LG Optimus Vu – déjà-vu

Hardver, szoftverezettség

A pontos hardveres specifikációk is mutatják, hogy igencsak erős komponensek kerültek a házba. A Vu lelkét egy 40 nanométeres csíkszélességű, ARMv7 utasításkészlettel rendelkező Nvidia Tegra 3 adja, ahol ha mind a négy mag működik, akkor a magok maximum 1,4 gigahertzig skálázódhatnak, ha pedig csak a plusz egy mag funkcionál, akkor az 1,5 gigahertzen képes ketyegni. Grafikus gyorsítóként egy ULP GeForce van jelen, ezek mellé pedig 1 gigabájt RAM csapódik a szükséges helyzetekben. A belső háttértár 32 gigabájt, melyből nagyjából 26 gigabájtot tudunk szabadon felhaszálni. Ezzel be is kell érnünk, ugyanis microSD bővíthetőséggel nem rendelkezik a masina.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG Optimus Vu Samsung Galaxy Note Samsung Galaxy S III LG Optimus 4X HD
Quadrant Standard 4664 pont 4152 pont 5472 pont 4829 pont
Linpack for Android (single) 52,429 MF. / 1,60 s 64,836 MF. / 1,29 s 56,076 MF. / 1,50 s 49,459 MF. / 1,70 s
Linpack for Android (multi) 112,22 MF. / 1,50 s 87,166 MF. / 1,94 s 125,589 MF. / 3,34 s 142,817 MF. / 1,18 s
Smartbench 2012 Prod. 4626 pont ? pont 4117 pont 4614 pont
Smartbench 2012 Games 2525 pont ? pont 3514 pont 2287 pont
AnTuTu Benchmark 11642 pont 6404 pont 11937 pont 11333 pont

A fenti pontszámokból kitűnik, hogy a Vu házában található négymagos Tegra 3 a konkurens megoldásokkal nagyjából egy szinten van, ám a Samsung Galaxy Note-nál számottevően jobb (inkább a Note II teljesítménye lesz igazán érdekes). Eredmények ide vagy oda, a rendszer sebessége rendkívül gyors, igazából nincs olyan dolog, amivel komolyabb gondolkodásra lehetne bírni az eszközt. Nem állnak fenn lassulások a főoldalak közötti lapozgatás esetén (mint anno az LG Optimus 2X-nél), de az alkalmazásmodulok sem ingatják meg a szoftvert.

LG Optimus Vu screen shot LG Optimus Vu screen shot

Szoftverként az Android 4.0.4, vagyis az Ice Cream Sandwich legfrissebb verziója muzsikál, ám minden bizonnyal a közeli jövőben már Jelly Bean fogja teljesíteni itt a szolgálatot. A zárolt képernyő a 4X HD-ben is ismert módon oldható fel, egy helyről indítva ujjunkat körkörös formában az jelenik meg, ami éppen a háttérkép mögötti főoldalon megbújik. Ezt a cselekményt végrehajtva a maximum hét lapból álló főképernyőhöz jutunk, ennek számát pedig csíptetés után módosíthatjuk. Érdekes és abszolút haszontalan, hogy kétujjas nagyító mozdulatot téve minden ikon eltűnik, így gyönyörködhetünk a sima háttérben. Természetesen alkalmazásfelületekkel és gyorsikonokkal is színesíthetjük a felületet, az értesítő függönyt lehúzva pedig a legfontosabb adatkommunikációs modulokat érhetjük el. Mivel bizonyos appok elég bután néznek ki 4:3-as képernyőn, így a home gomb hosszú megnyomásával a rendszer automatikusan keskenyebbre veszi azokat, két fekete csíkot hagyva jobb- és baloldalon.

LG Optimus Vu screen shot LG Optimus Vu screen shot

Az LG Optimus Vu egy csúcskategóriás készülék, így méltán elvárható, hogy valamennyi ismert, tradicionális program megtalálható legyen rajta. Nem is fogunk csalódni, ugyanis gyárilag telepítésre került a Gmail, YouTube, Google+ kliens, két böngésző (egyik a Chrome), a feladatkezelő, az időjárás, a galéria, az óra, a Play áruház, a navigáció, a videó és zenelejátszó, a térkép és a pénzügy alkalmazás is. A jegyzet és a jegyzetfüzetek külön kezelendők, hiszen előbbi sima billentyűzetes írásra, utóbbi akár rajzolásra is használható. Érdemes visszatérni a felül található Quickmemo gombra, ugyanis ekkor egy képernyőkép készül, s arra tudunk bármilyen feliratot rávarázsolni. A naptár alkalmazás több nézetet is tartalmaz, az SMS-ek pedig buborékos formában rendeződnek el.

LG Optimus Vu screen shot LG Optimus Vu screen shot

Ha már ilyen szép számú applikációt találunk az eszközön, akkor már az extra programok terén sem hagy cserben az LG. A FileShare menüpont alatt valójában a WiFi directtet érjük el (ekkor a sima WiFi modult ki kell kapcsolni), a feladatkezelővel az éppen futó programokat tudjuk kilőni a RAM-ból, a Backuppal pedig biztonsági mentést tudunk készíteni az adott rendszerállásról. Van még egy ún. Média kezdőlapunk is, ahol összegyűjtve találjuk a videókat, zenéket, képeket. Legvégül érdemes megemlíteni az Office dokumentumok szerkesztésére ajánlott Polaris Office-t, ami teljes verziós, s aránylag gyorsan működik a telefonon.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés