BlackBerry Priv - magánjellegű probléma

Multimédia

A Priv hátlapján egy 18 megapixeles, optikai képstabilizátorral ellátott kamera található. A lencse körüli kereten büszkén virít a Schneider-Kreuznach márkanév, a BlackBerry oldalát böngészve pedig az is kiderül, hogy 6 lencsetagról, f/2.2-es fényerőről, BSI-szenzorról és kéttónusú villanófényről is beszélhetünk. A legnagyobb elérhető felbontás videóknál a 4K, amit másodpercenkénti 30 képkockás sebességgel képes rögzíteni a készülék, Full HD felbontásnál viszont ennek a duplája is elérhető. A fókuszálást úgynevezett fáziskülönbség-érzékeléses rendszer segíti (PDAF-autofókusz), ilyen van például a Samsung Galaxy S5-ben is, nagyjából arról van szó, hogy magán a szenzoron vannak olyan fókuszpontok, amik elősegítik a gyorsabb működést.

A BlackBerry Priv 18 megapixeles hátlapi kamerát kapott
A BlackBerry Priv 18 megapixeles hátlapi kamerát kapott [+]

A kamerát kezelő szoftver nem kínál különösebben sok beállítási lehetőséget, a videófelbontás például pont állítható (van 720p is, ha spórolni szeretnénk a hellyel, de ott is csak 30 és 60 fps közül lehet választani), de a fényképeké nem, ott csupán a JPEG-tömörítés mértékéhez lehet hozzányúlni. A képarány viszont állítható (1:1, 4:3, 16:9), ki-és bekapcsolható a HDR, az önkioldó, a vaku, elérhető másfél tucatnyi filter, illetve lehetőség nyílik panorámafelvételek rögzítésére is, más lehetőséget viszont nem tartogat számunkra a gyári szoftver.

A Priv átlag feletti vonalélességgel rögzít, lencsehibák vagy torzítás nélkül, így nappal bátran lehet fotózni vele. Az is igaz viszont, hogy észrevehető a szoftveres zajmentesítés, főleg magasabb érzékenység mellett vagy makrót fotózva. A dinamikatartomány jó, de azért ha kell, a HDR mód is bevethető, sőt: akár automatán is lehet azt hagyni, mert gyorsan készülnek a nagy dinamikájú képek. A fehéregyensúly megbízható marad este is, akárcsak a fókusz, és ekkor is készülhetnek jó képek, csak hiányoznak a széleskörű kézi beállítások az éjjeli fotók tökéletesítésére. Este és közelképeket készítve is jó lett volna több részletet viszontlátni, ha a csúcskészülékek legjava a viszonyítási alap. Videózásban kimondottan erős a Priv, amiről az ide kattintva elérhető, 4K-s tesztvideónk segítségével mindenki meg is győződhet. A fókuszálás nem mindig a leggyorsabb, de a képminőség, illetve a stabilitás valószínűleg sokakat kárpótol majd ezért.


[+]

Muzikális téren nem egy őstehetség tesztünk alanya. FM-rádió nincs benne, a tárolt zenéket pedig a gyári Play Zene alkalmazással lehet lejátszani, ami nyilván képes ID3-tagek alapján szortírozni gyűjteményünket, illetve tartalmaz egy előre definiált sémákkal és egyedi beállításokkal is dolgozni képes hangszínszabályzót, de ebben nagyjából ki is merül a tudása. A kihangosító hangszóró hangminősége kimondottan gyászos ebben az árkategóriában, hangok csak a kijelző/billentyűzet alatti sáv bal oldalából jönnek ki, nem túl hangosan, de legalább elég torzan, legfeljebb közepes minőségűnek értékelhető a produkció. A gyári fülhallgató sem acélos, a mély- és a magas tartományokat is túlerőlteti, utóbbiak sokszor fájó módon szólalnak meg. Kényelmesnek kényelmes, de agybadugós jellege miatt sokan ezzel sem fognak tudni egyetérteni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • BlackBerry Leap - jó ez, de nem ennyiért

    A kanadaiak újdonsága a Z30 által hagyott űrt tölti ki; hardveresen semmi extra, de egyébként egy kiváló készülék, de sajnos egészen máshova lőtték az árát, mint ahova kellett volna.

  • BlackBerry Classic - végre egy zöld gomb

    A kanadaiak új készüléke minden eddiginél jobban ötvözi a klasszikus mobiltelefonok és az okostelefonok előnyeit, amivel nem tudni, mekkora felhasználói bázist céloznak meg.

  • BlackBerry Passport - okmány-iroda

    A kanadaiak útlevéllel megegyező méretű, billentyűzetes újdonsága az elmúlt hónapok egyik leginkább formabontó készüléke, melyben hasznos funkciók debütálnak.

  • BlackBerry Z3 - Ázsiára szabva

    Kedvező áron debütál a kanadaiak legújabb BB10-es készüléke, amelynek kijelzőméretét egyértelműen az ázsiai országok preferenciájára szabták.

Hirdetés