Oppo Find N2 Flip - divatguru

Az Oppo első olyan hajlítható telefonja, amely globális forgalmazásba kerül pont nem egy Fold ellen megy, hanem a divathullámra ül fel.

Multimédia

Fotós szempontból a termék kialakításából fakadóan fókuszban van a szelfi, hiszen összecsukva is tudunk úgy fotózni, hogy a jókora külső kijelzőn úgy komponáljuk az arcunkat, ahogyan nekünk tetszik, ráadásul a főkamerát használjuk, ami klasszisokkal jobb fotókat lő, mint a belső. Elérhető a portré mód és a videózás is, de ez utóbbi csak Full HD-ban (miért?), az ultraszéles kamerára pedig az első kijelző használatával nem lehet váltani, pedig pont kapóra jöhetne csoportos szelfi esetén. Mindenesetre itt egy csokornyi szelfi, az első kettő a külső, a második kettő pedig a belső kamerával készült:

[+]

Mivel a készülék félig nyitva is megáll stabilan, ezért fotózásnál ehhez alkalmazkodik a belső elrendezés. A felső részre csúszik a kamera élőképe, az alsó részen pedig matathatunk a beállítások között, ez praktikus akkor, ha időzítővel csinálunk távolabbi önfotót, vagy éppen time-lapse videót óhajtunk készíteni, de nincs nálunk állvány. Egyébként a YouTube is alkalmazkodik ehhez a nézethez, de ez nem eredményez óriási eltérést, hiszen a kép szélessége változatlan, csak a további információk lentebb csúsznak.


[+]

A főkamera felbontása 50 megapixeles, egy 1/1,56 inches szenzor van a lencse mögött, de nincs OIS. A képek utómunkálataiért a MariSilicon X chip felelős, aminek képességeit már a Find X5 Prónál is láthattuk, de itt a kamera kicsit más. Mielőtt részletesen elemezgetünk, tekintsük meg a főkamera alkotásait 50 megapixelben, 4:1-es binnig utáni 12,5 megapixelben, illetve kétszeres digitális zoomot használva, illetve az ultraszéles kamera teljesítményét is az utolsó sorban:

50 MP

12,5 MP

2x zoom

Ultraszéles

Őszintén ennél kicsit jobbat vártam. A lencserajzolat túl puha, a részleteket hajlamos elmosni az algoritmus, hogy a képzajt csökkentse, de a kromatikus aberráció azért itt-ott felüti a fejét, az élesség pedig nem az igazi, a kontraszt is kicsit túl van húzva. 50 megapixelben relatív felesleges fotózgatni, a digitális zoom pedig semmivel nem tud többet, mintha fognám az 50 megapixeles kép közepét és belevágnék. Az ultraszéles modul is gyengécske, esetleges a rajzolat, itt már a zaj is felüti a fejét még tökéletes fényviszonyok esetében is, kicsit fakóbbak is a képek. Jöjjön az esti csokor (50 megapixel, normál, 2x zoom és ultraszéles):

50 MP / 12,5 MP

Ultraszéles / 2x zoom

Van dedikált esti mód, de lényegében mindegy, hogy használjuk-e, nincs érdemi eltérés az eredmények kapcsán. Az 50 megapixeles felbontás egyébként ilyenkor nem választható, de a zoom, a normál és az ultraszéles mód elérhető. Ettől még a képek nem túl jók, mondjuk azt, hogy a normál látószög és a főkamera megjárja, ott vannak részletek, még sincs túl sok zaj, a másik három üzemmód viszont sok sebből vérzik, az ultraszéles is gyenge, a digitális zoom is harmatos, az 50 megapixeles fotók pedig teljes méretben szétesnek és pont nem alkalmasak semmire, csak arra, hogy leméretezzem — de ezt megcsinálja a telefon is, ha normál módra váltok. De, hátha a videós vonal jobban sikerül:




Kapásból nem értem, hogy miért vagyok összecsukott készülékkel Full HD-ra korlátozva, azt pedig pláne nem értem, hogy egy ilyen hardver miért nem ad lehetőséget arra, hogy menet közben váltsak a kamerák között. Mert odáig rendben van (rendben pont nincs, de fogadjuk el), hogy az ultraszéles modul csak Full HD-ban tud rögzíteni, a másik pedig 4K-ban, de ha Full HD-ra rakom a felbontást, akkor sem opció a látószögváltás. Nincs 4K mellett 60 fps és nincs OIS sem. Ugyanakkor viszont maguk a felvételek nappali fényviszonyok esetén rendben vannak, bár az EIS kicsit túlbuzgó és mozgás közben előfordul, hogy hullámzik a kép. Este viszont ez a hullámzás nagyon szembetűnő fókuszvesztéssé fajul, ami erősen korlátozza a végeredmény élvezhetőségét, vagyis sajnos azt kell mondjam, hogy videózásban sem brillírozik a termék, de kétségtelenül hasznos, hogy a hátlapi kamerával lehet szelfizni, pedig a belső kamera sem rossz:

A zenei oldal egy fokkal jobb, van a rendszerben dedikált lejátszó, ami a készüléken tárolt számok megszólaltatására hivatott, felül is jön a hang, vagyis némi sztereóság is tetten érhető, még ha hangerőben nem is túl vehemens a produkció. A diktafon a menü része, az FM-rádió viszont nem, hardveres oldalról pedig a jack csatlakozót kereshetjük feleslegesen. Videót nézni nyilván kinyitott állapotban fogunk (más opció nincs is), de a nyúlánk képarány miatt lesz oldalt egy-egy fekete sáv.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Oppo

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés