Lenovo A5000 - láttuk már valahol

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból semmi meglepővel nem találkoztunk, LTE nincs, a HSPA-n elérhető maximális sebesség 21 / 5,76 Mbps, a Wi-Fi 802.11 b/g/n szabványokat támogat, hotspot funkcióra is képes, ezen kívül került még bele Bluetooth 4.0 és A-GPS vevő, de GLONASS és NFC sajnos nincs. A készülék dual SIM-es, de kizárólag dual standby módon, tehát ha az egyik kártya hívásban van, akkor a másik lelép a hálózatról, egészen addig, amíg a beszélgetés le nem zárul. A beszélgetési minőség rendben van, a beszédhangszóró néha kicsit halknak tűnt, de a mikrofon tökéletesen működik és a zajszűrésére sem lehet panasz.

Lenovo A5000 Screen Shot Lenovo A5000 Screen Shot

A Lenovo készülékeken gyakori vendég a Google Chrome mellett a UC Browser, ami elméletileg flash tartalmak megjelenítésére is képes, ám a gyakorlatban nem működik túl jól, lehet, hogy ez a hardverre, de leginkább az optimalizálatlanságra vezethető vissza, hiába tördeli nagyon jól az oldalakat és hiába van benne tök sok okos funkció, a mindennapi böngészésre sokkal jobb társnak bizonyult a Chrome az A5000 esetében.

Lenovo A5000 akkumulátor
[+]

Értékelés: Lenovo A5000
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A készülék legnagyobb ütőkártyája kizárólag az akkumulátor lehet, a 4000 mAh kapacitású telephez gyorstöltő funkció is jár, ebből nagyjából annyit veszünk észre, hogy nem 0-tól körülbelül 75%-ig nem vesz szignifikánsan több időt igénybe a töltés, mint egy hagyományos okostelefonnál, utána viszont elég lassan mennek bele a százalékok. A kapacitás viszont remek, közepes fényerőn használva a MinDig TV online stream szolgáltatását körülbelül 9%-ot merül egy óra alatt, a mindennapi használat során, automatikus fényerővel pedig egyáltalán nem kizárt a 10-12 óra képernyőidő sem, a GPS funkció az egyetlen, ami az átlagosnál jobban beleharap az akkumulátorba, de ez az okostelefonok túlnyomó többségéről elmondható.

Az összegzés előtt tekintsük át a készülék konkurenseit. A Leagoo Lead 7-nek kicsit még nagyobb az akkumulátora ugyan, de gyengébb minőségű a kijelzője, kimondottan gyenge a ledes segédfénye, illetve a kezelőfelülete is puritánabb, mint az A5000-nek, ráadásul itthon nem is beszerezhető, tesztünk ideje alatt 45 000 forint (+áfa, postaköltség) körül volt az ára, mostanra ez egy kicsit mérséklődött, de az összes járulékos költség kifizetése után valószínűleg még mindig drágább, mint tesztünk alanya, ami ráadásul hazai, gyártói garanciával, azonnal megvásárolható. Az Allview P6 Energy már keményebb dió a Lenovo számára, hiszen szintén beszerezhető hazai garanciával, a kamerája is jobb, ráadásul 4000 helyett 5000 mAh kapacitású teleppel dolgozik. Ugyanakkor az Allview elérhető belső tárhelye jóval szűkösebb, a kijelzője is harmatosabb a Lenovóhoz képest, ráadásul még drágább is, 58 000 forint körül érhető el az A5000 49 900 forintos árához képest.

Az A5000 árazása tehát a konkurenciához képest helytálló, a probléma a hardverében keresendő, a remekül sikerült MediaTek MT6732 nagyon jól illene ehhez az eszközhöz, de helyette csak egy MT6582 jutott bele, ezért az összegért valószínűleg már kevesen szeretnének ilyen lapkakészlettel felszerelt eszközt vásárolni, akiknek viszont az óriási beépített akkumulátorkapacitás kell, azoknak jelenleg nagyon jó vétel lehet egy Lenovo A5000, hiszen stabilan, jól működik, korrekt a kamerája, rendesen optimalizált a kezelőfelülete és több napot kibír töltő nélkül.

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • Lenovo A536 - a külső megtéveszt

    A Lenovo A536 első ránézésre egy nagyon szép és kifinomult termék, a beltartalom azonban szinte minden szempontból hagy kívánnivalót maga után.

  • Lenovo S90 - legalább a kamera nem áll ki

    Az a szerencse, hogy a Lenovónál ezt komolyan gondolták, mert viccnek azért egy picit durva lett volna. Másolás mesterfokon.

  • Lenovo S660 - hosszútávfutó

    A Lenovo új, középkategóriába szánt okostelefonja korrekt hardvert és kiváló akkumulátort kapott, csak az árazásába csúszott némi hiba.

  • Lenovo Vibe Z2 Pro - csillagromboló

    Eljött hazánkba a Lenovo alumíniumba burkolt óriása dual SIM foglalattal, optikai képstabilizátorral, gigászi akkumulátorral és két szoftveres felülettel, ráadásul a kijelző is brilliáns.

Hirdetés