Samsung Galaxy A5 (2016) - közepesen olvas

Külső

A Galaxy S6-tal nagyon ráérzett valamire a Samsung, a külső vonásait nem is akarják elengedni: az A5 (2016)-on gyakorlatilag ugyanezek a formák és anyagok köszönnek vissza, kicsit kevésbé lekerekített sarkokban és picivel nagyobb méretekben. Érdekes, hogy bár nem esett túlzásba a gyártó, és az egykezes használat sem megoldhatatlan, a telefon mégis nehézkesnek érződik: a dolog megalapozott, 155 grammos tömeg tartozik a 144,8 x 71 x 7,3 milliméteres dimenziókhoz. Az összeszerelési minőségre nem lehet panasz, nyekergésre gyakorlatilag nem bírhatjuk a mobilt, brutálisan merevnek és minőséginek érződik. Ráadásul az is látszik, hogy a Galaxy S6 anyagai viszonylag jól sikerültek, néhány hete járt nálunk egy hányattatottabb sorsú példány abból, de még mindig remek állapotban volt a telefon.

Samsung Galaxy A5 (2016) elölről
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy A5 (2016) OnePlus X Sony Xperia Z5 Compact Samsung Galaxy A3 (2016)
Fehér fényerő (max.) 490 / 565 nit 338 nit 636 nit 471 / 556 nit
Fehér fényerő (min.) 2,4 nit 3,3 nit 5 nit 1,8 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0,48 nit 0 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen 1326:1 végtelen
Színhőmérséklet 7547 K 8223 K 9068 K 7619 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A jó minőségű üvegeket A5 (2016) is megörökölte, Gorilla Glass 4 védi a kijelzőt és hátlapot, előbbinél ráadásul enyhén rá is simul a kijelző a fém keretre, így lesz tökéletes a minőségérzet és nagyon kényelmes a használat. Az előlap 72,5 százalékát foglalja el az 5,2 hüvelykes duzzadt, Full HD (azaz 1080 x 1920 pixel) felbontású Super AMOLED kijelző, ami gyémánt formájú, két szubpixeles képpontelrendezést kapott, bár 424 ppi-s pixelsűrűség mellett már ember legyen a talpán, aki ebbe bele tud kötni. A túlszaturáltság természetesen erre a kijelzőre is jellemző, ami alá még a színkavalkádban úszó TouchWiz is adja a lovat, de ez tíz emberből nyolcat sokkal inkább lenyűgöz, mint zavar. A betekintési szögek továbbra is remekelnek, az érintésérzékelés pedig pontos, és természetesen a multi-touch lehetősége is rendelkezésünkre áll.

Samsung Galaxy A5 (2016) elölről
Enyhén kékes az érintőgombok háttérvilágítása. [+]

Kimaradt az értesítési led, ami elég furcsa, de fény- és távolságérzékelő szenzorok vannak, illetve a másodlagos kamera, a beszédhangszóró és a gyártóra utaló felirat is megszokott helyen van, a megjelenítő alatt pedig az ujjlenyomat-olvasóval egybeépített home billentyű és a kékes háttérvilágítással tündöklő kapacitív érintőgombok kaptak helyet.

Samsung Galaxy A5 (2016) oldalról
NanoSIM és microSD kártyákat helyezhetünk a fiókba. [+]

A fémkeretet alul és felül két-két kis műanyag elválasztócsík tarkítja, ezt már megszokhattuk, az antennák leárnyékolása ellen mindenképp szükséges ilyeneket elhelyezni a készülékházon. Jobb oldalon találjuk a bekapcsológombot, alatta pedig egy igen széles SIM-fiókot, ahova egy darab nanoSIM-et és egy darab microSD-t tehetünk. Bal oldalt kapott helyet a két különálló hangerőszabályzó gomb, a portok pedig alulra kerültek: jól megszokott módon microUSB és 3,5 milliméteres jack csatlakozó osztozik a helyen a hangszóróval. Felül javarészt sivárság uralkodik, egyedül egy zajszűrő mikrofon került a kütyü tetejére.

Samsung Galaxy A5 (2016) hátlap
[+]

A széleken enyhén lekerekedő, üvegborítású hátlap minimalista és nagyon jól néz ki, csak egy Samsung felirat, egy szimpla ledes vaku, illetve a kamera optikája kapott itt helyet. Sajnos viszont ami szép, az nem mindig praktikus, a sötétkék felület rettenetesen gyűjti az ujjlenyomatokat, ráadásul a kamera enyhén kiáll a hátlap síkjából, ami pont elég arra, hogy az optikát körülölelő, fémes hatású keretet bármilyen esés nélkül megkoptassuk, asztalra helyezve pedig már instabil legyen a kütyü. Egy szó, mint száz, érdemes lehet rá venni egy tokot vásárlás után.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés