Hirdetés

LG Optimus L5 II - elütő kettősség

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

Most jön az a rész, amivel szerintem nagyon mellédurrantottak az LG-nél. Már az előd sem domborított hardveres specifikáció terén, elvártam volna, hogy az L5 II azért mutasson valamit. A dél-koreaiak ennek ellenére egy 40 nanométeres csíkszélességű, ARMv7 architektúrát használó MTK MT6575 chipsetet épített a motorháztető alá, ebben pedig mindössze egy egymagos, 1 GHz-re skálázott processzor dolgozik. RAM tekintetében 512 MB áll rendelkezésünkre, a grafikus feladatokat a szerény képességű PowerVR SGX531 látja el. A gyári adatok között megadott 4 GB-os belső tárhelyből 2,2 GB-ot tudunk szabadon felhasználni, akinek pedig ez nem lenne elég, az maximum 32 GB-os microSD kártyával növelheti a háttértárat.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG Optimus L5 II Huawei Ascend Y300 ZTE Blade III Sony Xperia Miro
Quadrant Standard 2728 pont 2337 pont 1867 pont 1629 pont
Linpack for Android (single) 40,427 MF. / 2,07 s ? MF. / ? s 25,130 MF. / 3,34 s 31,410 MF. / 2,67 s
Linpack for Android (multi) 34,380 MF. / 4,91 s ? MF. / ? s 22,447 MF. / 7,51 s 27,755 MF. / 6,08 s
Smartbench 2012 Prod. 1057 pont 1921 pont 781 pont 750 pont
Smartbench 2012 Games 1665 pont 1703 pont 1475 pont 2272 pont
AnTuTu 3.x Benchmark 4372 pont 6624 pont ? pont ? pont
Geekbench 2 556 pont 482 pont ? pont ? pont

Az Antutun kívül mégis tökéletesen helytáll a készülék, annak ellenére, hogy a hardver egyáltalán nem mai összeállítású. Itt jön ki viszont az optimalizáltság és a kicsit helytelen üzletpolitika, ugyanis az LG iszonyat jól egyberakta ezt a cuccot, mégsem akartak például egy MT6577-et belepakolni, holott azzal aztán nagyon ott lennének a szeren. Érdemes összehasonlítani az eredményeket az Y300-zal, ott pont fordított a helyzet, bár ez nem azt jelenti, hogy szaggatna a szoftver. Az L5 II-nél minden alapművelet folyékonyan zajlik, nem lassul be, nem zár be ismeretlen hibával alkalmazásokat, amire kell, arra tökéletesen használható. A grafikai teljesítmény viszont elég szerény, az erősebb játékok kedvelői biztosan nem fogják örömüket lelni a cuccban. Napi használatra kiváló választás a telefon, de sajnos ha már valami igényesebb grafikát igénylő programot szeretnénk, akkor elfogyhat a teljesítmény.

LG Optimus L5 II screen shot LG Optimus L5 II screen shot

Szoftveres oldalon virít igazán a cucc, az Android 4.1.2 Jelly Beant olyan apró finomságok jellemzik, hogy tényleg meg kell emelnünk a kalapunk az LG előtt. Az eredeti külsőnek nyoma sincs, a dél-koreaiak teljesen átszabták az eredeti androidos felületet. Az üzenetkezelésnél beállíthatunk előre ütemezett küldési időpontokat, de például új SMS érkezésekor leheletfinom áttűnéssel jelenik meg az üzenet tartalma és küldője egy felugró buborékban. A Quickmemo továbbra is elérhető, így bármikor tudunk feljegyzéseket készíteni egy képernyőfotóra. Az egész szoftverre igaz a kifinomultság, még a fényerő állásának százalékos értékét is figyelemmel kísérhetjük. Ezen kívül a gyorsgomb is hasznunkra lehet, hiszen bármilyen programot hozzárendelhetünk, így egy mozdulattal indíthatjuk például a zenelejátszót is. A oldalak közötti váltást, vagy az utolsó lap elérését is gyönyörű effektekkel tarkították, az információs függönynél pedig pillanatok alatt beállíthatjuk, hogy milyen adatkommukációs eszköz ikonja legyen felül elérhető. A különféle alkalmazásfelületek kiválaszthatósága már csak hab a tortán, itt is bőven találkozunk egyedi megoldásokkal

LG Optimus L5 II screen shot LG Optimus L5 II screen shot

A gyönyörű felület ellenére nem örülhetünk túl sok addicionális alkalmazásnak, bár néhány kedvességgel azért ellát a gyártó. Az általános programok közül megtaláljuk a böngészőket (ebből két darabot is), az email klienseket, a YouTube-ot, a Google szinte minden fontos appját, legyen az a Google+ vagy a csevegő, a naptárat, a számológépet, a zene- és videolejátszót, a térképet és a hozzá tartozó navigációt, a galériát és az FM-rádiót is. Az üzenetkezelés buborékos formában történik, kézbesítési jelentések ebben az esetben is kérhetők. A Play Áruház előre telepítve érkezik, ezzel pedig a letölthető programok száma több százezerre ugrik.

LG Optimus L5 II screen shot LG Optimus L5 II screen shot

Az LG azért nyújt némi extra kínálatot is, még ha ez nem is nevezhető bőségesnek. Van alkalmazáskezelőnk, ahol a telepített applikációk jelennek meg, de ezen keresztül kezelhetjük az .apk fájlokat is, de nem maradhatott ki a Feladatok menüpont sem, ahová jövőben ellátandó eseményeket irkálhatunk fel, emlékeztető időpontokkal ellátva. A Safety Care biztonsági szolgáltatásokat tartalmaz, a SmartWorldben viszont LG termékeket böngészhetünk, más kérdés, hogy kis hazánkban ez nem működőképes funkció egyelőre. Meg kell még említeni a Polaris Office 4-et, ami az Office irodai programcsomag fájljait képes megjeleníteni, de regisztrálás után szerkeszteni is tudunk vele.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • LG blog: Safety Care bemutató

    Az automatizált biztonsági funkció vészhelyzet esetén aktiválja magát és üzeneteket küld a kiválasztott ismerősöknek.

  • Készül az Optimus L4 és L4 Dual

    Egy és kétkártyás kivitelben is elérhető lesz az LG kompakt és mérsékelt árfekvésű Jelly Bean mobilja.

  • Készül az Optimus L9 utódja

    Kétmagos Snapdragon 400 processzorral és 4,7 hüvelykes HD kijelzővel érkezik az LG L-sorozatának új csúcsmobilja.

  • Bemutatkozott az Optimus L4 II

    Android 4.1 Jelly Bean alapokon nyugvó, alacsony árfekvésű egy- és kétkártyás okostelefonnal rukkolt elő az LG.

Előzmények

  • LG Optimus G - a G-erő

    A dél-koreai gyártó új csúcsmodellje az utóbbi idők egyik legjobban sikerült készüléke, amely bátran megállja helyét a konkurencia versenyzőivel szemben.

  • MWC2013: LG Optimus L5 II és L5 II Dual

    Az LG Optimus L5 II és L5 II Dual is bejelentésre került a 2013-as MWC során, mely nem nagy előrelépést nem jelent az elődmodellhez képest.

  • LG Optimus L5 Dual - közel optimális

    LG Optimus L5 Dual már két SIM kezelésére is képes, túl sok extrát nem nyújt, de az árát nagyjából megéri.

  • Négymagos okostelefonok viadala

    Ringbe szállnak az idei nagyágyúk, a négymagos processzor és a HD felbontású kijelző alapfelszereltségnek számít a mezőnyben.

Hirdetés