Bikini Beach & Burning Tires

Bikini Beach

Az alábbiakban új területre evez a Mobilarena stábja, mobiljátékok tesztelésébe fogunk bele. Kiváncsian várjuk a visszajelzéseket a fórumban, legyen-e folytatás, van-e igény további hasonló jellegű írásokra.

Gondolom sokan ismerik a faltörő jellegű játékokat, amikor egy csúszkával kell a bogyót minduntalan a falhoz teniszezni míg az összes kockát le nem bontjuk vele. Számtalan feldolgozást megért már az alapötlet hasonlóan a pacman, tetris, super mario gammákhoz- a Digital Chocolate újraértelmezése mellett viszont nem mehetünk el szó nélkül! Aktuális kedvencem bemutatása következik.

Elindítva a játékot (nagyon is helyesen) először el kell döntenünk, hogy szeretnénk e a hanghatásokban gyönyörködni vagy ezúttal beérjük egy vizuális orgazmussal is. Tesztről lévén szó természetesen most minden szolgáltatást meg kívánunk tekinteni, tehát én itt leokéztam a dolgot. A fejlesztő logója és a játék title-je után be is érünk a menübe, aminek háttere alapján akár egy kámaszutrás mobilalkalmazást is várhatnánk. A Trópusi hőség nevű tévésorozat címdalához hasonló midi viszont egyből el is oszlatja eme érzésünket. Először furcsa volt de aztán megszerettem, olyan kis bájos dallama van.

A menüpontok szerkezete teljesen ésszerűen került elrendezésre. A Party Mode-ban játszhatjuk végig az egymás után elérhetővé váló pályákat (szám szerint kilencet, ami pont elég), ezt követi a szokásos Quick Game, a toplista, beállítások, Get More Games (ami egy about jellegű információs részt jelenít meg), egy instrukciós pont (ahol elmagyarázza az irányítást és a játék lényegét- egyébként mindenre rá lehet jönni) és egy tényleges about, amiben megtudhatjuk például, hogy melyik verzióhoz van szerencsénk.

A Party Mode-ra kattanva egy térképpel fogunk találkozni, a háttérmuzsikusok ugyanazt a nótát kezdik újra, amit már a menüből szeretünk. A mi házacskánk a sziget közepén van, bár lehet, hogy egész életünket a strand és a medence között töltjük, épülettel ugyanis nem nagyon lehet összefutni semerre. A pályákat a sziget partvonalán balról-jobbra végigfutó M&M’s hasonmásverseny első helyezettes pöttyök jelzik, minden versenyen két kisasszonyt lehet elcsábítani attól függően, hogy mennyi pontot érünk el. Újdonsült hölgyismerőseink kivétel nélkül örülnek majd nekünk és egy sablonos „helló, tökjó vagy” jellegű beszólással be is költöznek a medencénk partvidékére. A cél, hogy kerti szórakoztatóegységünk benépesüljön minél több lenge lánykával (mondjuk én az igazi élet értelmét is hasonlóképpen tudnám felvázolni). Feminista nézetekkel megáldott játékosainknak gondolom nem fog tetszeni a trófeavadászat, pedig jó.

Maga a játék a pontgyűjtésről szól. Minden pályán két ponthatárt szabnak meg, ha már a másodikat is elértük akkor mindkét baby-t megnyerjük. A háttér a címhez hűen egy homokos strand, a rendelkezésre álló teret két flipper-mozgással labdát-játékmezőbe-visszaterelő pálma jelzi. Előző kifejezésemhez hasonló bonyolultsággal a játékban nem fogunk találkozni, egyből rájövünk majd, hogy a felugró lánykát bizony nekünk kell újra meg újra az égbe dobbantani egy kifeszített törölköző segítségével. Ezt egyébként két haverunk tartja, akik remélem majd hoznak sört is a medencés bulimhoz, ha már a csajokat én szervírozom. A dobbantások során különböző gyümölcsöket illetve alapból csak kékes színű bogyókat kell összeszedni- ezek darabja 10 pont a helyi strandon, de ha dinnyét, cseresznyét vagy narancsot szerzel akkor akár 40-et is kaphatsz értük. Minden pályával egy újabb gyümölcs illetve egyéb extra jelenik meg: az órával pár másodpercre lefagyaszthatjuk a rohamosan fogyó időnket; a csillaggal a pálya összes bigyóját felszedhetjük; a két lánykás lufi után még egy csaj kezd el nekünk ugrálni míg a léggömb levadászásával egy Pikachu-ra hajazó léggömb száll be a képbe, ami bizony kemény 300-at jelent minden egyes beugrással. Quick Mode-ban bombás bogyót is láthatunk, de ettől óva intenék mindenkit, mert egyből szöget vált a lány esése akit ilyenkor szinte lehetetlen visszaütni az égbe. Az órát a jobb, az elért és a megkövetelt pontokat a bal felső sarokban láthatjuk, mással nem is fogunk találkozni, tényleg nem lett túlkomplikálva semmi sem. A háttérben egy nagyobb hajó ringatózik a vízen, ha angolok is, most biztos nem Iránt hanem a csajaimat követik kémkedve figyelemmel. Csak tessék.

A játék tényleg ilyen egyszerű. Egy nagyon szépen átdolgozott faltörőhöz van szerencsénk, amit - számomra legalábbis- idilli környezetbe helyeztek. Élvezetes, szórakoztató, a nehézségi fokot is nagyon eltalálták. Grafikája kiemelten szép, aranyosan van minden és mindenki megrajzolva - a hangokról azonban pár szót még ejtenék. A menü és a pályák zenéje megfelelő, nincs velük semmi gond, de miért van csak összesen két szám? Ez még kukacoskodásnak tűnhet, de ha hozzáteszem, hogy ezen kívül semmilyen effektet nem hallhatunk akkor azért már küldhetünk egy kisebb ejnye-bejnyét a fejlesztőgárdának. A játék stílusából adódóan elvártam volna, hogy a gyümölcsök, extrák beszerzését valami kis hanggal is díjazza, amikor mondjuk jön a léghajó lehetett volna egy akciósabb zene és hasonló ötletek…

Ettől eltekintve nagyon remek darab, mindenkinek ajánlani tudom aki szereti ezt a fajta stílust.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés