iPhone appz - ami kimaradt a gyárban

Hirdetés

Tuner Internet Radio

Bizony-bizony. Eljutottunk egy olyan szintre, hogy újabb iPhone-nal kapcsolatos írást publikáljunk a kedves nagyérdeműnek. Ráadásul ezúttal egy olyan írás következik, aminek megfelelő visszajelzések esetén lesz folytatása, mégpedig rendszeres időközönként tervezzük majd, hogy jelentkezünk vele és megnézzük az aktuálisan sláger játékokat/alkalmazásokat. Mivel a gyártók is most kezdenek rátalálni a készülékre és egyre-másra dobálják ki a nagy neveket (Spore, Force Unleashed), ezért mindenképpen foglalkoznunk kell a témával, ugyanis úgy találjuk, hogy a mobiltelefonos alkalmazások terén hatalmas boom előtt állunk.

A cikksorozat első része néhány olyan alkalmazást taglal, amelynek szerintünk már a gyárkapun a telefonnal együtt kellett volna kijönnie. Bizonyára lesz a későbbiekben még néhány ilyen program, de első körben három olyan alkalmazást veszek górcső alá, amelyek számomra a mindennapokban beváltak és - mint iPhone usernek - a napi használat során nélkülözhetetlenek. Az első ezek közül a Tuner Internet Radio névre hallgat.

Neve alapján nem lesz nehéz kitalálni, hogy pontosan mivel is állunk szemben. Pontosan azt tudja az alkalmazás, amit a nevéből adódóan elvárnánk tőle: egy Internetes rádiók vételére használható szoftvert kapunk 5 eurónkért, amely alkalmas AAC+, MP3, PLS és M3U alapú streamek vételére 3G/HSDPA hálózaton, vagy WiFi-n keresztül. Az olvasó jogosan gondolja azt, hogy ez tényleg csak egy áthidaló megoldás, mivel FM adók vételére nem válik képessé a készülék, azonban több ezer internetes csatornát vígan hallgathatunk vele. Azt viszont ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy ehhez internetelérés szükséges, amit ráadásul aktívan is fogunk használni. Egy 128 kbps-es stream percenként csaknem egy megát használ fel a lejátszásra.

A Tuner Internet Radio viszont a legjobb a maga nemében. Indítás után négy menüpont áll a rendelkezésünkre, ez nyújtja a teljes kezelőfelületet. Az elsőben a kedvenc rádióadásokat találjuk, ahová bármikor felvehetünk új adókat az URL megadásával, és változtathatjuk a kedvencek sorrendjét is. A csatornák megjelenítésénél egyébként mindig látjuk a streamben, hogy hány kbps-os az adott sáv. A következő menüpontban az előre eltárolt 500 darabos listát (amely TOP500 néven a harmadik menüpontban szépen fel is van sorolva hallgatottsági adatok szerint) böngészhetjük stílus szerint, a negyedikben pedig ebből kereshetünk. A lejátszás gyakorlatilag egyetlen kattintással indul és ilyenkor átugrunk egy következő képernyőre, ahol az éppen játszott csatorna nevét láthatjuk, a lejátszást bármikor megállíthatjuk és újraindíthatjuk, illetve egy vizuális EQ-n láthatjuk (ami tapicskolásra szépen változtatja a színét) azt, hogy éppen mi szól a rádióban. A hazai adások listájához egyébként jól jön ez a wikipédiás link.


A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés