / 0,25 s 74,512 MF. / 1,12 s 110,774 MF. / 0,76 s 103,883 MF. / 0,81 s
Linpack for Android (multi) 355,226 MF. / 0,24 s 194,316 MF. / 0,87 s 294,872 MF. / 0,57 s 317,043 MF. / 0,53 s
Smartbench 2012 Prod. 4631 pont 4337 pont 6503 pont 6034 pont
Smartbench 2012 Games 3609 pont 1442 pont 3475 pont 3171 pont
AnTuTu Benchmark 4.x 32275 pont 15530 pont 20481 pont 19439 pont
Geekbench 3 (single/multi) 890 / 2135 pont 397 / 1296 pont 437 / 1409 pont 393 / 1298 pont

Samsung Galaxy Note 3 Neo Samsung Galaxy Note 3 Neo

A gyors bootolás után az Android 4.3 töltődik be (már úton van a KitKa rá), szokásosan a TouchWiz felületével beborítva. Lehet szeretni, meg utálni, de a grafikus módosításokon felül rengeteg pluszt is adnak a koreaiak. Főképernyőből maximum hetet használhatunk, a nagy képernyő miatt itt soronként öt ikon is elfér, kapunk egy nagy adag widgetet is, egy része ezeknek át is méretezhető. A főmenü ikonos vagy listás elrendezésben működik, a programok egy részét már gyárilag mappákba csomagolta a gyártó, így gyakorlatilag egyetlen oldalon elfér minden, de ezeket ízlésünk szerint átrendezhetjük. A lehúzható értesítési sáv is át van alakítva, a gyorskapcsolók mennyisége és sorrendje módosítható, a fényerő is szabályozható innen. Akik mindenképp egy kézzel szeretnék használni, azoknak a tárcsázó, a billentyűzet és a számológép is elhúzható az egyik oldalra, ha pedig ez kevés, az egész képernyő lekicsinyíthető, kvázi egy virtuális (átméretezhető és áthelyezhető) ablakban futtathatjuk a teljes rendszert, ekkor még a fizikai gombokat is ráteszi, hogy minden egy helyen legyen. Akinek meg egyszerre egy program nem is elég, az futtathat kettőt is osztott képernyőn. A lista elég bőséges, a képernyők arányát szabadon állíthatjuk.

Samsung Galaxy Note 3 Neo Samsung Galaxy Note 3 Neo

Bőséges mennyiségű gesztusvezérlést tudunk aktiválni, szinte mindent átvettek a Note 3-tól. Hangvezérléssel lehet bizonyos funkciókat vezérelni, mint a hívásfogadás, fényképezés vagy zenelejátszás. A kijelző most is képes arra, hogy nem kapcsol le, amíg nézzük, valamint videonál megállítja a lejátszást, ha elfordítjuk a fejünket. Rengeteg mozgáson alapuló opciónk van, többek között a telefon döntésével tudunk nagyítani, a fejünk biccentéséve görgetni, ha megfordítjuk, lenémíthatjuk a hívásokat, a fejünkhöz emelve automatikusan hívhatjuk a képernyőn lévő kontaktot. Aztán itt vannak az S Pen tollhoz kapcsolódó dolgok is, már a kijelző felett érzékeli az eszközt (és az ujjunkat is), viszont rajzolni nem lehet vele a levegőben, az Air Gesture a nagytesó sajátja maradt. A ceruzán lévő gombot megnyomva gyorsmenü hozható elő, amely öt, kifejezetten a ceruzához való funkcióhoz ad hozzáférést. Maga a ceruza egyébként méretben és kidolgozásában teljesen azonos a Note 3-ban lévővel.

Samsung Galaxy Note 3 Neo Samsung Galaxy Note 3 Neo

Extrák

Az eddig felsoroltakon felül szoftverek terén sem fukarkodtak, van itt egy rakás belőle. Kezdjük mondjuk a közösségi és hírgyűjtő programokkal. A ChatON nyilván nem hiányozhat, hiszen Samsung fejlesztésű programról van szó. Ugyancsak megtaláljuk a Flipboard-ot, ami egy közös helyre gyűjti a nagy nemzetközi hírportálok anyagait, számtalan témában, az általunk beállított szűrések szerint. Érdekes, hogy a kezdőképernyőn megnyomott Home gomb a gyártó saját megoldását hozza be, amely nagymértékben erre épül, viszont magyarul is tud. Azt nyilván mondani sem kell, hogy a Google saját kínálatának nagy része alapból telepítve van.

Samsung Galaxy Note 3 Neo Samsung Galaxy Note 3 Neo

A felhő alapú tárhelyet a Dropbox biztosítja, ezúttal is kapunk a regisztrálás után 50 GB helyet két évre. Az Óra alkalmazás az ébresztőt, a stoppert, időzítőt és világórát foglalja magában. Újfajta a fájlkezelő, amelyben nem csak klasszikusan mappák szerint, hanem típusok szerint is tudunk keresni, továbbá a tárhelyek mennyiségét is ellenőrizhetjük. Van diktafon, na meg a Samsung saját hangasszisztense, az S Voice se maradt ki. Mi több, már az S Health is ott figyel, úgyhogy az egészségünk se forog majd veszélyben (ha meg mégis, akkor a telefon szól). Mi kevésbé vesszük hasznát, viszont okos dolog az S Fordító, amely két idegen nyelv között fordít, begépelés vagy hangbemondás alapján.

Samsung Galaxy Note 3 Neo Samsung Galaxy Note 3 Neo

Rendkívül jópofa a WatchON szoftver, ami immár nem csupán egy távirányító, hanem egy komplett digitális műsorújság egyben. Az indításkor megadjuk az irányítószámunkat, kiválasztjuk a tévészolgáltatónkat és máris láthatjuk, melyik csatornán mi a műsor. Beállíthatunk figyelmeztetést is, ha nem szeretnénk elmulasztani a kedvencünket, no és persze be is állíthatjuk a távirányítót. Iszonyat hosszú listából kereshetjük meg a tévénk, set-top boxunk, A/V erősítőnk, Blu-ray vagy DVD lejátszónk márkáját, néhány további érintés után már megy is minden. Egy Samsung TV és Humax set-top box párosa meg se kottyant neki, a listában olyan gyártók is szerepelnek, akikről azt se tudtam, hogy valaha is a világon voltak. Amúgy megfelelő okostévé esetében már az infra is kihagyható, WiFi-n is tud vezérelni.

Samsung Galaxy Note 3 Neo Samsung Galaxy Note 3 Neo

Az S Pen se dísznek van ám, csak rajzprogramból akad egy pár. A legprofibbnak a SketchBook for Galaxy tűnt, amiben eszméletlen mennyiségű opcióval tudunk alkotni, a százféle ecsetfajtától, vonalvastagságtól kezdve a színek, minták és millió más is állítható benne. Az Akciójegyzet működik sima billentyűzettel is, de itt is menthetünk szabadkezi rajzokat és akkor még ott az S Note, meg az Evernote is. Üzleti vonalon a Polaris Office nézegetője van integrálva, viszont ehhez ingyen letölthetjük a teljes programot a Samsung Apps-ból, így már tudunk szerkeszteni. A TripAdvisor elsősorban külföldi utazásaink során lehet hasznos segítség.

Samsung Galaxy Note 3 Neo Samsung Galaxy Note 3 Neo

Multimédia, adatátvitel

Nem csak a kamera kinézetét változtatták meg, a felbontás 8 megapixelre csökkent, de az autófókusz és a LED vaku megmaradt, utóbbi egyenletesen szórt, közepesen erős és majdnem hófehér fényt ad, zseblámpának is kitűnő. Saját felülettel találkozunk itt is, a videó és fotó módok között nem kell váltani, mindkét gomb rögtön elérhető. Egy gyorsmenüben néhány fontos beállítást hozhatunk elő, ennek tartalma szerkeszthető. Van még egy üzemmód kapcsolónk, illetve a Galériába is át tudunk ugrani egy érintéssel. Alulról pedig a különböző effektusok listáját hozhatjuk fel, melyek hatásait még azok kiválasztása előtt, valós időben látjuk. Érintős fókuszt is kapunk, az élesítés és exponálás egyaránt jó gyors. Az opciók között fehéregyensúlyt, felbontást, expozíciót, időzítőt, ISO-t, fénymérést, geocímkét, arcérzékelést, sorozatfotót és további funkciókat állíthatunk. Az automatán felül további üzemmódokat kapcsolhatunk, mint a panoráma, hangos kép, szép arc, legjobb kép, dráma, ezek mindegyike a Galaxy S4-ből már ismerős.

Samsung Galaxy Note 3 Neo

Nem véletlenül tettem fel egy bőséges csokornyit a képekből, a Note 3 Neo ugyanis igen jól teljesít a fotózás terén. Egy remek példát láthatunk arra, hogy messze nem a megapixelek száma a döntő tényező, ráadásul ezt a típust nem elsősorban a fotózásra hegyezték ki. A képek mégis meglehetősen jók, a zajszűrés szolid elmosással végzi a dolgát, a színek jók, a részletesség még a távolabbi témákon is korrekt, egyedül a dinamikatartomány szűkebb, amin viszont a HDR mód segíthet, ezt az utolsó négy képen demonstráltam. Érdemes megnézni a makrókat is, itt tényleg nagyon topon van a cucc. Videónál sincsenek problémák, hacsak valaki nem veszi a szívére, hogy ezúttal „csak” Full HD-ben rögzíthet 4K felbontás helyett. Sztereó hang, jó képminőség, kissé lassú folyamatos fókusz, ezt kapjuk az ITT letölthető felvételen.

Samsung Galaxy Note 3 Neo Samsung Galaxy Note 3 Neo

Zenében hasonló tapasztalatokkal leszünk gazdagabbak, itt se sok kivetnivaló van. A lejátszó teljesen át van alakítva, a zenék különböző paraméterek szerint vannak válogatva, a számunkra nem fontos változatok ki is kapcsolhatók. Látjuk az albumképeket, van ismétlés, véletlen lejátszás. Az Adapt Sound funkcióval tökéletesen össze tudjuk lőni az általunk használt fülest. Ám még erre se feltétlen van szükség, ugyanis a hangminőség igen jó, legalábbis fülesen feltétlen. Teljesen zajmentesen, kellő dinamikával szól és akkor még be se léptünk a hangszínszabályzóhoz. Ott aztán kisebb kánaán fogad, előre beállított hangsémák, számtalan extra effektus és egyedi konfiguráció biztosítja, hogy minden ízlés megtalálja a maga kedvencét. Sajnos a sok örömet beárnyékolja, hogy az FM rádiónak nyoma sincs, mondjuk még mindig sokkal jobb így, mint ha fordítva lenne.

Samsung Galaxy Note 3 Neo Samsung Galaxy Note 3 Neo

A Note 3 Neo alapvetően három különböző kivitelben kapható, van egy- és kétkártyás változat, előbbiből 3G és 4G is létezik, mi az utóbbit kaptuk. Így négysávos GSM, szintén négysávos 3G és hatsávos LTE modul biztosítja, hogy bárhol legyen térerőnk. A mobilnet akár 150 Mbit-es sebességgel száguldhat, ami noha elméleti érték, de kétségtelen, hogy 4G-vel egy nagyobb alkalmazás letöltése is másodpercek kérdése. Helyi szinten fullos WiFi-vel nyithatunk, a/b/g/n/ac szabványok, kétfrekvenciás, hotspot, WiFi Direct, DLNA támogatás, kizárt, hogy ne tudjunk csatlakozni. Bluetooth-ból 4.0-s verzió jutott, sztereó hangátvitellel és az okoskütyükhöz szükséges LE (Low Energy) móddal. A microUSB 2.0-s, így a spórolás ide korlátozódott, viszont OTG-s, simán felismeri és kezeli a rádugott pendrive-ot. Tárhely tekintetében csak 16 GB-os verzió van, ebből kb. 11-et tudunk használni. Bővíteni még 64 GB-tal tudunk microSD-vel, aminek a hátlap alatt van a helye, a cseréhez nem kell kikapcsolni a készüléket. GPS van, GLONASS és A-GPS kiegészítésekkel, így a navigálás villámgyors és pontos, ezt élesben is volt alkalmam kipróbálni. A böngészés ilyen kijelző és a fenti feltételek mellett igazán élvezetes, villámgyors, a nagyítás és tördelés szintúgy.

Samsung Galaxy Note 3 Neo Samsung Galaxy Note 3 Neo

Üzemidő, összegzés

A hátlap lepattintása után férhetünk hozzá a kivehető akkumulátorhoz, amely 3100 mAh-s kapacitással bír. Nyilván a nagy kijelzőhöz dukál is egy ilyen erős telep, azonban a Neo remekül bánik vele. Erős közepes használattal, folyamatos 4G vagy WiFi hálózaton használattal, benchmarkok futtatásával, fotózással két napot végigvihetünk vele, mindezt majdnem öt és fél óra kijelzőhasználattal. Ez utóbbiból kb. 2 óra tévénézés WiFi-n keresztül (mert hát Forma 1-et nézni kell :D), szóval a remek üzemidőt is sikerült átmenteni.

Samsung Galaxy Note 3 Neo
[+]

Értékelés: Samsung Galaxy Note 3 Neo
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A különböző körülmények miatt a szokásosnál hosszabbra nyúlt tesztidőszak alatt igen jó benyomást tett rám a Note 3 Neo. Végig az járt az eszemben, hogy egy meglepően jó alternatívát sikerült összehozni, ahol ügyesen egyensúlyoztak a méret, a teljesítmény és a szolgáltatások terén is. Mindazok a változások, amelyek a Note 3-hoz képest történtek, a felhasználók jelentős többségénél nem okoznak semmilyen problémát. Hiába cserélték ki a hardvert, így is felsőkategóriás teljesítményt nyújt. A védjegy S Pen megmaradt, és hozzá megkapunk szinte minden szoftveres extrát is. Nem kell komoly kompromisszumot kötni adatátvitel terén sem, és az üzemidőn se esik csorba. Multimédiában bőven megugorja az elvárhatót, remek a kamera, szuper a zenelejátszó. Ráadásul véleményem szerint a kicsit megváltoztatott készülékház is előnyére szolgált, minőségileg pedig semmi különbség nincs. Van viszont az árukban, ami ugye épp az elsődleges cél volt a Neo esetében. Míg az eredeti Note 3 jelenleg 120-130 ezer forintért kapható, a Neo változatért 103-105 ezer forintot kell a kasszánál hagyni (mindkettőnél az LTE verzióról van szó). Márpedig ez nyitóárnak igencsak baráti, a nagytesó kétszer ennyiről indult. A konkurencia se kínál többet ennyiért, az Alcatel Hero nagyobb kijelzővel villog, viszont hardverben messze alulmarad. A HTC Desire 816 egész jól megközelíti, hiszen olcsóbb, viszont gyengébb hardvert és kamerát kapunk, az S Pen meg ugye sehol, és akkor nem beszéltünk a béna hátlapról. A hátlappal a Sony T2 Ultra-nál is gondok vannak, a hardver itt is gyengébb és csak a kijelző képátlójában ad többet. Az LG nincs ringben, a G Pro 2 a top ligában játszik, míg a G Pro Lite hiába olcsóbb, hardverben töredékét adja ennek. Mindezeket összegezve a Note 3 Neo megérdemli az Ajánlott pecsétet, hiszen egy kedvező árú, kirívó gyengeségek nélküli, erős hardverrel ellátott eszközt kapunk, a phablet kategóriában keresgélőknek feltétlen megfontolandó vétel.

Samsung Galaxy Note 3 Neo

Rusi

A tesztkészülék a VIP-Phone jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 3 Neo Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 148,4 x 77,4 x 8,6 milliméter
Tömeg 162,5 gramm
Színvariációk fekete, fehér, zöld, pink, piros
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (267 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív, multi-touch Super AMOLED érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 milliós
Hardver
SoC típusa Samsung Exynos 5 Hexa 5260
Processzor típusa Dual-core 1,7 GHz ARM Cortex-A15 + quad-core 1,3 GHz ARM Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip ARM Mali-T624
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Szabadon felhasználható belső tárhely 11 GB
Memória bővíthetősége microSDXC
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/9001800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 42 Mbps / 5,76 Mbps
LTE van
IrDA / Bluetooth van / 4.0 (A2DP, LE, Apt-X)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, dual band, hotspot, WiFi Direct, DLNA
USB microUSB 2.0 (MHL, OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.3
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek ???
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autofókusz, LED vaku
Másodlagos kamera van (2 megapixel)
Videófelvétel van (1080p@30fps)
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 3100 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 540 óra
Beszélgetési idő 18 óra
Zenelejátszási idő 64 óra
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, S Pen kapacitív stylus, IR infra távirányító, gesztus- és hangvezérlés

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés