Sony Ericsson MDS-60
Cikkünkben az MDS-60 játssza a kakukktojás szerepét: körülbelül két és fél éve már teszteltük, most viszont újra elővettük, hogy ebben az összehasonlító tesztben helyet kaphasson. Ráadásul igazi hibrid megoldásról van szó, mely hordozható is, meg nem is: ez ugyanis alapvetően egy asztali (hangsúlyozom: asztali) zeneállvány, mely hálózati áramról megy, de üzemeltetése lehetséges négy darab AA (ceruza) elemről is. Az üzemidőt homály fedi, két és fél évvel ezelőtt 16 órán keresztül tudtuk nyúzni úgy, hogy nem merült le, ami azért valljuk be, nem rossz. Senki ne nézzen csúnyán: a pontos üzemidőről a gyártó sem tud semmit.
Sony Ericsson. Design.
A cucc nem mondható aprónak, kiterjedése 30 x 120 x 205 milliméter, tömege versenyez egy fél litere kóláéval, bár annál kicsit könnyebb (431 gramm). A kialakítás meglepően jó: a négy darab narancssárga hangszórót fedlap védi, melyet lepattintás után a hangszóró hátára kell feltolnunk, mely így lábként fog funkcionálni és lehetővé teszi, hogy az MDS-60 megálljon az asztalon. A Sony Ericssonos csatlakozó (oké, most nevén nevezem: a Fast Port csatlakozó) elöl kapott helyet, szállítás közben a védelméről egy ráhelyezhető, szintén narancssárga gumidarab gondoskodik. A kiegészítő megjelenésekor még nem nagyon voltak olyan Sony Ericsson készülékek, melyeknél a csatlakozó oldalt volt, ezért ezt a kütyüt alapvetően azokhoz a telefonokhoz tervezték, melyeknél a Fast Port alul van: persze azokat is rá lehet pattintani, melyeknél oldalt tátong, viszont ezek úgymond féloldalasan lesznek rajta, ami elég hülyén néz ki.
A hálózati áramfelvételből adódó, örömködésre okot adó tény, hogy az MDS-60 már tölti is a készülékeket. Mikrofonnal viszont az eddig bemutatott hangszórókhoz hasonlóan ez sem rendelkezik, tehát a telefonbeszélgetéseket nem tudjuk kihangosítani vele, csak a zenét. Gombok is vannak rajta: felül a hangerőt tudjuk szabályozni (a készüléken egyébként hiába próbálkozunk ilyesmivel), hátul pedig egy csúszka-gombbal tudjuk bekapcsolni az egyébként nagyon dizájnos kiegészítőt. FM-antenna ebben a kiegészítőben is van, a rádióhallgatással nekem nem volt gondom, két és fél éve Polacheck kolléga viszont recsegésre panaszkodott.
Az oldalt lévő csatlakozóval ellátott telefonok furcsán mutatnak rajta.
A hangszóró teljesítménye 2 x 2, azaz 4 watt. Ez a korábbi adatokat megnézve nem tűnik olyan soknak, de az MDS-60-at bekapcsolva a süketek is hallani fogják a különbséget: az eddig bemutatott modellek ehhez képest zöldfülű kezdők, itt tényleg telt hangzásról és magas hangerőről beszélhetünk — persze azért nem kell házimoziélményre gondolni, az MDS-60 hangminőség szempontjából nagyjából a 3-4000 forintos PC-s hangszórók szintjén lehet. Mivel már kicsit öregecske kiegészítő, az ára teljesen rendben van, 7500 forintot kell érte az asztalra tennünk, ennyit bőven megér, hiszen szép dísze lehet az asztalunknak, tölti a telefont, szükség esetén hordozható, és ami a legfontosabb: jól szól, tehát érdemben lehet rajta zenét hallgatni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!