Huawei IDEOS S7 Slim - valahogy így kell ezt

Külső

Bár Slim néven hirdeti magát a cucc, s ennek megfelelően a korábbi S7-nél vékonyabb is, általánosságban azért nem egy kimondottan karcsú darab. A 12,5 milliméteres vastagság azért egyáltalán nem a világ vége, a 440 grammos tömeg is ennek megfelelően alakul. Az S7 Slim első blikkre inkább azért furcsa, mert eléggé hosszúkás (nézőpont kérdése, lehet széleskés is), inkább egy igen masszívan felhízlalt okostelefon sziluettje ez, mintsem egy táblagépé. A kijelző szélesvásznúnak tűnik, de ezt a 480x800 pixeles felbontás nem teljesen támasztja alá, nagyon tüzetesen megvizsgálva a dolgot arra juthatunk, hogy a képpontok nem szabályos négyzetek, hanem picit inkább téglalapok. Ez a mindennapi használat során a világon semmiféle fura érzést nem okoz, de hogy ennek az egésznek mi volt az oka, illetve a célja, azt rejtély övezi.

Huawei S7 Slim
[+]

Az előlapon természetesen a már említett kijelző terpeszkedik. Ez egyébként 7 inches, mezei TFT (de a jobb fajtából), ráadásul kapacitív, ami sokat dob az egészen. A betekintési szög átlagos, napfényben gondban leszünk, de összességében árához képest teljesen rendben van a megjelenítés. A keret viszont (főleg oldalirányban) elég vaskos, ami nem túl szép. Ezen a fekete felületen van az előlapi kamera és a fényérzékelő, a másik oldalon pedig az Android rendszerű gépekről ismert három gomb kért helyet. Ezek érintésérzékenyek, tapizásra fehéren világítanak. Nagyon nagy okosság, hogy ha melléjük (föléjük) nyúlunk – ami ugye nem indukál semmiféle műveletet – akkor is kigyullad a fény.

Huawei S7 Slim
[+]

Izgalmasabb arcát mutatja a készülék, ha az oldalán kezdünk el kutakodni. Kezdjük alul: itt microSD bővítést és valami egyedi csatlakozót láthatunk, ami a külön megvásárolható dokkoló miatt szükséges. Ha balra tekintünk, akkor HDMI kimenet, microUSB és hangszóró látható, ha jobbra kukkantunk, akkor hangerőt szabályozó gombokat lelhetünk fel, illetve egy 3,5 mm-es jack csatlakozót. Felül van a power billentyű és a töltő kerek bemenete – ez utóbbi az egyik nagy negatívuma a cuccnak, ugyanis microUSB-n nem vesz fel áramot. Ennek az az oka, hogy 2 Amper kéne neki, az pedig USB-n nem szokott túl hatékonyan összejönni (a PlayBook ilyen jellegű töltési módja is rettentő lassú volt). Illetve kikapcsolt állapotban az S7 Slim is tölt, de egy éjszaka alatt maximum 50%-ig sikerült felnyomni a töltöttséget, tehát ez valóban nem túl hatékony.

Huawei S7 Slim
[+]

A hátlap is rejteget meglepetéseket. A fehér színű plasztikot a felület harmadánál vágja keresztbe egy ezüstös sáv: ide került a kamera. Az alsó rész leszedhető, s itt bizony egy cserélhető akkumulátor terpeszkedik, ha kiszedjük, akkor lehetőségünk nyílik SIM kártyát is tenni a gépbe. S igen, telefonálni is tudunk. Az összeszerelési minőségre nem lehet panasz, bár ez a gép is plasztikból készül, passzentosan illeszkednek egymáshoz az elemek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei U8500 - árbajnok

    Rendkívül kedvező áron kelleti magát a Huawei androidos telefonja, talán a legolcsóbb alternatíva a piacon. Hogy megéri-e? Nos, ez ki fog derülni.

  • MWC2011: androidos Huawei-dömping

    A Huawei rengeteg androidos készüléket mutatott be, melyek között táblagép is található.

Hirdetés