Nokia 5700 - ronda és...

Multimédia

A kamerával kezdi az ember önkéntelenül is az ismerkedést, mert az első forgatásnál (főleg balról jobbra) nem csak ezzel az alkalmazással, de saját arcképével is szembe találja magát. Alighogy megmoccantjuk az alsó panelt, máris elfordul a kijelző és a kereső képe jelenik meg a kijelzőn, s mivel ilyekor felénk fordul az optika, ezért rögtön vigyoroghatunk is.

Az 5700 2 megapixeles felvételek készítésére képes, autofókusz nincs, vakunak csúfolt lámpácska viszont van. Az állítási lehetőségekre nem pazaroltak sok időt, ennek a készüléknek nem ez a fő feladata, úgyhogy a fényerőn és a színeken kívül még a felbontást és a képminséget kapcsolgathatjuk, van önkioldó és éjszakai mód is még a repertoárban. Az elkészült képek nem ütik le a kategória ászait, alant van egy csokorra való belőlük. A videorögzítés 320x240 pixelben lehetséges (15 fps), ez MP4 formátumban kerül tárolásra, ha kisebb felbontást választunk, akkor a végeredmény 3GP lesz.

Az 5700 igazi fegyvere a zene, és ezen a téren jól is teljesít. Hardveres oldalról állítólag külön chip foglalkozik a történettel, a felhasználó ennek csak az eredményét látja, illetve inkább hallja. A két hangfalacska meglepő vehemenciával szólal meg, bár a basszusok persze nem jönnek át, a hangminőség és főleg a hangerő erősen leveri a mezőny jelentős részét, talán csak a szintén finn fejlesztésű 6290 és a kihangosított zenefonok etalonja, az Alca S853 maradnak állva.

A Nokia azonban nem akart lukra futni, ezért új fejlesztésű headsetet is kreált, amely két részből, az AD-44 nevű adapterből (ez egy távirányítóban és egy 3,5 mm-es jackben végződik), illetve egy HS-44 nevű fülesből tevdik össze. A rossz hír, hogy ezeket még nem kaptuk meg a tesztkészülékhez, úgyhogy csak akkor fogjuk megismerni erényüket, ha majd a boltokba is beszivárog az 5700. Volt viszont raktáron egy 2,5-3,5 mm átalakító, amellyel ki tudtuk próbálni a cuccot és bízvást állítható, hogy igen kellemes zenei élmény csiholható ki belőle, persze a dolog erősen fülesfüggő. Ha ez sem lenne elég, akkor nyomulhatunk zsinór nélkül is, ugyanis a sztereó Bluetooth támogatása sem maradt ki.

Szoftveres oldalról sincs gond, az FP1 által megújult médialejátszó könnyen rendszerezi a zenéket ID3 tagek alapján, a szoftver kezelése pofonegyszerű. Itt is van széles sztereó, ám a 6290-nel ellentétben most inkább a kikapcsolására buzdítanám a leendő felhasználókat, mert valahogy nagyon visszhangosítja a zenét. Nagyon meglepett, hogy a zenelejátszóban vizualizáció is helyet kapott, ez lehet az album képe, oszcilloszkóp, vagy spektrum analyser. Utóbbi kettő realtime.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés