Allview X1 Xtreme mini - az erő nem minden

Bevezető, tartozékok

Oldalunk hasábjain egyre gyakrabban tűnnek fel a feltörekvő kínai gyártók termékei, ezek általában kedvező áron kínálnak nagyon ígéretes specifikációjú készülékeket, gyakran jó minőségben készülnek, de sajnos nagyon óvatosnak kell lenni velük, hiszen van, mikor az álomszerű vásárlás rémálommá válhat egy borzasztó kamerával, egy akadozós kezelőfelülettel vagy nem működő funkciókkal. Kintről rendelni ebből a szempontból mindenképpen rizikós, egy fokkal jobban járunk, ha itthon is forgalmazott termékek közül próbálunk választani, többek között Meizu, OnePlus, Doogee, Iocean, Elephone és sok más márka van jelen itthon hivatalos garanciával.

Allview X1 Xtreme mini kézben tartva
[+]

Az Allview márka ezen a néven 2004 óta létezik, de az ő készülékeik nem számítanak teljes egészében kínainak, távol-keleti alapanyagból dolgoznak ugyan (tesztünk jelenlegi alanya például kísértetiesen hasonlít egy IUNI U2 2GB-ra), de a romániai Brassóban adódik hozzájuk a márkajelzés, a szoftverrel is ők foglalkoznak, illetve a lokalizáció is az ő feladatuk. Az eddigi Allview készülékek nem voltak használhatatlanul rosszak, de ár/érték arányban valahogy mindig akadt náluk jobb választás, az X1 Xtreme mini valószínűleg ezt a vonalat kívánta megtörni. A mai mércével kompaktnak számító eszköz ugyanis Full HD kijelzővel, Snapdragon 800 lapkakészlettel, 16 megapixeles kamerával és Yamaha audio chippel együtt is 70 000 forintba kerül itthon, ezek után mindenképp szerettünk volna rá vetni néhány pillantást.

Allview X1 Xtreme mini doboza
[+]

Az Allview soha nem volt szűkmarkú, ami a tartozékokat illeti, ezúttal sincs ez másképp, a szürke kartondoboz a készüléken kívül egy microUSB kábelt, egy töltőfejet, egy headsetet, egy kis tappancsos állványt, illetve rengeteg dokumentációt tartalmaz. A telefon előlapját egy kijelzővédő fólia is védte, de sajnos ezen rengeteg felirat és logo volt megtalálható, érdemben használni tehát nem igazán lehet.

Külső

A készülék egyik legnagyobb ütőkártyája a kompakt mérete lehetne, de sajnos a valóságban ezt nem sikerült úgy megoldani, hogy kényelmes is legyen a használata. A 137 x 66 x 10,3 milliméteres dimenziók közül a vastagsági érték kiugróan magas, a 139 grammos tömeg még nem is különösebben vészes, ami viszont problémás, hogy a készülékház összességében nagyon sarkos, sok embernek kényelmetlen, enyhén vágja a kezet, főleg akkor, ha a kijelző távoli széle felé nyújtózkodunk az ujjunkkal. Ezt a problémát tetézi, hogy a bekapcsológomb a telefon tetejének jobb oldalára került, az ergonómia tehát több szempontból is problémás.

Allview X1 Xtreme mini elölről
[+]

Az előlapon található kijelző 4,7 hüvelykes, IPS technológiájú és Full HD felbontású, ami egészen kiváló, 469 ppi-s pixelsűrűségi értéket eredményez. A feketék nem veszik ugyan fel a versenyt egy AMOLED panellel, de a 0,38 nites érték még így is kiváló, a napfényben való olvashatósággal sincs komoly gond, a betekintési szögek pedig szintén rendben vannak, a színek egyáltalán nem invertálódnak, egy kis fényerőveszteség lép fel csupán, ha valamelyik oldalról nézünk rá.

Allview X1 Xtreme mini oldalról
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Allview X1 Xtreme mini Alcatel OT Idol 3 (5.5) Sony Xperia E4g Asus Zenfone 2 ZE500CL
Fehér fényerő 423 nit 539 nit 435 nit 320 nit
Fekete fényerő 0,38 nit 0,56 nit 0,25 nit 0,25 nit
Kontrasztarány 1113:1 962:1 1727:1 1281:1
Színhőmérséklet 7324 K 7887 K 6870 K 7497 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A kijelző alatti vezérlőgombok érintésérzékenyek, fehér háttérvilágítást is kaptak, de sajnos ennek ideje nem állítható, 5 másodperc elteltével automatikusan lekapcsolja magát, ez főleg a használat első pár napján lehet zavaró. Ezen az apró bakin kívül viszont minden megvan, mi szem-szájnak ingere, a kijelző fölött, bal oldalon található egy korrekt fényerejű, színes értesítési led, mellette a fény-és távolságérzékelő szenzorok, valamint a beszédhangszóró, illetve a 4 megapixeles előlapi kamera optikája. A készülék tetején található a bekapcsológomb, illetve a 3,5 milliméteres jack csatlakozó, alulra került az OTG-képes microUSB csatlakozó és a mono hangszóró.

Allview X1 Xtreme mini hátlap
[+]

A hátlap színe megosztó, de összességében jól néz ki, ráadásul alumíniumból készült, így a minőségérzete is rendben van. Leszedni viszont nem lehet, az egyetlen kártya a microSIM, amit az oldalsó tálca kipattintása után lehet behelyezni, bővítési lehetőség nincs és az akkumulátor sem cserélhető. Az összeszerelési minőség viszont kitűnő, semmilyen recsegő hang nem érkezik a készülékház felől és nagyon merevnek érződik az egész eszköz, ez a unibody kialakítás egyik hatalmas áldása. A hátsó rész egyetlen komoly problémája a hátlap közepén erőteljesen kidudorodó kamera, amin kifejezetten nagyokat tud billeni a mobil, ha asztalra helyezve akarjuk kezelni az érintőképernyőt, az nagyon furcsa érzés lesz.

Hardver, szoftverezettség

A készülék burkolata alatt nem egy mai középkategóriás, hanem egy körülbelül két éves csúcshardver található, a Qualcomm Snapdragon 800 családba tartozó lapkakészlet hasonlít az LG G2-ben, vagy a Sony Xperia Z1-ben látottakhoz, de az X1 Xtreme miniben dolgozó MSM8274-es lapkakészlet LTE hálózatokra nem tud felkapcsolódni. A 28 nanométeres csíkszélességű, ARMv7 utasításkészletű négymagos Krait 400 processzor 2,15 GHz-re skálázott, hozzá pedig 2 gigabájt RAM és Adreno 330 grafikus gyorsító tartozik. A 16 gigabájtos belső tárolóegység microSD kártyával nem bővíthető, 11 gigabájt érhető el belőle a felhasználó számára, nagyobb változat sajnos nem létezik a telefonból.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Allview X1 Xtreme mini Alcatel OT Idol 3 (5.5) Sony Xperia E4g Asus Zenfone 2 ZE500CL
Rendszerchip Snapdragon 800 Snapdragon 615 MediaTek MT6732 Intel Atom Z2560
AnTuTu 5.x Benchmark 38478 pont 32441 pont 32158 pont 24197 pont
Vellamo Browser 3258 pont 2385 pont 2756 pont 1567 pont
Vellamo Metal 1426 pont 942 pont 958 pont 769 pont
SunSpider 1.0.2 1037,6 ms 1277,6 ms 1097,4 ms 1360,9 ms
Geekbench 3 (single) 871 pont 662 pont 728 pont 464 pont
Geekbench 3 (multi) 2588 pont 2344 pont 2169 pont 1072 pont
GFXBench Manhattan onscreen 9,7 fps 6,0 fps 13 fps nem futott le
Manhattan offscreen 1080p 9,7 fps 5,6 fps nem futott le nem futott le
GFXBench T-Rex onscreen 22 fps nem futott le 26 fps 12 fps
T-Rex offscreen 1080p 23 fps 14,0 fps nem futott le 7,1 fps

Öreg hardver nem vén hardver, mondta az Allview X1 Xtreme mini és gyakorlatilag minden kategóriatársát a földbe tiporta a szintetikus teljesítményteszteken, a vegytiszta Android 4.4.2 alapján pedig gondolhatjuk azt, hogy a telefon működése betonstabil. Sajnos azonban nincs minden teljesen rendben, az átlagosnál sokkal többször találkozunk fagyásokkal, belassulásokkal, előfordult, hogy hívást sem tudtam vele fogadni, mert az érintőképernyő csak a harmadik kijelző ki,- és bekapcsolás után döntött úgy, hogy most már érzékelni fog. Nehéz meghatározni, hogy pontosan mikor produkálja ezeket a hibákat, de természetesen amikor éppen jól működik, akkor nem lehet panasz a sebességre, az esetek nagy többségében villámgyorsan fut a módosítatlan KitKat a ketyerén.

Allview X1 Xtreme mini Screen Shot Allview X1 Xtreme mini Screen Shot

Intenzívebb használat során, ebben a nyári hőségben hajlamos melegedni a telefon hátlapjának közepe, nem túlzottan zavaró, de észrevehető. A módosítások nélküli Android 4.4.2-vel kapcsolatban kérdéses, hogy frissül-e valaha Lollipopra, az viszont biztos, hogy kisebb fordítási hiányosságok még ezen a verzión is maradtak, sok helyen találkozunk angol nyelvű menüpontokkal, feliratokkal, ugyanakkor a felület alapvetően magyar. A forgalmazó tud ezekről az apróságokról, a boltokba kerülő, végleges szoftverben már nem fogunk találkozni hasonlókkal.

Allview X1 Xtreme mini Screen Shot Allview X1 Xtreme mini Screen Shot

A Google-szoftvercsomag természetesen gyárilag telepítve van a készülékre, a hozzá tartozó gyári billentyűzet is megállja a helyét. Extra szoftverek tekintetében elég szűkös a felhozatal, a Bitdefender Mobile Security figyel telefonunk biztonságára, van benne vírusszűrő, GPS-alapú pozíciófigyelő az esetleges lopások/elvesztések esetére, akad benne vírusirtó és az alkalmazások jelszóval való védelme. Sajnos a teljes értékű változat használatáért elő kell fizetnünk (évi 15 dollár), a telefonhoz csak egy 14 napos próbaverzió jár.

Allview X1 Xtreme mini Screen Shot Allview X1 Xtreme mini Screen Shot

A Fájlkezelő képes elemtípusok szerint rendezni a telefonon lévő tartalmakat, természetesen hagyományos mapparendszerben is meg tud jeleníteni mindent, illetve az OTG-eszközöket is kiválóan kezelhetjük vele. Amit sajnos nem tud, az a magyar nyelv, csak angolul képes kommunikálni velünk, ez elmondható a vírusirtóról is.

Kamera, video, audio

A hátlapon található 16 megapixeles kamera szenzora OmniVision OV16825 típusú, a lencséje f/2.2-es apertúrájú, az ISO-értéke pedig 100 és 1600 között állítható manuálisan. A szoftver nem nyújt annyi érdekes extrát, mint az X2 Soul, az AOSP-alapokon nyugvó programban kapcsolhathatjuk a HDR-t, geotagginget, szabályozhatjuk a képméretet, a képminőséget, az időzítőt, állíthatjuk az ISO érzékenységet, az expozíciót, a fehéregyensúlyt, a vakut és a fókuszálás módját. A videózás és a fotók készítése nem egy ablakból indítható, ez kicsit körülményes akkor, ha az ember gyorsan akar váltani a két mód között.

Allview X1 Xtreme mini kamera

A fenti képek nem sikerültek kimondottan rosszul, de azért nyújthatna többet a készülék, az elsődleges probléma a fókuszálással volt, a távoli tárgyakra nagyon lassan és sokszor pontatlanul fókuszált, egy rendszerfrissítés után ez a probléma enyhült valamelyest, de annyit sajnos nem, hogy tökéletes legyen, ráadásul a képeken elég sok zaj is látszik, a dinamikatartomány sincs épp a helyzet magaslatán. Videót 1080p-ben, 30 fps-sel tud felvenni a ketyere, a beállítási lehetőségek listája egészen bőséges, állíthatjuk a felbontást, a videó kódolását (MPEG4, H263, H264), az audio kódolását (AAC, AMRNB), a videó maximális hosszát (korlátlan is lehet), illetve a színeffektet és a fehéregyensúlyt. A 20 másodperces tesztvideónk ide kattintva megtekinthető.

Allview X1 Xtreme mini Screen Shot Allview X1 Xtreme mini Screen Shot

FM-rádió sajnos nem került a repertoárba, zenelejátszásra gyárilag csak a Google Play Zenét hívhatjuk segítségül, ami tökéletesen teszi a dolgát, a legtöbb veszteségmentesen tömörített zeneformátumot gond nélkül képes lejátszani, ráadásul egy hatalmas online zenemegosztó szolgáltatás is tartozik mellé némi havidíj ellenében.

Teszt Allview X1 Xtreme mini Sony Xperia Z3+ Galaxy E7 Huawei P8 Nexus 5
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,02, -0,06 -0,32, -0,36 +0,02, -0,05 -0,09, -0,12 +0,02, -0,05
Zajszint, dB (A): -88,4 -89,7 -90,8 -90,2 -86,7
Dinamikatartomány, dB (A): 86,8 90,2 90,8 90,6 86,6
THD, %: 0,0065 0,0057 0,0083 0,0074 0,0065
IMD + Zaj, %: 0,017 0,014 0,012 0,055 0,015
Sztereó áthallás, dB: -88,8 -87,2 -88,4 -63,6 -86,5

A gyári fülhallgató in-ear kialakítású, flat kábeles, felvevőgombos, sajnos csak egy pár közepes méretű gumiharang tartozik hozzá, ha valakinek kisebb vagy nagyobb méretű kell, akkor külön kell hozzá vásárolni a későbbiekben, de szerencsére megéri, mert az Allview olyan headsetet csomagolt a telefon mellé, amit akár zenehallgatásra is érdemes lehet használni, nem üti meg ugyan a Piston-fülhallgatók szintjét, a legmélyebb hangtartományokban kifejezetten szenved a reprodukcióval, de összességében bőven hallgatható.

Az átlagnál jobb headsethez korrekt audio chip is tartozik, ami a Yamaha műhelyéből érkezett, ennek jótékony hatásait pedig nem csak hallhatjuk, hanem audio méréseinknek köszönhetően láthatjuk is, a frekvenciamenet görbéje kitűnő, zaj szinte egyáltalán nem lép fel, a táblázatos értékek alapján pedig az X1 Xtreme mini még felsőbb kategóriás gépek mellett is megállja a helyet.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az MSM8274-es lapkakészletből adódóan az LTE hálózatokra való kapcsolódást el kell felejtenünk, helyette használhatjuk internetezésre a 42 Mbps / 5,76 Mbps maximális sebességet ígérő HSPA hálózatokat, valamint a 802.11b/g/n/ac szabványokat támogató WiFi-t, ami nem mellesleg hotspot funkcióra képes, és DLNA-támogatás is került bele. A microUSB csatlakozó 2.0-ás szabványú, az OTG pedig nem csak külső tárolóegységeket, hanem egyéb perifériákat (billentyűzet, egér, stb.) is képes kezelni. A GPS vevő hibátlanul működik, a pozicionálás gyors és pontos, természetesen a GLONASS műholdakat is képes látni a telefon, az NFC és az infraport viszont kimaradt a repertoárból.

Allview X1 Xtreme mini Screen Shot Allview X1 Xtreme mini Screen Shot

A böngészés a Google Chrome segítségével tökéletesen működik, a flash tartalmak támogatása és a zoomalapú tördelés továbbra is hiányzik, de a 2 gigabájt RAM már bőven elég arra, hogy egyszerre több lap között váltogassunk probléma nélkül. A görgetési sebesség és a nagyítás hibátlanul és villámgyorsan teszi a dolgát, a Vellamo tesztjében is 3258 pontot sikerült elérni a készülékkel.

Allview X1 Xtreme mini
Egy ilyen, furcsa kis tappancsos állvány is jár az X1 Xtreme minihez. Függőlegesen sajnos nem tartja meg a mobilt. [+]

Értékelés: Allview X1 Xtreme mini
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt lévő, 2200 mAh kapacitású lítium-polimer akkumulátor első néhány üzemideje szinte tragikus volt, de a telefont mi bontottuk ki először a dobozából, minden valószínűség szerint kellett neki 2-3 ciklus, mire ki tudta hozni magából a maximumot. A tesztidőszak végére már 4-4,5 óra körüli kijelzőidőket intenzív használat mellett is össze tudtunk hozni, ez a valóságban körülbelül másfél napra volt elegendő, visszafogott használat mellett két nap sem elérhetetlen, de aki biztosra akar menni, az jobban jár, ha minden este töltőre dugja a telefont.

Az összegzést talán kezdjük a készülék pozitív tulajdonságaival: a Snapdragon 800 és a Full HD felbontású, 469 ppi pixelsűrűségű kijelző nagyon jó párosításnak bizonyul, a szintetikus teljesítményteszteken és az esetek nagy többségében a mindennapi használatban is jó eredményt nyújtott. A kamera képei nem hibátlanok ugyan, de egészen korrektek, a Yamaha DAC pedig jelesre vizsgázott a mobilban, ráadásul a gyári fülhallgató sem annyira borzasztó, mint amit a hasonló eszközök esetén megszokhattunk. A kialakítás viszont több szempontból is szerencsétlen, elég élesek a készülékház szélei, a hátlapból erőteljesen kidudorodó kamera lencséje pedig kifejezetten zavaró tud lenni. Ritkán, de sajnos előfordulnak akadozások, lassulások, ami a hardver és a vegytiszta Android rendszer ismeretében nagyon furcsa, de a bővíthetőség hiánya sem írható épp a készülék javára. A 4G és az NFC hiánya is problémát jelenthet sokaknak, a néhány helyen hiányos fordítást viszont orvosolja majd a gyártó. Nem rossz próbálkozás az X1 Xtreme mini, de néhány hiba nagyon zavaró a használatakor, reméljük, hogy egy esetleges utódmodell orvosolja ezeket a problémákat. Ha az ár/érték arányt nézzük, akkor az Allview készüléke jelenleg abszolút verhetetlen, nincs könnyű dolga annak, aki ebben a kategóriában szeretne kompaktabb méretű eszközt vásárolni, a Sony Xperia E4g például jelentősen olcsóbb és szinte minden szempontból gyengébb, mint tesztünk alanya, de összességében mégis sokkal stabilabb, látványosabb rendszerrel bír. A japán gyártó egyik kifutó terméke, a Z1 Compact viszont már hardveresen is hozza az X1 Xtreme mini szintjét, a kijelzője csak HD felbontású ugyan, de 4G és NFC is van benne, ugyanakkor több mint tízezer forinttal drágább is az Allview üdvöskéjénél. 5 hüvelykes kijelzőjével a Huawei P8 Lite és a Honor 4C is sokak számára érdekes lehet, de ebben a két készülékben is gyengébb hardver dolgozik a Snapdragon 800-nál, ráadásul a kijelzőjük felbontása is csak 720p HD. A konkurenciát elnézve, a barátságos árazása miatt előlegezzük meg az X1 Xtreme mininek a Tetszett plecsnit, de nagyon reméljük, hogy a szoftveres hiányosságokat a közeljövőben helyrehozza a gyártó egy frissítéssel.

Allview X1 Xtreme mini

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Allview X1 Xtreme mini
Allview X1 Xtreme mini Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 137 x 66 x 10,3 milliméter
Tömeg 139 gramm
Színvariációk fekete/zöld
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,7 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (469 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8274)
Processzor típusa 2,15 GHz-es, négymagos Krait 400
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 330
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (ebből 11 szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége nincs
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850//900/1900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 42 Mbps / 5,76 Mbps
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n/ac, WiFi hotspot, DLNA
USB microUSB 2.0 (OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Bitdefender, Fájlkezelő, Iránytű
Multimédia
Fő kamera 16 megapixel, autofókusz, ledes segédfény
Másodlagos kamera 4 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 2200 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő (3G) akár 220 óra
Beszélgetési idő (3G) akár 11 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, automatikus elforgatás, Yamaha Audio Amplifier

Azóta történt

  • Veletech: Meizu és Microsoft mobilokat is nyomogattunk

    Sok-sok gyártó és forgalmazó hozott el kisebb és nagyobb, kedvezőbb árú és csúcstechnológiás, illetve androidos és windowsos készüléket.

  • Allview E4 lite teszt - alacsony fokozat

    A középkategória tömött buszjáratára igyekszik a mediatekes Allview E4 lite felférni. Erénye a fémkeretes, kompakt kivitel, ám kompromisszumból is akad, méghozzá nem is egy.

  • Allview P8 Energy Pro - drága tankhajó

    Gigászi kijelzővel és más eszközt töltő akkumulátorral száll be tepsiversenybe az Allview. Az ujjlenyomat-olvasó és a méretes RAM modul jó hír, lóerőből viszont kevés jutott árszinten.

  • Allview V2 Viper S - kihúzták a méregfogát

    Hardverileg kevés, formában viszont annál több változott az Allview V2 Viper X-hez képest, melynek az utódja egy jól ismert csúcskészüléket idéz meg a középkategóriában.

Előzmények

  • Allview E2 Jump - a hangok hullámlovasa

    A vállalat újdonságának legnagyobb erénye az IPX5 védettség és a sztereó előlapi hangszóró, a négymagos processzor és a kijelző sem rossz, egyedül a kamera lett nagyon gyenge.

  • Allview V1 Viper i4G - vipera a szomszédból

    Az Allview márka lassan, de biztosan válik egyre ismertebbé a magyar piacon is, a V1 Viper i4G egy középkategóriás készülékük LTE támogatással.

  • Allview P4 Life - álmomban már láttalak

    Mai tesztalanyunk az alsó kategóriában kíván hódítani, kellemes, de ismerős külső, négymagos processzor, négy hüvelykes kijelző és két SIM kezelése jellemzi.

  • Allview P6 Energy - telefon, energiabank

    Berlin, IFA, az üzemidő még tart. Las Vegas, CES, az üzemidő még mindig tart. Barcelona, MWC, és az üzemidő még mindig tart. Tényleg ilyen durva az akkumulátor?

Hirdetés