Android alkalmazások - Sygic

Sygic a gyakorlatban

Mint említettem, a tesztkészülék egy HTC Hero volt. A telepítés rendben zajlott, a futtatás során nem tapasztaltam lassulást, vagy lefagyást sehol. Mialatt a program betöltődik, a Hero GPS vevője fixet fog, így a navigáció nem szenved csorbát. A szoftver menüje egyértelmű, jól áttekinthető, az ikonok engem kicsit a TomTom rajzaira emlékeztettek. A Mobile Maps 9 kezelése gyerekjáték, de a menüben egészen sokrétűen testreszabhatjuk a program működését. A hangnavigáció helyes magyarsággal beszél, bár a hölgy hangneme kicsit rideg. A menüben, illetve a szövegbeviteli mezőben a "lenyomott" ikonok, illetve gombok azonnal reagálnak.

Sygic for Android Sygic for Android

A szoftver álló és fekvő formátumban is alkalmazkodik a készülék helyzetéhez, a forgatás hamar megtörténik. A térkép kevésbé puritán, mint az NDrive alkotása, de összességében teljesen jól áttekinthető. A 3D-s megjelenítés hiányzik ugyan, de a navigáció során ez nem okoz problémát. A TeleAtlas térképe ugyan még mindig nem éri el a TopMapes szintet, el kell azonban ismerni, hogy az utóbbi időben nagyon sokat javult a helyzet, egyre kevesebb a fehér folt. Sajnos vannak azonban anomáliák, mint például az, hogy két Győr létezik, és a város címei nem a "Győr", hanem a "Győr-Győrújbarát" alatt találhatóak. Mindez persze megszokható, de elsőre sokkoló volt, hogy olyan utcákat nem találtam, amelyek vagy száz éve ott vannak. A navigáció során a térképmegjelenítés és a forgatás rendben ment, késést nem tapasztaltam. A tervezés során van lehetőség útvonalak elkerülésére, kizárására, és (hahó, Amigo!) köztes célpont megadására is. Az érdekes pontok a TeleAtlas POI adatbázisára támaszkodnak, ez egy picit lehetne naprakészebb is.

Sygic for Android Sygic for Android

TMC támogatásról a Hero esetében nem beszélhetünk, de a honlap is mélyen hallgat arról, hogy hogyan is lehetne elkerülni a dugókat. Sajnos ez nem jó hír, főleg annak, aki lüktető fővárosunkban kíván annak vezetése szándéka ellenére közlekedni. A menüben erre egyetlen megoldást találtam, az alternatív útvonal keresését, amely automatikusan ajánl egy másik útvonalat, de itt tudunk komplett szakaszokat is kizárni (például a Margit hidat). A tervezésben van lehetőség a legrövidebb, illetve a leggyorsabb útvonalat tervezni, de van lehetőség gazdaságos tervezésre is, valamint gyalogos és kerékpáros számára is. Ez utóbbi érdekes lehet, főleg egy olyan városban, mint Budapest, amely nem arról híres, hogy össze lennének kötve a kerékpárutak. A beviteli gombsornál alapból QWERTY-t használ, de ízlés szerint ismeri a görög, arab, héber, és thai ábécét is, ez utóbbit az unatkozóknak ajánlom, pompás szórakozás thai nyelven begépelni a Hősök terét.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés