Lenovo S660 - hosszútávfutó

Adatátvitel, akkumulátor, összegzés

Adatátviteli szempontból a kötelezőket megkapjuk, az S660-nak van egy 802.11 b/g/n szabványokat ismerő WiFi-je, direct és hotspot funkciókkal, ezen kívül kapott HSPA modult 21,1 Mbps/ 5,76 Mbps elméleti maximummal, Bluetooth-ból 4.0 A2DP áll rendelkezésünkre, illetve egy A-GPS modul is akad a készülékben. NFC, LTE és GLONASS egyikét sem találhatjuk meg az eszközben. A készülék azonban két normál méretű SIM kártyát is képes kezelni dual standby módban, alaphelyzetben mindkét kártya aktív, de ha az egyik kártyával hívást bonyolítunk, a másik lelép a hálózatról a hívás időtartama alatt. A beszédhang minősége teljesen rendben van, forgalmasabb budapesti utcákon sétálgatva is tudtam vele kényelmesen telefonálni.

Lenovo S660 teszt Lenovo S660 teszt

Gyárilag két böngésző található az S660-on. Az egyik a Google Chrome, a másik pedig a Lenovo által telepített UC browser, ami kapott éjszakai módot minimálisra csökkentett fényerővel és sötétebb színvilágban megjelenített honlapokkal, méri a böngészővel bonyolított adatforgamat, akad benne inkognitó módot, kisebb adatkerettel rendelkezők pedig teljesen kikapcsolhatják a honlapokhoz tartozó képek letöltését. Flash támogatás egyik böngészőben sincs. Bár a Vellamo Benchmark böngészőtesztje nagy fölénnyel hozta ki a Chrome-ot győztesnek, a folyamatosság mindkét program esetében kielégítő. Több lap közötti váltás esetén előfordulhat újratöltögetés, az egy gigabájtnyi memória természetesen nem elég mindenre.

Lenovo S660 teszt
[+]

A készülék legnagyobb ütőkártyája a 3000 mAh-s kapacitású Li-Pol akkumulátor, ami ehhez a SoC-kijelző pároshoz bődületesen soknak hangzik, és szerencsére az is: 7-8 órás kijelzőidőket még hardverigényesebb használattal is el lehet érni, aki pedig visszafogottabban használja masinát, annak 2-3 napnyi üzemidő sem kizárt. Szinte már el is felejtettem, hogy mennyire jó érzés, mikor nem kell délután levennem minimumra a fényerőt, és kikapcsolni minden főbb fogyasztót, ha nem csutkára merült telefonnal szeretnék hazaérni.

Értékelés: Lenovo S660
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 6 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Nehéz lenne tagadni, hogy a Lenovo S660-at nagyon megkedveltem. Nem ez kapta az év legjobb hardverét, nem ezen fognak futni a legújabb fejlesztésű, csúcskészülékeket is próbára tevő játékok, még csak igazán jó minőségű képeket se tudunk vele csinálni, de egy teljesen jól használható készülék a mindennapokban, jó anyaghasználattal (bár sajnos kicsit gyengécske összeszerelési minőséggel), stabil rendszerrel, okosan átgondolt kezelőfelülettel, ajándék tokkal és kiemelkedő akkumulátorral. Az NFC, az LTE és a GLONASS támogatás hiánya elviselhető, a kijelző felbontása és minősége sem vészes, főleg ha figyelembe vesszük, hogy milyen üzemidőket tud a készülék. Az egyetlen probléma az árazásával van, ugyanis jelenleg itthon, újonnan, 1 év garanciával 69 990 forintot kell letenni érte az asztalra, ennyi pénzért pedig már szélesre nyílik a spektrum: aki nem tud lemondani a dual SIM-ről és az Android rendszerről, az megvásárolhatja a HD kijelzős, Snapdragon 400-as chipseten alapuló Xiaomi Redmi 1S-t, vagy a Gigabyte GSmart Mika M3-at, de akár egy Motorola Moto G (2014) Dual SIM-et is. Aki pedig nem használná ki a dual SIM előnyeit, egyértelműen sokkal jobb készülékek közül válogathat. Jól sikerült készülék a Lenovo S660, de az árának figyelembevételével sajnos plecsni nem járhat neki.

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Lenovo S580 - ami késik, az késik

    A kínai gyártó modelljének legnagyobb vonzereje a két SIM kezelése lehet, a HD kijelző szintén pozitív, csak éppen a négymagos processzor nem bírja mindig el.

  • Lenovo A5000 - láttuk már valahol

    HD kijelzővel, hatalmas akkumulátorral, illetve egy kicsit elavult MediaTek MT6582-es chipsettel érkezett szerkesztőségünkbe az A5000, hasonló paraméterekkel már több készüléket kipróbáltunk.

Előzmények

  • Lenovo Vibe Z2 Pro - csillagromboló

    Eljött hazánkba a Lenovo alumíniumba burkolt óriása dual SIM foglalattal, optikai képstabilizátorral, gigászi akkumulátorral és két szoftveres felülettel, ráadásul a kijelző is brilliáns.

  • Lenovo S850 - fényezi magát

    A két SIM-es S850 a Lenovo egyik középkategóriába szánt darabja, amely üveg hátlappal és HD felbontású kijelzővel hívhatja fel magára a figyelmet.

  • Lenovo S860 - fémbe zárt energia

    Végre hazánkban is hivatalosan kaphatók Lenovo okostelefonok. Elsőként az óriási akkumulátorral és méretes kijelzővel szerelt S860-as modellt vizsgáltuk meg közelebből.

Hirdetés