Allview P4 Life - álmomban már láttalak

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A chipset támogatja a két SIM kezelését, ezt pedig az Allview örömmel használta ki. Aki tehát munkahelyi és privát számot is használ, annak olcsó alternatíva lehet főszereplőnk, melybe egy microSIM és egy normál SIM helyezhető. A két kártya csak standby módban képes együtt lógni a hálózaton, vagyis ha az egyikről hívást bonyolítunk, a másik használatától elbúcsúzhatunk. A hangminőség meglehetősen kellemes, semmi háttérzaj nem szűrődik be, érthető a beszélgetés szinte minden környezetben. Az SoC egyébként mobilnetezés esetén 21,1 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebességre képes, a 4G/LTE támogatása tehát kimaradt, mint ahogy NFC-t és a GLONASS műholdak kezelését is mellőzi a chipset. Van viszont A-GPS, melynek kell bő egy perc, hogy magához térjen, plusz van 802.11b/g/n-es WiFi, és Bluetooth 4.0. USB-OTG-t ne reméljünk, a microUSB csatlakozó töltésre és adatmásolásra használható.

Allview P4 Life Screen Shot Allview P4 Life Screen Shot

Böngészéshez egy gyári program és a Chrome jár, utóbbit nem szeretném tüzetesebben elemezni, hiszen mindenki ismeri már a Google-féle megoldást, melynek adatait szinkronizálhatjuk a különböző platformok között. Sem a Chrome, sem pedig a másik app nem támogatja már a Flash-t, ám utóbbiba beépítették a korábban már említett HotKnot funkciót. Az opciók között könyvjelzőket, offline olvasást, asztali webhelyes nézetet találunk, sajnos a privát böngészés lehetősége kimaradt. Van viszont sortördelés, melyet nagyítás után dupla koppintás esetén érünk el.

Allview P4 Life SIM és microSD foglalatai
[+]

Értékelés: Allview P4 Life
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A unibody hátlap mögött egy 1600 mAh kapacitású akkumulátor rejtőzik, mely a gyári adatok szerint 7 óra beszélgetést bír egy töltéssel. Már ez sem hangzik túl biztatóan, de nagyon a napi használat sem mutat mást, hiszen ha internetezünk, használjuk mindkét kártyát, plusz még tíz-húsz percet játszunk is, akkor a telefon este már mindenképpen enni kér majd. Ezen egyébként a beépített energiatakarékos mód bekapcsolásával javíthatunk, mely az adatkommunikációs modulokat kapcsolja ki, és a processzorteljesítményt korlátozza le.

Az Allview P4 Life jelenleg 30 ezer forintba kerül. Mivel a belépőszintű telefonok között versenyez ezzel tesztalanyunk, egyáltalán nem mondható vaskos árnak. Főleg annak fényében lehet ezt kijelenteni, hogy a kifizetett összegért egy teljesen vállalható IPS kijelzőt kapunk, ráadásul hardveresen sem lehetne egy rossz szavunk sem, hiszen négymagos processzor került a motorháztető alá. A vas viszont képes elfogyni, ha egy kicsit megterheljük a rendszert, főleg telepítéseknél érződik ez, de ha játszunk, akkor sem várhatunk sajnos villámgyors sebességet. A kamera a futottak még kategóriába tartozik, nem sikerült összekapnia magát ilyen téren a vállalatnak, és sajnos az üzemidőre sem lehet azt mondani, hogy megváltaná a világot. Ami kiemelhető, az a két SIM kezelése, hiszen így a privát és a munkahelyi telefon is egy eszközben ölthet testet, a manapság aprónak számító méret pedig igen kompakt kis eszközzé teszi az Allview újdonságát. Jó dolog a HotKnot, plusz külön kiemelendő a gesztusvezérlés, mely kényelmi szempontból emeli ki tesztalanyunkat a konkurensek közül. Ami viszont sajnos ront a P4 Life megítélésén, az a nem rég nálunk járt Op3n Dott telefon, mely nem csak kijelzőben, hanem kamera és optimalizáltság terén is előremutatóbb főszereplőnknél. Ettől függetlenül kevés ellenfél akad még ilyen ársávban, szóval a tetszett plecsnit megérdemli ez a készülék is.

Allview P4 Life

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Karbonn Sparkle V - szikrázó sebesség

    Az indiai vállalat újdonsága Android One operációs rendszerrel érkezik, emellett 4,5 hüvelykes FWVGA kijelző és négymagos processzor jellemzi, a siker viszont kétséges.

  • Leagoo Lead 7 - üzemidőben vezet

    Kimondottan olcsón érkezik a Leagoo akkumulátorbajnok készüléke, de sajnos a hardver gyengeségei a mindennapi használatban erőteljesen visszaköszönnek.

  • Allview M8 Join - hagyományos csatlakozás

    A román vállalat újdonsága újabb billentyűzettel szerelt készüléket kínál, mely egyszerű, ám sok extra programmal, 3G-vel és jó üzemidővel szolgál.

  • Allview E2 Jump - a hangok hullámlovasa

    A vállalat újdonságának legnagyobb erénye az IPX5 védettség és a sztereó előlapi hangszóró, a négymagos processzor és a kijelző sem rossz, egyedül a kamera lett nagyon gyenge.

Előzmények

  • Op3n Dott telefon - a legkisebb is számít

    A Tesco saját forgalmazású telefonja igencsak kellemes áron kínál megfelelő alternatívát, hiszen négymagos processzor, IPS kijelző és két SIM-kezelés jellemzi.

  • Allview X2 Soul Mini - mekkorát soul?

    Ismét bővült a hazánkban hivatalosan elérhető márkák száma. Az Allview-től elsőként az ultravékony és elég dekoratív külsejű X2 Soul Mini-t teszteltük.

  • Allview Viva i8 - nézőpont kérdése

    Intel alapokon nyugvó, jól összerakott tablet, de a kijelző felbontása kissé alacsony. Ettől még nem rossz vétel, ha nem a csúcsgépek között keresgélünk.

Hirdetés