BlackView Alife P1 Pro - Extra szórakozás?

Kamera, videó, audió

A hátlapon egy 13 megapixel felbontású, autofókuszos, dupla ledes villanóval megtámogatott fényképezőt találunk, a szelfik készítésére egy 5 megapixeles előlapi kamera hivatott. Meglehetősen sok ikont elérünk a szoftverben, egy gombnyomással tudunk képet és maximum 720p felbontású videókat rögzíteni, bekapcsolhatjuk a vakut, a HDR-t, a nyuszifül mozdulatot (ezt mutatva megtörténik az exponálás), a mozgáskövetést, az arcszépítést, a panorámát és a gömbpanorámát. A beállítások között a színhatást (fekete-fehér, szépia, negatív, vízszínű), a kép jellegét (buli, éjszakai, álló, napnyugta), a fehéregyensúlyt (nappali, izzó, fénycső, felhős), a villódzásgátlót, a felbontást, az ISO-t (100-1600) babrálhatjuk.

BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép
[+]

Sok beállítási lehetőség adódik ugyan a szoftverben, de ezt a kamera nem hálálja meg. Nappal még csak-csak elviselhető az a minőség, amit a fényképező produkál, hiszen a dinamikatartomány nem rossz, bár sok helyen ráfér a fotókra a HDR mód. A vonalélesség viszont sosem éri el azt a szintet, amit elvárnánk, illetve nagyon látványosan zajosodnak a felvételek, így a részletességnek is búcsút mondhatunk. A fényviszonyok romlásával vállalhatatlan lesz a helyzet, a villanó például hiába erős, mindent kiéget, a két, vakuval készített fotón jól látható, hogy miért kritizálom a végeredményt. Éjszaka még ennyire sem érdemes beszélni a kameráról. A videóknál közepesen teljesít a mobil, a hang rendben van, a részletesség már nem annyira. De beszéljen inkább a tesztünk során felvett rövid filmecske.

BlackView Alife P1 Pro oldalsó gombok
[+]

A videókat listába rendezi a gyári program, kezeli az MKV, az MP4, a 3GP, a H.264 kódolású fájlokat, a DivX/AVI formátumokkal azonban nem boldogul, erre valamilyen más lejátszót kell keresnünk. A hardver gond nélkül megjeleníti a 720p és az 1080p felbontású mozikat. A szoftveres felületben tekerni tudunk, bekapcsolhatjuk a teljes képernyős vetítést, valamint a videókból kivághatjuk a számunkra lényeges részeket.

BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép BlackView Alife P1 Pro screenshot - képernyőkép
[+]

A zenelejátszó előadók, albumok, dalok és listák szerint jeleníti meg a dalokat, az opciók gombra nyomva a keverést és a hangeffekteket (ismertebb nevén hangszínszabályzót) érjük el. Az alkalmazás kijelzi az albumborítót, a számok címét. Van RDS-es FM-rádió, ami csak akkor működik, ha fülhallgatót csatlakoztatunk a telefonhoz. Ezután már kihangosítva is használhatjuk, illetve lehetőség van a műsorok rögzítésére is. A hangszóró minősége gyenge közepes, nem a hangerővel van alapvetően gond, hanem azzal, hogy ha maximumra feltekerjük, akkor nagyon berezonál, egyáltalán nem lesz tiszta a hangzás.

Teszt BlackView Alife P1 Pro Asus Zenfone 2 Galaxy E7 Huawei P8 Allview X2 Soul Pro
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,21, -0,31 +0,11, +0,05 +0,02, -0,05 -0,09, -0,12 +0,19, -0,35
Zajszint, dB (A): -92,4 -91,3 -90,8 -90,2 -90,2
Dinamikatartomány, dB (A): 93,2 91,3 90,8 90,6 90,2
THD, %: 0,0180 0,0097 0,0083 0,0074 0,0090
IMD + Zaj, %: 0,021 0,045 0,012 0,055 0,015
Sztereó áthallás, dB: -85,0 -65,1 -88,4 -63,6 -80,9

A fülhallgató kimenet jól teljesít, a frekvenciaátvitel tesztjén kiválóan szerepelt, a hallható tartományban hiba nélkül lejátssza a hangokat.

Nincs zaj sem, vagyis nem észlelünk majd sistergést vagy zavaró hangokat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • BlackView BV5000 - zsoldoskatona

    A hongkongi cég a strapatelefonok piacán is szerencsét próbál termékével, ami a vetélytársakhoz képes jobban néz ki, IP-védettséget kapott, vállalható a kamera és az ára sem vészes.

  • Sötétben is kiválóan lát a Lumingon T3

    A világ első, éjjellátó kamerájával felszerelt okostelefonja egy dán cég szüleménye, ami dizájn szempontjából is különleges, és a felszereltsége is nagyszerű.

Előzmények

  • uleFone Be Touch 2 - homage vagy lopás?

    Nyolcmagos rendszerchip, 3 gigabájt RAM, Full HD kijelző, fémkeret és vállaltan az iPhone 6 Plust megidéző külső – mire megy a fiatal márka a felső-középkategória legjobbjai ellen?

  • iOcean Rock M6752 - kemény legény

    Ismét egy új márka debütál lapunk hasábjain, az iOcean-tól elsőnek a Rock phablet került nagyító alá. Még akad néhány csiszolnivaló, de kezdésnek nem rossz.

  • Allview E3 Sign - ujj-féle megközelítés

    Friss phabletet teszteltünk, melynek egyik érdekessége a meglepően jól működő ujjlenyomat-olvasó, de akad még néhány egyéb extra is.

  • GoClever Quantum 600 - túl nagy az arca

    Nagy kijelzős phablet kedvező áron. Akár ez is lehetett volna a Quantum 600, de a koncepció finoman szólva is zsákutcába futott, számos ponton vérzett el a készülék.

Hirdetés