HTC Sensation - érzékek birodalma

Alapfunkciók, szoftverek

Első bekapcsolás után az ember természetesen túlesik az alapvető dolgokon, már itt neki lehet állni Google és Facebook accountot beállítani. A telefonkönyv ugyanis hallatlanul intelligens módon magától próbálja meg összefésülni a több forrásból érkező adatokat, molyol a háttérben, aztán egyszer csak az arcunkba tol egy listát, hogy srácok, szerintem ezek az arcok összetartoznak, kérlek csekkoljátok le. És 90%-ban igaza van, nálam a szokásos kettő darab Szabó Dániel okozott némi problémát. Ami a Sense-ben az egyik nagyon kellemes funkció, hogy a kedvenceket és általában az összetartozásokat a megjegyzés rovatban egy kóddal jelzi. Ez senkit sem zavar, viszont egy másik Sense-alapú telefonba költözve egyből tudja az új kütyü is, hogy kik a kedvenc kontaktok, s melyik Facebook bejegyzés melyik Google adathoz köthető.

Persze a kedvenceknek külön widget dukál, ahol nem csak az illetők aktuális feje látszik (igen, Facebookról húzza le a friss arcképet a rendszer – ha van), hanem kicsiny számocska is kerül a jobb alsó sarokba, amely azt mutatja, hogy hány nem megtekintett esemény kötődik az illetőhöz. Ez lehet hívás, SMS és levél is. Valamelyest a névjegyzékhez köthető a Friend Stream amely olyasmi, mint a Sony Ericsson által készített TimeScape. Itt Facebook és Twitter forrásokból egy időrendi listát látunk az összes státuszüzenetről, feltöltőtt fotókról, hivatkozásokról, értesítéskről. Ezekre szűrhetünk is az alsó ikonok segítségével, s persze minden kattintható, a böngészőt nyitja a rendszer egyből, ha kell.

HTC Sensation

Az üzenetkezelésbe nyúlt bele a HTC a legkevésbé, de azért saját billentyűzetük ott van a szeren. Evidens, hogy tud magyarul, a prediktív szövegbevitel gyönyörűen paraméterezhető (javítsa a hibákat, vagy csak húzza alá, automatikusan is kiegészítheti a szavakat), van magyarul tudó Swype, amit gondolom sokan szeretnek, nekem nehézkes a használata, de a lényeg, hogy üzemel. Az SMS/MMS kezelésén kívül természetesen a levelezés is vidáman megy, szinte azonnal bezuhannak az e-mailek a postafiókba, erre sem lehet panasz, s talán evidens, hogy Exchange szinkronizációra is képes a ketyere.

HTC Sensation

Az iroda funkciók legfontosabb alkalmazása a Polaris Office, amely Office dokumentumok megnyitására és szerkesztésére ad lehetőséget. A legfontosabb, hogy vihargyors, pikk-pakk megnyílnak a doksik, szerkeszteni is könnyű ezeket, hiszen folyamatosan működik a többujjas nagyítás, s persze az elforgatás is. Az Adobe Reader nem újdonság, a magyarul Átvitel nevet viselő alkalmazás pedig abban segít, hogy másik készülékről könnyen költöztethessük az adatainkat a Sensationre. A Feladatkezelő minden magára valamit is adó androidos júzer alap alkalmazása, a Hangrögzítő az, ami, a Részvények mögött húzódó funkcionalitás sem okoz meglepetést.

Jópofa viszont a Dokkolási mód, amelyet megnyomva visszakapjuk a főképernyőt, de némiképp átrendezve, gyakorlatilag azt próbálták megoldani a tervezők, hogy egy számítógép mellé helyezett, s éppen töltésben levő masinán mit érdemes látni. Ide az időjárás mellett a Facebook üzenetek, a naptár, a fényképek és az esetleges csatlakoztatott egyéb eszközök listája kerül ki. Említést érdemel a Zseblámpa, amely a hátsó ledeket gyújtja ki, illetve természetesen a HTC két saját webes felülete, a letölthető tartalmakat kínáló HTC Likes és HTC Hub.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés