Lezajlott a Samsung bada Developer Day

Ilyen volt a Samsung bada Developer Day

Aki az elmúlt egy-két hét során olvasta a Mobilarenát, az egészen biztos, hogy hallott már a Samsung bada Developer Day-ről, magyarosabb néven Fejlesztői Napról, melyet a Samsung és a Mobilarena csapata közösen szervezett meg. Az alapvetően fejlesztőknek, másodsorban mobilos tartalmak készítésével foglalkozó cégek marketinges/sales-es munkatársainak szóló, egész napos rendezvény a legnagyobb örömünkre fennakadás nélkül lezajlott, a jelek szerint pedig mindenki elégedett volt vele. Talán mi sem hittük volna, hogy ilyen magasra tudjuk majd tenni a mércét, de mégis megtettük - ezúton is szeretnénk köszönetet mondani mindenkinek, aki valamilyen formában részt vett a rendezésben!


Kattints a galériához!

A Fejlesztői Nap a Samsung új mobilos platformja, a bada körül forgott, mellyel a koreai gyártó egy komoly részt szeretne kihasítani magának az okostelefonok piacának tortájából. Mindezt nem csak ütős készülékekkel (Samsung Wave), hanem megfelelő minőségű szoftveres kínálattal szeretné elérni, ez volt az egész Fejlesztői Nap apropója: a gyártó első kézből akarta megmutatni a magyar fejlesztőknek a badában rejlő technikai és üzleti lehetőségeket, valamint meghirdette a Magyarországon e hónap elsején elstartolt fejlesztői versenyt.


Kattints a galériához!

Ennek oka, hogy a Samsung nem csak részletes dokumentációval és az alkalmazásboltos eladások utáni magas arányú részesedéssel szeretné a saját platformjához csábítani a programozókat. Motiváció gyanánt éppen ezért fejlesztői versennyel is készülnek. Pontosabban nem eggyel, mert bár indul egy impresszív díjazású globális verseny is, az egyes országok maguk is rendeznek egy-egy "házi versenyt", ami természetesen Magyarországon sem marad el. Ezekre a kihívásokra bárki (magánszemély vagy cég is) nevezhet, különösebben kritérium vagy feltétel nincs, az alkalmazás működjön és fogadja el a Samsung az alkalmazásboltba való feltöltéskor. A globális versenyre nyilván angol, a magyarra pedig magyar nyelvű szoftvert kell nevezni, a helyi versenynél pedig az sem árt, ha hazai vonatkozású témával foglalkozik a program - tehát a Samsung olyan szoftvereket keres, melyek ténylegesen a magyar embereknek készülnek.

A magyar fejlesztői verseny részletei:

  • Időtartam: 2010. június 1. - 2010. augusztus 30.
  • Eredményhirdetés: 2010. szeptember 24.
  • Kategóriák: életmód, munka és üzlet, szórakozás, tanulás és referencia
  • Nyeremények összesen: 2-2,5 millió forint készpénz (a pontos összeget még nem tudni)
  • Részletek, nevezés itt!

A globális fejlesztői verseny részletei:

  • Időtartam: 2010. május 17. - 2010. október 15.
  • Eredményhirdetés: 2010. november 16.
  • Kategóriák: barátok és randik, szórakoztatás, csodabogarak és geekek, könnyű élet, a munkahelyen, útközben, idősebb és bölcsebb, az üzletben
  • Nyeremények összesen: 2,7 millió dollár készpénz (~625 millió forint)
  • Részletek, nevezés itt!

Bár a magyar verseny díjazása sem rossz, a globálisé egyenesen hihetetlen, a Samsung a jelek szerint nem veszi félvállról a badát és a fejlesztőket: a globális verseny első helyezettje 300 000 USD-vel, azaz közel 70 millió forinttal lesz gazdagabb, ami lássuk be, nem rossz pénz egy alkalmazásért. A nemzetközi versenyen egyébként 90 fejlesztő részesül majd pénznyereményben, további 210 pedig Samsung Wave készüléket kap, míg Magyarországon a pénzt 7 ember között osztják majd szét (3 fődíj + kategóriánként 1 nyertes). Túl sokat egyelőre nem mondhatok, de az már biztosan látszik, hogy a badával a koreai vállalat nem csak a fejlesztőket, hanem a végfelhasználókat is megpróbálja majd elérni, minek következtében a tervek szerint lesznek olyan versenyek is, melyekre bármelyik olvasónk bátran nevezhet majd - a nyeremények pedig ezeknél sem lesznek piskóták.

A rendezvényről készült közel 10 perc hosszúságú videó mindenképp érdemes megnézni, már csak azért is, mert a mozgókép ezúttal is Szöllőskei Balázs kezének munkáját dicséri.


Ez egy HD videó

A Fejlesztői Nap programja összesen öt előadást tartalmazott. Kunos Balázs, a Samsung magyarországi telekom divíziójának feje általánosságban beszélt a platformról, Bolgár András, a cég telekommunikációs specialistája a készüléket mutatta be. Őket Koreából és Angliából rékezett előadók követték, akik az applikációkról, az üzleti modellről, a certifikációról és magáról a fejlesztésről, programozásról beszéltek. Ezt követően még volt egy meglehetősen hosszúra nyúlt kérdezős rész, ahol a közönség megkaphatta a válaszokat minden olyan témában, amelyre esetleg az előadások önmagukban nem voltak felkészülve. Az egész délutános programban több szünetet tarotttunk, itt nyílt alkalma a résztvevőknek arra, hogy frissítőt, kávét és szendvicset vegyenek magukhoz. Az eseményt élőben közvetítettük az oldalon, az itt készült felvételt megpróbáljuk elérthetővé tenni, bár a méret miatt ezt csak fanatikusoknak ajánljuk letöltésre...

Ahogy annak idején megmondtuk, a badás megmozdulásnak ez csak az első lépése volt, az tehát már most megígérhetjük, hogy a Mobilarena oldalain a jövőben is lehet majd a témáról olvasni. Aki pedig szeretne egy picit gyönyörködni a rendezvényen készült képekben, kattintson ide!

Bocha

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés