Nokia N82 - új mérce

Kamera

Sokat vártam és sokat is kaptam a hátlapba épített kamerától. Az 5 megapixeles Carl-Zeiss optika mellett xenon-vaku található, természetesen van autofókusz is. A lencsét egy kis retesz védi, amit a mellette levő pöcökkel lehet kinyitni - ilyenkor el is indul a kamera szoftvere. A fekvő nézetű kereső teljes képernyős, az ablak szélein helyezkednek el a beállításokhoz szükséges ikonok. Itt túl nagy meglepetésbe nem futhatunk bele, a szokásos opciókat találhatjuk meg (mód: arckép, tájkép, makró, stb, képminőség, képméret, mentés helye, exponálási hang, önkioldó, ISO, fehéregyensúly, effektek). Ami meglepő volt, hogy az exponálás azonnal történik, akárcsak a képek mentése.

Az elkészült alkotásokat elemezgetve arra juthatunk, hogy az N82-be integrált kamera meglehetősen korrekt módon működik, bár messze nem tökéletes. A képek szélein látható elmosódás, illetve az erős zajszűrés miatti foltosodás és részletvesztés ezúttal is felüti a fejét, de közel sem annyira, mint mondjuk az első N95 esetében. A mozgóképek rögzítése VGA felbontásban történik, ez is a szokásos minőséget hozza.

Az extrafunkciók között vonalkód olvasót találhatunk (életmben nem jutna eszembe használni), illetve van egy PanoMan nevű szoftver az alkalmazások között, amely a G800-hoz hasonló módon próbál abban segíteni, hogy panorámaképeket csináljunk. Ez abban merül ki, hogy az első kép exponálása után elkezdjük forgatni a telefont, s ahol a szoftver szerint jönnie kell a következő felvételnek, ott az eddigi forgásirányt jelző zöld nyíl színe pirosra változik: ilyenkor készülhet el a következő fotó. Játszogattam vele, de nem volt túl meggyőző.

A vaku viszont megdöbbentően erős, a sötétben való fókuszálást piros segédfény próbálja segíteni, a jelek szerint igen jó hatásfokkal. A makró üzemmód is meggyőző, a diós képbe csak a zaj miatt lehet valamennyire belekötni, egyébként egy mobiltelefontól az is igen kellemesnek mondható. Továbbra is nehéz sorrendet felállítani az 5 megapixeles gépek között, de az N82 közel van az általunk etalonnak tartott Samsung G600-hoz, megfejelve azzal az aprósággal ezt a tényt, hogy a tesztkészülék még az első piacra kerülő szoftvert használja, amin finn népszokás szerint a jövőben úgyis csiszolnak még.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés