Hirdetés

Samsung B5722 DuoS - ami fontos, az rossz

Menürendszer, szoftvere

A készüléken a Samsung TouchWiz menürendszere fut, melyet most TouchWiz Lite 1.0-nak hívnak, legalábbis egyes források szerint. A felhasználói felület a mai, modern rendszerekéhez viszonyítva finoman szólva is fapados, néhol kicsit macerásan kezelhető, de legalább egész gyors. Három készenléti képernyő áll a felhasználó rendelkezésére, ide lehet kipakolni a 20 widgetet, melyek gyárilag rendelkezésre állnak. Nem árt viszont vigyázni, ha ugyanis túl sok mini alkalmazást rakunk ki, nem fogunk tudni lapozni, ugyanis ilyesmit csak akkor tudunk, ha ujjbegyünket az üres területeken tologatjuk — ha egy widgetre tapintunk rá, akkor azt fogjuk odébb tolni.

Samsung GT-B5722 DuoS Samsung GT-B5722 DuoS

A rácsos elrendezésű főmenü is három oldalból áll, mindegyiken tucatnyi ikon található, legalábbis maximálisan, ennyi program ugyanis nincs, az utolsó lapra már csak három került. Az almenük (például a beállítások) már listásak, az egyes menüpontokra van, hogy elég egyszer is rányomnunk, de sokszor kétszer kell, ami elég furcsa. Témák gyakorlatilag nincsenek, fekete és zöld, ennyi a választék, plusz háttérképekkel sem vagyunk különösebben jól ellátva.

Samsung GT-B5722 DuoS Samsung GT-B5722 DuoS

Programokból minden alapvetőt megtalálunk a készüléken. Van havi, heti és napi nézettel is ellátott naptár, kikapcsolva is működő ébresztőóra, hangrögzítő, szinkronizáló alkalmazás, emlékeztető, feladatlista, számológép, mértékegység- és valutakonverter, világóra, időzítő és stopper. Az extrák közé sorolható a Google keresője és levelezője, valamint a java alapú Palringo messenger, melynek a chat-őrültek fognak a legjobban örülni. A készülék belső memóriája körülbelül 30 MB méretű, ide tolhatjuk fel az utólag letöltött java alkalmazásokat és játékokat — utóbbi szoftverkategóriát gyárilag a Pyramid Bloxx és a Brain Challenge 2 képviseli.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés