Nokia Asha 200 - lehetne ezt olcsóbban is

Multimédia, üzemidő, összegzés

A készülék kamerája 2 megapixeles, fixfókuszos, legfeljebb 1600 x 1200 pixeles állóképek és 176 x 144-es, 3gp formátumú videók rögzítésére alkalmas. A kamerát kezelő szoftver szépen néz ki, jól átlátható, csak nagyon lassúcska, maga az exponálás is hosszú másodperceket vesz igénybe, és akkor a képek elmentéséről még nem is beszéltünk. Innentől elég lényegtelen, hogy lehet-e állítani a fehéregyensúlyt vagy vannak-e segédvonalak, mert lehet és vannak, de más extrát egyébként sem nagyon nyújt a kamerát kezelő szoftver

Nokia Asha 200

A készülékkel lőtt fotók... hát, legkedvesebben szólva is furcsán néznek ki. Nagyon zajosak, nagyon "digitálisak", a kromatikus aberráció mértéke jól észrevehető, a dinamikatartomány alacsony, a fotók zajosak, a pozitívumok listája az egészen szép színekben merül ki. Ez nem egy fotós mobil, az biztos.

Nokia Asha 200 Nokia Asha 200

Az akkumulátor kapacitása 1430 mAh, ami nagyon erős ehhez a hardverhez és tudásszinthez képest. Nem tudni, hogy meddig bírja szuflával a kis gép, én két napig folyamatosan (és sokat) használtam, amivel annyit értem el, hogy a négypöttyös töltöttségjelző három pöttyről kettőre csökkent. Ez mindenképp azt jelenti, hogy üzemidő szempontjából az Asha 200 a legjobbak között van.

Nokia Asha 200
[+]

Értékelés: Nokia Asha 200
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 4 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 4 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 5 pont
Felhasználói felület élménye 5 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 4 pont
Adatkommunikációs képességek 2 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A Nokia ismét bebizonyította, hogy nem tudnak normális kétkártyás készüléket gyártani, ráadásul az alsóbb szegmensben is egyre gyengébbek, mert az árakat rosszul lövik be. A Nokia Asha 200 egy szép, kimondottan jó anyaghasználattal rendelkező, minőségi készülék, mely szerencsére sok színben létezik és normális QWERTY billentyűzettel is rendelkezik, tehát a fiatalok kedvence lehetne. De nem 26 000 forintos induló árral, ennyi pénzért ugyanis bőven lehet Androidot is kapni, igaz, kétkártyásat és QWERTY billentyűzeteset nem, viszont vagy-vagy alapon lehet választani, főleg annak fényében, hogy az Alcatel hamarosan piacra dob egy Dual-SIM Androidot, mely hasonló áron lesz, de fényévekkel többet nyújt, mint az S40 platform. Ami egyébként nem rossz, egyesekben még nosztalgikus érzéseket is előidézhet, meg persze lehet használni; az, hogy lassabb, mint egy okostelefon, teljesen vállalható lenne, a 3G és a WiFi hiányának köszönhetően viszont minden normális internetes szolgáltatásról lemondhatunk, a Nokia pedig a potenciális vásárlóktól búcsúzhat el, mert egy tinédzser sem fog három percet várni arra, hogy Facebookon tudjon küldeni egy üzenetet. Házon belül persze nincs alternatívája a WiFi-től megfosztott, kétkártyás C3-nak, mert a Touch & Type rendszerű C2-03 is egy gyenge eresztés. Amennyire örültünk tehát az első kétkártyás Nokiának, annyira nem értjük, hogy a nagyok közül miért csak a Samsung tud használható masinákat lerakni az asztalra.

Bocha

A tesztkészüléket a GsmLine biztosította, köszönjük! További információért és a vásárlásért kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés