Prestigio Muze C3 - csábító szemvillantás?

Hardver, szoftverezettség

Dörzsöltem a tenyerem, amikor a specifikációk között megláttam a 28 nanométeres csíkszélességű MediaTek MT6582 chipsetet. Na jó, nem. Ez a lapka ugyanis már a feledés homályába veszhetne, mégis hol WVGA, hol HD felbontású kijelzővel szerelt telefonoknál használják. Az ARMv7 architektúrájú, négy darab 1,3 GHz-re skálázott Cortex-A7 maggal rendelkező processzor mellé egy Mali-400MP2 grafikus gyorsító társul, rendszermemóriából 1 GB-ot kapott a mobil. A belső tárhely mérete 8 GB, ám ez csak álca, hiszen ebből 4,74 GB-ot tudunk megtölteni adatokkal, a többit a rendszer és a feltelepített alkalmazások foglalják el. Nyilván ez azért nem sok, főleg ha valaki zenét vagy filmeket tárolna eszközén, de van microSD foglalat, ami maximum 32 GB-os kártyát képes kezelni. Ha még ez sem lenne elég, akkor a Prestigio MultiCloud 200 GB ingyen tárhelyet biztosít, ahova megannyi fájlt feltölthetünk. A rezgőmotor nagyon erős, ha telefont zsebre vágjuk, akkor is érezni fogjuk az értesítéseket.

Az előlapra is szereltek egy apró ledes villanót
Az előlapra is szereltek egy apró ledes villanót [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Prestigio Muze C3 LG Joy Doogee X5 Op3n Dott telefon
Rendszerchip MediaTek MT6582 Snapdragon 200 MediaTek MT6580 MediaTek MT6582
AnTuTu 5.x Benchmark 18861 pont 14144 pont 20297 pont 19545 pont
Vellamo Browser 1688 pont 1378 pont 2205 pont 1702 pont
Vellamo Metal 673 pont 672 pont 676 pont 768 pont
Geekbench 3 (single) 362 pont 318 pont 361 pont 354 pont
Geekbench 3 (multi) 1184 pont 583 pont 1183 pont 1196 pont
GFXBench Manhattan onscreen nem indult el nem indult el nem indult el nem indult el
Manhattan offscreen 1080p nem indult el nem indult el nem indult el nem indult el
GFXBench T-Rex onscreen nem indult el nem indult el nem indult el 9,4 fps
T-Rex offscreen 1080p nem indult el nem indult el nem indult el 4,2 fps

Azt már korábban is láthattuk, hogy az MT6582 lapka a határait feszegeti, amikor egy HD kijelzőt kell meghajtania. A normál műveletek során itt sincs probléma, hiszen ilyen még viszonylag pörgős a rendszer, de ha már sok üzenetet vagy névjegyet tárolunk a telefonon, akkor ezek a funkciók is lelassíthatják a rendszert. Persze még mindig nem annyira, mint amikor játékra, vagy mondjuk nagyobb méretű dokumentum megnyitására kerül sor, ilyenkor már döcögősebb minden, pláne ha még közben zenét hallgatunk, vagy egy másik applikációba lépünk át, netalántán telepítünk valamit az Áruházból. Melegedés egyáltalán nem tapasztalható, ez legalább valamennyire jó hírnek mondható.


[+]

Vállveregetés jár a Prestigiónak azért, hogy a már többször említett, kicsit gyengécske chipset ellenére mégis sikerült a telefonra varázsolniuk az Android 5.0.2 Lollipop operációs rendszert, sőt még arra is maradt energia, hogy egy-két extrával ellássák a szoftvert. Az ikonkészlet és a működési elv persze nem változott, a főoldalak és a menü tartalmaznak gyorsikonokat, előbbire még widgetek is kihelyezhetők. Fentről tudjuk lehúzni az információs függönyt, a szokásosnak megfelelően itt az értesítéseket és a gyorsbeállítások kapcsolóit leljük fel. A beállításokon belül konfigurálhatjuk a SIM-eket, hogy melyik legyen az elsődleges hívás, SMS, vagy adatkapcsolat esetén. A telefonkönyvben korlátlan mennyiségű névjegyet tárolhatunk, ezek között a tárcsázóról prediktíven kereshetünk, és társíthatunk hozzájuk nevet, címet, csengőhangot, emailt vagy jegyzetet. A cég egyedi billentyűzete ugyan rögtön kijelzi az ékezetes karaktereket, nagyon zsúfolt, nehéz rajta gépelni, inkább a gyári megoldás javasolható.


[+]

A Prestigio egy kicsit elvetette a sulykot, több olyan alkalmazás is található a telefonon, ami csak a tárhelyet foglalja, és inkább a felhasználóra kellett volna bízni, hogy telepíti-e. Ilyen a felesleges fájlok kipucolására szolgáló Clean Master, vagy a kikapcsolt képernyő esetén videókat indító Exposition, az Evolution és a Jungle Heat játékdemók, illetve a McAfee Security biztonsági csomag. Egy fokkal hasznosabb az eReader, amiben számos olvasnivalót találunk, vagy az Office Suite, amivel szerkeszthetünk és készíthetünk dokumentumokat. A Start névre hallgató applikáció a zárolt képernyő funkcióit növeli, így több appba könnyebben be tudunk lépni a kijelző feloldását követően.


[+]

Extra még a MultiShare, ami típusok szerint szétválogatva segít megosztani a fájlokat, valamint a MultiStore, ami lényegében egy alkalmazásbolt. Ezen felül már csak az alap androidos alkalmazásokkal találkozunk, mint például a számológép, a Térkép, a hangfelvevő (közepes minőség), a naptár, az ébresztőóra, a video- és zenelejátszó, a Drive, a fájlkezelő, az e-mail kliens, a YouTube, a Chrome, az FM-rádió, valamint a kamera.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • BlackView BV5000 - zsoldoskatona

    A hongkongi cég a strapatelefonok piacán is szerencsét próbál termékével, ami a vetélytársakhoz képes jobban néz ki, IP-védettséget kapott, vállalható a kamera és az ára sem vészes.

  • Prestigio Grace S5 LTE - farmerzsebbe való

    Aranyszínben is nagyon jól néz ki a Prestigio ötvenezer forintos óriásmobilja, de a farmerkék egy igazi egyéniség. A beltartalom korrekt, viszont a konkurencia brutálisan erős.

  • Prestigio Muze A7 - öreges smúzolás

    A nyolcmagos processzor, a 2 gigabájt RAM, a HD kijelző, a dual SIM képesség és a kedvező árazás hallatán már vennénk is a cég portékáját. Ám nem árt kicsit a dolgok mögé nézni.

Előzmények

Hirdetés