Hirdetés

Gigabyte GSmart Classic Pro - klasszikusnak korai

Hardver, szoftverezettség

A tárolóegység bővítésére szükségünk is lesz, hiszen a 8 gigabájtos tárolóegység mérete az első bekapcsolás után már csak 4,61 GB, legalábbis amit fel tudunk használni. A memóriájára sem lehet túl büszke a Classic Pro, mindösszesen 1 gigabájtot kapott, ami inkább klasszik, mint pro. A hardver is múltidéző kicsit, hiszen a MediaTek MT6592m bár nyolcmagos, a 32-bites, ARMv7 utasításkészletű Cortex-A7 magokkal szerelt, 1,4 GHz-es órajelen pörgő processzor helyett szívesebben láttunk volna valami frissebb megoldást. A grafikai egység természetesen Mali-450MP4, ehhez a megjelenítőhöz párosítva egyáltalán nem vészes a teljesítménye.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Gigabyte GSmart Classic Pro Alcatel Pop Up 5.0 Meizu m2 Xiaomi Redmi 3
Rendszerchip MediaTek MT6592m Snapdragon 415 MediaTek MT6735 Snapdragon 616
AnTuTu Benchmark 6.x 28517 pont 33333 pont 30533 pont 35181 pont
Vellamo Browser 2036 pont 2402 pont 2593 pont 2605 pont
Vellamo Metal 692 pont 883 pont 1000 pont 1126 pont
Geekbench 3 (single) 375 pont 614 pont 621 pont 657 pont
Geekbench 3 (multi) 2219 pont 2380 pont 1616 pont 3006 pont
GFXBench Man. onscreen nem futott le 5,8 fps 5,85 fps 12 fps
GFXBench Man. offscreen nem futott le 5,2 fps 2,8 fps 5,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 12 fps 14 fps 24 fps
GFXBench T-Rex offscreen nem futott le 12 fps 8,5 fps 15 fps

Amíg a felhasználó csak teljesen alapszintű feladatokat használ, tulajdonképpen gyorsnak is gondolhatja a mobilt. Nincs sok animáció, de ami van, az akadásoktól mentesen fut, egy-egy program megnyitása nem is vesz túl sok időt igénybe, az általános stabilitás pedig példásnak mondható. A problémák a böngésző megnyitásakor kezdődnek, több lap közötti váltással nagyon nehezen bír el a kütyü, de a komolyabb grafikai igényű játékokat sem érdemes erőltetni. A GFXBench általunk preferált négy tesztje közül csak egy volt hajlandó lefutni, a másik három memóriafogyásra hivatkozva megszakította a folyamatot, ez remekül jelzi, hogy mennyire ordít a telefon több RAM-ért.

A két SIM kezelése a Classic Pro esetén is flottul működik. A két SIM kezelése a Classic Pro esetén is flottul működik.
A két SIM kezelése a Classic Pro esetén is flottul működik. [+]

A fedélzeten szinte módosítatlan formában fut az Android 5.1.1 Lollipop, a kezelőfelületet egyáltalán nem piszkálta a gyártó, mindösszesen néhány extra háttérkép került a repertoárba. Hagyományos főmenü tehát van, ide 4x6 alkalmazás fér ki, a kezdőképernyőkön is van hely bőséggel. A felülről lehúzható értesítési felületen gyárilag a Battery Doctor értesítése látható, de ez az alkalmazásból kiiktatható. Ha még egyet lejjebb húzunk, akkor a szokásos gyorsbeállításokat látjuk, itt kapcsolgathatjuk a Wi-Fi-t, a Bluetooth-t és a GPS-t, állíthatjuk a fényerőt, aktiválhatunk repülőgépes üzemmódot, de bevethetjük az erőteljes fényű hátlapi zseblámpát is.

4x6 ikon fér el az alkalmazásmenüben. 4x6 ikon fér el az alkalmazásmenüben.
4x6 ikon fér el az alkalmazásmenüben. [+]

Az alapvető feladatokat ellátó alkalmazások a régimódi AOSP-iskolát követik, az összes program a gyári rendszerből származik, ezeknek a kezelőfelülete nem nevethető túlságosan izgalmasnak, cserébe egyszerűen és jól használható megoldások, könnyedén szinkronizálnak a Google-fiókunkkal, ha pedig megunnánk őket, akkor szinte bármit pótolhatunk a Play Áruházból egy jobb programmal. A billentyűzet is a Google-féle maradt, nagyon jól lehet vele gépelni, az öthüvelykes megjelenítő kimondottan barátságossá teszi a pötyögést, akár álló helyzetben is.

A Battery Doctor segíthet az üzemidő meghosszabbításában, de ha nincs szükségünk rá, törölhetjük. A Battery Doctor segíthet az üzemidő meghosszabbításában, de ha nincs szükségünk rá, törölhetjük.
A Battery Doctor segíthet az üzemidő meghosszabbításában, de ha nincs szükségünk rá, törölhetjük. [+]

Gigabyte telefont valószínűleg nem engednek becsomagolni addig, amíg a Clean Master és a Battery Doctor nem kerül telepítésre. Előbbi a készülék csekélyke memóriáját hivatott karbantartani, fölösleges cache-fájlokat töröl és beépített vírusirtót is rejt magában, ami kicsit idegesítő módon a Play Áruházból letöltött alkalmazásainkat is átvizsgálja telepítés előtt. Utóbbi, ahogy a neve is mutatja, az akkumulátorral foglalkozik, kiírja százalékosan az aktuális szintet, az üzemidő hátralévő óráit és perceit jósolja meg, közben pedig mindenféle energiatakarékossági sémával próbál kecsegtetni minket.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés